Zobacz polecane modele zmywarek BOSCH

Zalety posiadania zmywarki

Codzienne obowiązki mogą zajmować bardzo dużo czasu, dlatego warto ułatwiać je sobie tak bardzo, jak tylko się da. Mało kto jest wielbicielem zmywania naczyń, a wypełniony po brzegi zlew nie jest najprzyjemniejszym widokiem. Między innymi dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie zmywarki w swojej kuchni. To urządzenie nie tylko wyręcza od przykrych, domowych obowiązków, ale również pozwala sporo zaoszczędzić (zarówno czasu, jak i pieniędzy!). Jakie są najważniejsze plusy korzystania ze zmywarki?

Zalety posiadania zmywarki
Zmywarka do naczyń – wysoki poziom higieny w kuchni

Zmywarka do naczyń – wysoki poziom higieny w kuchni

Podczas mycia naczyń w zmywarce wykorzystuje się wysoką temperaturę oraz specjalistyczne detergenty. Te dwie cechy sprawiają, że o wiele łatwiej jest usunąć nie tylko zabrudzenia i tłuszcz, ale również bakterie. Podczas ręcznego zmywania nie dalibyśmy przecież rady myć talerzy i kubków w tak gorącej wodzie! Co więcej, zmywarki są bardzo higieniczne również z innego powodu – nie używa się w nich żadnych gąbek czy myjek. Kiedy wszystkie naczynia czyścimy ręcznie, możemy oczywiście starać się bardzo często wymieniać gąbki, wyciskać je po każdym użyciu i dokładnie suszyć, ale nawet to nie zagwarantuje, że na pewno nie rozwiną się w nich bakterie. Urządzenia myjące mają tę przewagę nad klasycznym zmywaniem naczyń, że przy każdym uruchomieniu zmywarka potrzebuje tylko niewielkiej ilości wody oraz nowej porcji detergentu. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki stosowaniu odpowiednich środków myjących lub specjalnych programów możemy uzyskać pięknie lśniące naczynia bez żadnych smug czy brzydko zaschniętych kropel wody.
Warto również pamiętać o tym, że zmywarka to higiena. Połączenie wysokiej temperatury oraz braku myjek (w których mogłyby namnażać się bakterie) sprawia, że nasze talerze, sztućce i szklanki są czyste i pięknie lśnią. Kuchnia wyposażona w zmywarkę wygląda też schludniej – nawet jeżeli nie mamy czasu lub ochoty na zmywanie, to brudne naczynia nie szpecą całego pomieszczenia, bo są schowane we wnętrzu urządzenia.

Małe mieszkanie, mała zmywarka – wielkie oszczędności

Wiele osób, które mają niewielkie mieszkania albo po prostu mieszkają same, ma wątpliwości co do tego, czy zmywarka to będzie odpowiedni sprzęt dla nich. Warto pamiętać, że na rynku są dostępne nie tylko urządzenia o szerokości 60 cm. Marka Bosch oferuje zmywarki o szerokości 45 cm, które są niewielkie i świetnie sprawdzą się w małych kuchniach. Co więcej, do naprawdę mikroskopijnych lub niestandardowych pomieszczeń można wybrać kompaktową zmywarkę pasującą do każdego mieszkania – wystarczy tylko odpowiednio ją zabudować. Mnogość rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni sprzęt!

To jednak nie koniec zalet mechanicznego zmywania. Warto zadać sobie pytanie, ile wody zużywa zmywarka? Bardzo niewiele, bowiem około 9 litrów! Obojętnie jak staralibyśmy się oszczędzać, nie uda nam się umyć naczyń w zlewie w lepszy sposób niż mechanicznie – podczas zmywania ręcznego zużyjemy przynajmniej 4 razy więcej wody niż przy korzystaniu ze zmywarki. To ogromna różnica, którą na pewno odczujemy w comiesięcznych rachunkach, a także dobry krok, jeżeli chodzi o życie w jak najbardziej ekologiczny sposób. To, ile wody pobiera zmywarka, jest tylko jednym z jej wielu plusów – ten sprzęt ma więcej zalet!

Małe mieszkanie, mała zmywarka – wielkie oszczędności
Ile prądu zużywa zmywarka? Trzykrotna oszczędność energii

Ile prądu zużywa zmywarka? Trzykrotna oszczędność energii

Myjąc naczynia w sposób mechaniczny, można się zastanawiać, czy taki wybór będzie korzystny pod względem oszczędności prądu. Przecież zmywając ręcznie, nie trzeba zużywać go wcale! Jednak to wszystko nie jest takie oczywiste. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile prądu zużywa zmywarka? Wszystko zależy od tego, na jaki sprzęt postawisz. Bardzo ważna jest klasa efektywności energetycznej, której oznaczenie znajdziecie na każdym urządzeniu elektrycznym. Ten parametr mówi nam, jak efektywna i oszczędna jest dana zmywarka. Podczas zakupów najlepiej rozglądać się za najlepszymi klasami efektywności energetycznej, czyli A++ oraz A+++. W ofercie marki Bosch można znaleźć właśnie takie sprzęty i dzięki temu korzystać z najbardziej ekologicznych i wydajnych urządzeń.

Oszczędność 45 minut przy każdym myciu

Kiedy mówimy o oszczędnościach, nie mamy na myśli wyłącznie pieniędzy. Oczywiście niepotrzebne wydawanie na pewno nie jest dobre dla naszego domowego budżetu, ale jest jeszcze waluta, o której wiele osób nie pamięta. Mamy tu na myśli oczywiście czas. Jeżeli mamy dużą rodzinę, to opróżnienie zlewu ze wszystkich naczyń może zająć nam nawet godzinę! Nie jest to jednak jedyny obowiązek domowy, którym trzeba się zająć po powrocie z pracy, więc może się okazać, że całe wolne popołudnie spędzimy na robieniu porządków. Da się tego jednak uniknąć!

Zmywarka pozwala ograniczyć czas przeznaczony na zmywanie do minimum – wystarczy tylko zapakować do niej brudne naczynia, dodać odpowiednie detergenty, ustawić wybrany program i włączyć. Nie trzeba w żaden inny sposób angażować się w ten obowiązek domowy. To proste i wygodne rozwiązanie. Jeżeli nadal się zastanawiasz, czy warto mieć w domu zmywarkę, odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań.

Powrót Wróć
Oszczędność 45 minut przy każdym myciu