Lodówka przestała działać? Zdiagnozuj usterkę przez telefon

Nie wszystkie awarie sprzętu domowego wynikają z technicznej usterki – niekiedy jest to skutek nieprawidłowego użytkowania urządzenia. Jak więc uniknąć wizyty serwisanta, gdy może się okazać, że przyczyną były np. niedokładnie zamknięte drzwi urządzenia? Z pomocą przychodzi technologia LG Smart Diagnosis. Jak ona działa?

Co zrobić gdy lodówka nie działa? Sięgnij po smartfon. Inteligentna diagnostyka od LG

Dzięki wyposażeniu twojej lodówki w inteligentną diagnostykę Smart Diagnosis, możesz szybko przekazać serwisantowi informację o stanie urządzenia. Cały proces odbywa się przy pomocy telefonu komórkowego. Najpierw kontaktujesz się z działem obsługi klienta i przy pomocy panelu na lodówce aktywujesz inteligentną diagnostykę. Następnie przykładasz mikrofon telefonu do głośnika umieszczonego na lodówce. Wysłany przez lodówkę specjalny sygnał dźwiękowy zostanie odebrany i komputerowo przetworzony przez punkt serwisowy LG. Tak powstanie raport ukazujący dokładny stan techniczny urządzenia i ewentualne przyczyny usterki.

Dzięki temu od razu wiadomo, czy konieczne jest wysłanie serwisanta do naprawy lodówki, czy też przyczyna jest prozaiczna, na przykład niedomknięte drzwiczki. Jeśli się okaże, że to nic poważnego, konsultant może już w trakcie rozmowy telefonicznej udzielić ci wskazówek, jak możesz samodzielnie zaradzić awarii. Jeśli usterka jest poważna i wynika z uszkodzenia sprzętu, serwisant z góry wie, gdzie leży problem. Dzięki temu nie musi przeprowadzać diagnostyki na miejscu i od razu może wziąć ze sobą wszystkie niezbędne do naprawy narzędzia czy części zamienne.

Co daje funkcja zgłoszenia awarii przez telefon? Zalety Smart Diagnosis od LG

Dzięki inteligentnej diagnostyce możesz zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i zachodu. Wiadomo, że lodówka to nie sprzęt, który można łatwo zapakować do samochodu i w drodze do pracy podrzucić do serwisu. Tymczasem wizyta serwisanta w domu wymaga poświęcenia naszego czasu i uwagi, ale też często okazuje się zupełnie niepotrzebna, gdy przyczyna usterki była trywialna. W dodatku, gdy przyczyna okazuje się leżeć po stronie klienta i niewłaściwego postępowania ze sprzętem, może się okazać, że musimy ponieść koszty przybycia specjalisty.

Wybierz lodówkę z inteligentną diagnostyką Smart Diagnosis od LG i zaoszczędź swój cenny czas>>

Oszczędzasz zatem czas, energię i pieniądze, w zamian zaś dostajesz nowoczesne urządzenie, które w razie problemów zdiagnozujesz w kilka minut, bez dodatkowych wydatków czy umawiania się z serwisantem. Zyskujesz też poczucie bezpieczeństwa – awaria lodówki to może być naprawdę poważny kłopot. Z funkcją Smart Diagnosis każdy problem z lodówką ma szansę być zażegnany znacznie szybciej, niż w przypadku zwykłych urządzeń.