Pranie parowe, czyli co ci daje funkcja pary w pralce?

Pranie tak delikatne, że nie naruszy struktury żadnego materiału, a jednocześnie tak skuteczne, że pozbędziesz się 99,9% alergenów, 100% bakterii i nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Taką moc ma tylko para, która wnika głęboko w tkaniny, pozostawiając je świeże, pachnące, wygładzone i przede wszystkim higienicznie czyste.

Technologia True Steam, czyli dlaczego pranie parowe jest dobre dla twoich ubrań

Choć para wydaje się delikatna, jej moc tkwi właśnie w cząsteczkach, które są aż 1600 razy mniejsze od tych, z których składa się woda. Dzięki temu wnika bardzo głęboko w fakturę tkaniny, działając cuda. Kiedy zostanie wykorzystana podczas prania, nie tylko poradzi sobie z szybkim odświeżeniem, ale dodatkowo usunie wszystko to, co może powodować alergie czy podrażnienia. Taki sposób jest więc łagodny dla skóry i zdrowia, ale nie dla bakterii, alergenów i trudnych plam.

W przypadku pralek parowych LG mamy do czynienia z technologią True Steam, która działa trójetapowo: najpierw gorące powietrze usuwa nieprzyjemne zapachy, później na ubrania działa strumień pary, która rozpuszcza plamy, a na końcu ponownie ciepły podmuch dokładnie wygładza tkaninę. Co więc może dać nam para wodna wykorzystana podczas prania:

  • szybkie odświeżanie
  • usunięcie nieprzyjemnych zapachów, np. jedzenia, papierosów, potu
  • rozpuszczanie zabrudzeń, nawet tych uporczywych
  • pozbycie się bakterii
  • wygładzanie zagnieceń
  • zmiękczanie tkanin
  • zwalczanie alergenów

Zaletą pralek parowych jest również to, że doskonale dbają o nawet najdelikatniejsze tkaniny, łagodnie czyszcząc je i sprawiając, że są miłe w dotyku. Przy ich pomocy wypierzemy również to, czego nie włożylibyśmy do zwykłej pralki, np. maskotki, poduszki, kołdry czy legowiska zwierzaków

Steam Refresh – jak szybko odświeżyć ubranie dzięki funkcji pary w pralce

Za chwilę musisz wychodzić na ważne spotkanie, a poprzedniego dnia zapomniałeś wyprać i wyprasować koszulę? Jeśli masz 20 minut, wykorzystaj funkcję Steam Refresh. Jest to program szybkiego odświeżania ubrań, dzięki któremu możemy zaoszczędzić czas na pełnym praniu. W efekcie nasza przykładowa koszula będzie pachnąca, a wszelkie zagniecenia pozostaną usunięte. Zniknie też zapach dymu papierosowego, kolacji, a także wilgoci, który może pojawić się, kiedy ubrania nie mają dostatecznie dużego przewiewu i długo wiszą lub leżą w szafie. Dzięki parze wodnej będziemy wiec gotowi do wyjścia w 20 minut.

Jak odświeżyć ubrania w 20 minut? Tylko z pralką parową LG z funkcją SteamRefresh>>

Steam Softener – jak zmiękczyć pranie

Specjalnie do ubrań osób wrażliwych lub niemowląt i dzieci stworzono też program zmiękczający Steam Softener, który nie tylko dba o higienę, ale też sprawia, że materiały są milsze w dotyku, miękkie i puszyste. Nie musimy więc już używać żadnych środków chemicznych, które zadbają o nasze delikatne tkaniny. Pranie parowe jest więc najlepszym rozwiązaniem dla osób, u których łatwo dochodzi do podrażnień lub alergii, jak również mam, które chcą w prosty i szybki sposób wyprać ubranka maluszka.

Program Allergy Care – pralka dla alergika z dezynfekującą funkcją pary

Gorąca para ma też silne właściwości dezynfekujące. Bez dodatku żadnych płynów możemy więc pozbyć się wszystkich bakterii i substancji uczulających. Badania wykazały, że program LG Allergy Care usuwa aż 99,9% alergenów, jakie mogą trafiać na ubrania m.in. z powietrza lub środków chemicznych wykorzystywanych w sklepach lub pralniach. Skuteczność pralek parowych LG potwierdza certyfikat nadany przez BAF (British Allergy Foundation). Para jest w stanie usunąć m.in. sierść roztocza, które mogą powodować kłopoty z układem oddechowym. Przyda się także w domu, w którym mieszkają zwierzęta, ponieważ radzi sobie również z ich sierścią.

Miękkie ubrania bez alergenów dla ciebie i twojego maleństwa? Wybierz pralkę parową LG>>