Jak ograniczyć zużycie prądu przez lodówkę?

Jak często otwierasz lodówkę tylko po to, aby zastanowić się, co właściwie przekąsić lub sprawdzić stan zapasów? Rozglądasz się, myślisz, a czas i zimne powietrze ucieka, przez co zwiększa się zużycie prądu i pogarsza świeżość produktów. Być może też trudno jest ci zrobić porządek w lodówce i na bieżąco uzupełniać najpotrzebniejsze produkty? W lodówce Door-in-Door wszystko zobaczysz bez otwierania głównych drzwi i niepotrzebnego tracenia energii.

Oszczędna lodówka, czyli jak Door-in-Door ogranicza zużycie prądu

Ciągłe otwieranie drzwi standardowej lodówki jedynie po to, aby przypomnieć sobie, co znajduje się w środku, doprowadza do strat zimnego powietrza oraz energii. W konsekwencji nie tylko zamknięte w niej produkty krócej zachowują świeżość, ale też płacimy wyższe rachunki za prąd, ponieważ nasz sprzęt działa nieefektywnie. Lodówki z podwójnymi drzwiami lub szklanym panelem zostały tak zaprojektowane, aby te straty ograniczać.

  • lodówka z kompresorem liniowym

W lodówkach LG Door-in-Door tradycyjny kompresor tłokowy zastąpiono liniowym (Inverter Linear Compressor), który w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, ogranicza zużycie energii aż o 32%. Kompresor zyskał również 10-letnią gwarancję, a według testów jego żywotność ma sięgać nawet 20 lat.

  • mniej strat zimnego powietrza

Szklany panel umieszczony na podwójnych drzwiach lodówki InstaView, przez który widzimy zawartość, pozwala również na redukcję strat zimnego powietrza o 41%, zakładając, że przy normalnej lodówce z otwartymi drzwiami zastanawialibyśmy się nad wyborem przekąski jedynie przez 10 sekund.

Nie trać energii i zimnego powietrza, czyli jak zachować świeżość produktów

Duża przestrzeń nie oznacza, że będziemy mieli problem z utrzymaniem świeżości i psuciem się produktów. O ich jakość dbamy już, ograniczając uciekanie zimnego powietrza podczas niepotrzebnego otwierania drzwi. Lodówki Door-in-Door zostały jednak dodatkowo wyposażone we wszystkie funkcje, które mają za zadanie utrzymać odpowiednie środowisko wewnątrz.

  • odpowiednie warunki do przechowywania owoców i warzyw

Za świeżość warzyw i owoców, które w tradycyjnych lodówkach szybko pleśniały i gniły, w lodówce Door-in-Door odpowiada specjalna komora Fresh Balancer. Zapewnia ona odpowiedni poziom wilgotności produktów. Dodatkowa funkcja Moist Balance Crisper dba o to, aby skraplająca się wilgoć nie osiadała na owocach i warzywach, ale na specjalnej kratce.

  • pięciostopniowy filtr powietrza

Funkcja Pure N Fresh dodatkowo utrzymuje odpowiednią jakość powietrza wewnątrz lodówki, nie dopuszczając zanieczyszczeń, powodujących szybsze psucie się produktów.

Lodówka multidoor – oszczędność i lepsze planowanie zakupów

Ile razy zdarzyło ci się, że podczas zakupów zapomniałeś o mleku, jajkach czy innych podstawowych produktach spożywczych, które chcesz mieć zawsze pod ręką? Zastanów się też, ile razy musisz podchodzić do lodówki podczas przygotowywania obiadu, bo wypadł ci z głowy dodatkowy składnik? Może też podczas spotkania ze znajomymi musisz długo szperać w lodówce, aby znaleźć to, czego aktualnie potrzebujesz? W lodówkach Door-in-Door wszystko jest o wiele lepiej zorganizowane oraz widoczne.

  • funkcja Knock-On – pukasz i już wiesz, co jest w lodówce

Lodówka LG InstaView wyposażona jest w 33-calowy panel z funkcją Knock-On, który pozwala zajrzeć do wnętrza bez konieczności otwierania drzwiczek. Wystarczy, że zapukasz dwa razy, a podświetli się on, ujawniając zawartość. Najlepiej umieść w tym miejscu wszystko, co jest ci najpotrzebniejsze i o czym często zapominasz podczas zakupów. Nie zapomnij też o ulubionych przekąskach, nad którymi najdłużej się zastanawiasz przy otwartych drzwiach. Wystarczy, że zapalisz panel, a będziesz wiedział, co musisz dokupić lub jaki smakołyk możesz wybrać na wieczór przed telewizorem.

  • pomoc w organizacji przestrzeni

Produkty, których będziesz potrzebować do ugotowania obiadu lub zrobienia ciasta umieść za podświetlanym panelem. Ułóż tam też wszystko, co przyda się podczas przyjęcia lub spotkania ze znajomymi. Wystarczy szybki rzut okiem na zawartość, abyś wiedział, jakie są wszystkie składniki twojej potrawy lub miał pod ręką wszystko, co chcesz podać swoim gościom. Innym sposobem na zorganizowanie przestrzeni w lodówce jest umieszczanie w tym miejscu wszystkich artkułów pierwszej potrzeby, bez których np. nie wyobrażasz sobie śniadania czy kolacji. W ten sposób już nigdy nie zapomnisz o mleku do kawy, bo wystarczy chwila, abyś sprawdził, czy butelka stoi za podświetlanym panelem.

Chcesz za pomocą jednego dotknięcia sprawdzić, co masz w lodówce? Zobacz dwudrzwiową lodówkę LG z panelem Instaview>>

Oszczędna lodówka dla dużej rodziny

Lodówki z systemem Door-in-Door to doskonała propozycja dla dużej rodziny lub osób, których pasją jest gotowanie. Przykładowo model InstaView z podświetlanym panelem ma pojemność 601 litrów. Dzięki specjalnie zaprojektowanej wąskiej ramie zyskujemy też o 9% więcej przestrzeni wewnątrz. Wszystko, czego potrzebujemy, możemy dobrze poukładać na drzwiach oraz w specjalnych szufladach na świeże produkty. Lodówkę wyposażono dodatkowo w tzw. Utility Box do przechowywania wszystkich mniejszych przekąsek.

Zanim więc po raz kolejny staniesz przed drzwiami swojej lodówki z chęcią znalezienia czegoś pysznego, zastanów się, o ile prostsze byłoby to z lodówką Door-in-Door.

Sprawdź ofertę lodówek LG i wybierz wymarzony model>>