Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model TV

Planujesz zakup telewizora jednak przy tak dużej liczbie modeli dostępnych na rynku, wybór idealnego urządzenia stanowi dla Ciebie problem?

Mamy rozwiązanie! Porównywarka telewizorów, dzięki której zestawisz najważniejsze parametry interesujących Cię sprzętów.

Jak skorzystać z porównywarki?

To prostsze niż Ci się wydaje. Odpowiedz na poniższe pytania, a następnie dodaj do porównania dwa lub trzy telewizory, które spełniają Twoje oczekiwania.

Jaka wielkość przekątnej ekranu jest dla Ciebie odpowiednia?
Od 40 do 49 cali
Od 50 do 59 cali
Od 60 do 69 cali
Od 70 do 79 cali
Powyżej 80 cali
Jakiego typu telewizora szukasz?
OLED
LED
Jaka marka Cię interesuje?
Samsung
LG
Sony
Philips
Sharp
Toshiba
Manta
Panasonic
Hitachi
Który system smart TV wybierasz?
Smart TV
Android TV

Polecane modele

Na co zwrócić uwagę,
porównując telewizory?
Wielość parametrów oraz funkcji w nowych telewizorach może przytłoczyć. Słyszy się nie tylko o różnych typach rozdzielczości, ale również o rodzajach matryc czy częstotliwości odświeżania.
Sprawdź, jakie znaczenie mają te wskaźniki
 • Rodzaje matryc – jeśli zależy nam na czerpaniu przyjemności z oglądania transmisji sportowych bądź dynamicznych filmów akcji, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej matrycy. Najpopularniejsze są telewizory LED. Ich zalety to bardzo wysoka jakość obrazu i duża energooszczędność. Technologia OLED z kolei zapewnia nieskończony kontrast, co przekłada się na wiernie odwzorowane, żywe i nasycone barwy. Telewizory QLED natomiast oferują bogactwo kolorów, wysoką jasność oraz trwałość matrycy.
 • Rozdzielczość ekranu – odpowiada za ostrość wyświetlanego obrazu. Im jest wyższa, tym wizja bardziej wyraźna i bogata w detale. Telewizor z matrycą 4K dostarczy niezapomnianych wrażeń, a przy tym posłuży wiele lat.
 • Przekątna telewizora – nie obowiązuje zasada, że większy ekran jest lepszy. Jego przekątną należy bowiem dobrać do rozmiarów pomieszczenia, w którym się znajdzie. Spasowanie ułatwi prosty wzór. Telewizor 4K użytkujemy z odległości 2,1 cm na każdy cal przekątnej, np. telewizor 4K 50 cali × 2,1 cm = 105 cm. Dla telewizora Full HD (1080p) podaje się wartość 4,2 cm na każdy cal, np. telewizor Full HD 50 cali × 4,2 cm = 210 cm. Choć podana odległość jest jedynie podpowiedzią, zaleca się użytkować z większej odległości telewizory o niższej rozdzielczości.
 • Częstotliwość odświeżania – informuje nas o tym, jak często zmienia się obraz na ekranie. Co to dokładnie oznacza? Kiedy podczas oglądania meczu za szybko lecącą piłką pojawia się smuga, a w filmach akcji dynamiczne sceny walki są lekko rozmazane, to znaczy, że telewizor nie nadąża za obrazem. Im jest wyższa częstotliwość odświeżania, tym wyraźniejszy i płynniejszy obraz wyświetlany na ekranie.
Jak działa i czym jest
Smart TV?
Smart TV to coś więcej niż zwykła telewizja. Producenci wyposażają telewizory w autorskie oprogramowanie, które rozszerza jego funkcjonalność.
Sprawdź, jakie płyną z tego korzyści
 • Przeglądanie Internetu – już dziś z wykorzystaniem smart TV możesz przeglądać Internet tym samym sposobem, co na smartfonie czy komputerze. Na dużym ekranie zobaczymy jednak więcej, a dzięki możliwości podłączenia myszki i klawiatury mamy małe centrum dowodzenia.
 • Netflix, HBO GO, Spotify, YouTube – masz pod ręką serwisy streamujące Twoje ulubione filmy, seriale oraz muzykę. Wystarczy, że wciśniesz jeden guzik.
 • Podłączenie smartfona lub tabletu – wielu producentów oferuje już funkcję podłączenia tych sprzętów do telewizora. Dzięki temu możesz bezprzewodowo rzutować obraz z innego urządzenia i np. wspominać wakacje, oglądając zdjęcia na dużym wyświetlaczu. Możesz też zapomnieć o permanentnych poszukiwaniach pilota, który wciąż gdzieś się zapodziewa – kanały i wszystkie potrzebne funkcje uruchomisz swoim telefonem.
 • System operacyjny – smart TV ma zainstalowany system operacyjny, który pozwala na pobieranie wielu aplikacji i gier. Na rynku znajdziesz m.in. system Android TV, Smart Hub czy WebOS.
Jaki wybrać telewizor
dla siebie?
Przed podjęciem decyzji warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie wykorzystywany telewizor.
Sprawdź, jakie parametry powinien mieć telewizor do oglądania filmów, sportu oraz gier
 • Kinowe hity i seriale – jeśli poszukujesz telewizora do oglądania najnowszych produkcji filmowych, na pewno warto skupić się na wysokiej rozdzielczości obrazu i dobrej matrycy. Doskonałym wyborem może się okazać telewizor OLED 4K.
 • Gry – jeśli jesteś graczem, z pewnością docenisz wysoką częstotliwość odświeżania obrazu. Ten parametr zapewni jego nieustanną ostrość oraz płynność. Warto zatem pomyśleć o telewizorze z częstotliwością min. 100 Hz i wysoką rozdzielczością.
 • Sport – fani transmisji sportowych docenią ostry i wyraźny obraz. Porównując telewizory, zwróć uwagę na wartość częstotliwości odświeżania ekranu i na kontrast. Przy wyborze sprzętu, który będzie przeznaczony głównie do tej przyjemności, wypada pomyśleć również do bardzo dużym ekranie i dobrej matrycy.