Komputery typu All-in-One

All-in-One doskonale sprawdzą się zarówno w zastosowaniach biurowych, jak i w domu.

 

Komputery All-in-One – czym są?

Komputer All-in-One to komputer stacjonarny, który niezbędne podzespoły ma ukryte w obudowie monitora. Jedyne zewnętrzne elementy, które należy podłączyć do komputera to myszka oraz klawiatura. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają zbyt wiele wolnego miejsca na biurku i nie znoszą maskowania labiryntów z kabli.
 

Dla kogo są komputery All-in-one?

Komputery All-in-One dobrze sobie poradzą w biurze do codziennej pracy oraz w domu. Niektóre modele są w stanie sprostać także wymaganiom gracza lub grafika. Warto wtedy pamiętać o wysokiej wydajności oraz o monitorze o wysokiej rozdzielczości.
 

Dlaczego warto kupić komputer All-in-one?

Tego typu komputery przede wszystkim:
  • są ciche i wydajne,
  • można je łatwo przenieść lub zawiesić na ścianie;
  • zajmują stosunkowo niewiele miejsca;
  • zużywają mniej energii elektrycznej.
 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem All-in-One?

To, że komputery typu All-in-One mają wszystkie podzespoły ukryte w obudowie monitora jest ogromną zaletą, ale dobrze pamiętać, że przy takim rozwiązaniu mamy mniej możliwości wymiany poszczególnych elementów niż w przypadku PC. Dlatego też wybór All-in-One powinien być przemyślaną decyzją, uwzględniającą poznanie specyfikacji, by dobrać odpowiednią do swoich wymagań.

Podczas wyboru pamiętaj o:
  • złączach – poszukuj komputera All-in-One z kilkoma portami USB, HDMI oraz czytnikiem kart pamięci;
  • ekranie – wielkości, rozdzielczości oraz rodzaju wyświetlacza – dopasuj je do swoich potrzeb i rodzaju pracy, którą będziesz wykonywać na nowym komputerze; coraz popularniejsze są również komputery All-in-One z dotykowym wyświetlaczem;
  • napęd optyczny – pamiętaj o nim, jeśli nadal z chęcią korzystasz z płyt CD/DVD/Blu-ray.