W czym możemy pomóc?

Sekcja informacyjna to najlepsze miejsce na znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie.
Ubezpieczenia, TAXFREE i usługi dodatkowe:

Odbiór zużytego sprzętu

Jesteś tutaj: Centrum informacji /

Jeśli kupujesz u nas sprzęt elektryczny lub elektroniczny możesz skorzystać bezpłatnie z opcji „Mam zużyty sprzęt do oddania”.

Dostarczając zamówienie odbierzemy od Ciebie nieodpłatnie zużyty sprzęt, o ile jest on tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

Jeśli chcesz skorzystać z powyższej możliwości:
Prosimy o zaznaczenie opcji „Mam zużyty sprzęt do oddania” podczas składania Zamówienia w Sklepie Internetowym lub poinformowanie o takiej potrzebie pracownika Sklepu fizycznego w trakcie dokonywania zakupu – dzięki temu pomożesz nam się przygotować na dodatkowy transport. Jeśli z przyczyn technicznych nie uda się wybrać powyższej opcji - prosimy o przesłanie informacji o chęci skorzystania z nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu poprzez formularz kontaktowy.

Nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu realizowany jest w miejscu dostawy nowego sprzętu. Pamiętaj, że w przypadku, w którym nie wykupisz usługi „Wniesienie sprzętu na dowolne piętro” lub innej z Usług Dodatkowych, transport zakupionego sprzętu zrealizowany będzie przez 1 osobę pod budynek. W takim przypadku, zużyty sprzęt odbierany będzie z tego samego miejsca.

Pamiętaj, przed przekazaniem zużytego sprzętu przygotuj go do odbioru. Przygotowanie sprzętu polega na:

 • - w przypadku kuchni odłączeniu od instalacji gazowej (dokonany wyłącznie przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia) lub elektrycznej,
 • - w przypadku urządzeń pralniczych odłączenie od instalacji wodnej i elektrycznej,
 • - w przypadku lodówki rozmrożenie jej i odłączenie od instalacji elektrycznej.

Informacja o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym*:

 • 1. Zapewniamy Klientom nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
 • 2. Dostarczając Klientom sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych zapewniamy nieodpłatny odbiór zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.
 • 3. W Sklepach fizycznych o powierzchni co najmniej 400 m² jest przyjmowany nieodpłatnie bez konieczności zakupu nowego sprzętu zużyty sprzęt pochodzący z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm.
 • 4. W Sklepach fizycznych o powierzchni sprzedaży poniżej 400 m² zakazane jest zbieranie niekompletnego zużytego sprzętu oraz części pochodzących ze zużytego sprzętu.
 • 5. Za niekompletny zużyty sprzęt uważa się sprzęt, który nie zawiera istotnych, z uwagi na przeznaczenie sprzętu do jakiego został zaprojektowany, części składowych, podzespołów i materiałów eksploatacyjnych, stanowiących część sprzętu, z którego powstał zużyty sprzęt, w dniu wprowadzenia do obrotu tego sprzętu.

Pamiętaj również, że:

 • - zakazane jest umieszczanie zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami
 • - posiadacz zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych jest obowiązany do przekazania go zbierającemu zużyty sprzęt lub innemu podmiotowi uprawnionemu.

Zobacz, gdzie znajdują się punkty zbierania zużytego sprzętu na terenie Polski: Lista punktów zbierania zużytego sprzętu

* Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688).


Czy treść była pomocna?
 • E-mail
 • Telefon / Czat

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za wysłanie formularza
Wyślij

855 855 855

pon-sob 08:00-21:00

nd 09:00-19:00

Czat z konsultantem

Rozpocznij rozmowę

pon-sob 08:00-21:00

nd 09:00-19:00