GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE W RTV EURO AGD

Uzyskaj bogaty w detale, zrównoważony dźwięk, który wzmocni Twoje doznania filmowe, dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas słuchania ulubionej muzyki oraz zapewni najlepsze wyniki w grach wideo. Zaoszczędź miejsce na biurku, sięgając po kompaktowe zestawy głośników 2.0 bądź listwy dźwiękowe lub zadbaj o jak najlepszy efekt dźwięku przestrzennego i głęboki, wyrazisty bas dzięki zestawom 2.1 oraz 5.1 z głośnikiem niskotonowym. Szybko i wygodnie przesyłaj dźwięk bezprzewodowo do głośników komputerowych z modułem Bluetooth oraz przygotuj się na nowy wymiar domowej i przenośnej rozrywki za sprawą stylowych soundbarów gamingowych.

POZNAJ MOŻLIWOŚCI NOWOCZESNYCH GŁOŚNIKÓW KOMPUTEROWYCH

Głośniki komputerowe w przeciwieństwie do tradycyjnych zestawów kina domowego zajmują znacznie mniej miejsca, oferując doskonałą jakość dźwięku i uniwersalne zastosowanie. Mogą z powodzeniem zastępować urządzenia Hi-Fi do domowego odsłuchu muzyki i obsługi multimediów. Za sprawą ekranowania magnetycznego głośniki komputerowe są bezpieczne dla innej elektroniki – ich pole magnetycznie nie wpływa na działanie urządzeń (brak efektu interferencji), dzięki czemu kolumny ustawisz w bliskiej odległości od monitora czy innego sprzętu, zyskując dodatkową przestrzeń na biurku czy w pomieszczeniu.

Współczesne zestawy głośników komputerowych to konstrukcje aktywne – wyposażone w zintegrowany wzmacniacz ukryty we wnętrzu obudowy. Dzięki temu szybko i wygodnie podłączysz je bezpośrednio do komputera stacjonarnego, laptopa, smartfona czy konsoli do gier, bez potrzeby inwestowania w dodatkowe urządzenia do kontroli sygnału.

Zestawy głośników komputerowych różnią się między sobą liczbą i rodzajem kolumn (2.0, 2.1, 5.1, soundbar), mocą, zakresem przenoszonych częstotliwości i rodzajem obudowy, które to cechy wpływają na głośność i dynamikę generowanego dźwięku. Mogą posiadać również dodatkowe funkcje zwiększające komfort obsługi, w tym. m.in. sterowanie bezprzewodowe przy pomocy pilota, moduł komunikacji Bluetooth do przesyłania muzyki z urządzeń mobilnych czy wbudowany korektor dźwięku ułatwiający dopasowanie brzmienia do indywidualnych preferencji. Na co zwracać uwagę przy wyborze zestawu głośników komputerowych?

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GŁOŚNIKÓW KOMPUTEROWYCH

 • TYP ZESTAWU – oznaczony najczęściej dwoma liczbami, z czego pierwsza określa liczbę głośników satelitarnych, a druga obecność subwoofera. Przykładowo system 5.1 posiada łącznie 6 głośników, w tym jeden głośnik niskotonowy;
 • MOC – im wyższa moc zestawu, tym głośniejszy dźwięk generuje przez długi czas przy minimalnych zniekształceniach. Moc głośnika podawana jest w watach (W);
 • PASMO PRZENOSZENIA – określa maksymalną i minimalna częstotliwość dźwięku przenoszonego przez zestaw głośnikowy. Szeroki zakres częstotliwości powoduje, że dźwięk zawiera więcej detali;
 • MATERIAŁ OBUDOWY – lepsze brzmienie oferują głośniki z drewnianą obudową;
 • ZŁĄCZA – duży wybór zintegrowanych wejść i wyjść ułatwia podłączanie innych urządzeń i szybkie przesyłanie sygnału audio wysokiej jakości. Do analogowego podłączenia odtwarzacza MP3, komputera, smartfona czy tabletu wystarczy liniowe wejście audio.

Głośniki 2.0 – dobra jakość dźwięku w niskiej cenie

Przeznaczenie:
 • Podstawowe zastosowania biurowe i domowe.
Uniwersalny zestaw składający się z dwóch głośników (satelit) do podstawowych zastosowań. Głośniki 2.0 przenoszą każdy rodzaj dźwięku, przez co idealnie nadają się jako odsłuch w biurach i domach, gdzie nie jest wymagana najwyższa jakość dźwięku. Oferują one optymalną głośność, która idealnie sprawdza się podczas internetowych rozmów. Zaletą głośników 2.0 jest kompaktowy rozmiar i niska waga, dzięki czemu z łatwością mieszczą się na każdym biurku.

Dźwięk płynący z głośników 2.0 jest czysty i wyraźny, o znacznie wyższej głośności niż w przypadku wbudowanych głośników w laptopach czy monitorach. Ze względu na niezbyt szerokie pasmo przenoszenia, oscylujące w granicach od 20 Hz do 20 kHz, oraz brak mocnego basu zestawy te nie są najlepszym rozwiązaniem do słuchania muzyki, oglądania filmów oraz grania w gry wideo.

W grupie systemów dwugłośnikowych znajdziesz zarówno proste konstrukcje z tworzywa sztucznego, np. Creative Inspire A60, jak i wyróżniające się ekskluzywnym wzornictwem zestawy zasilane bezpośrednio z portu USB, np. Tracer 2.0 Orlando czy Trust Remo, wyposażony dodatkowo w pokrętło sterowania głośnością oraz zaawansowaną technologię odtwarzania dźwięku.
Zalety Wady
Kompaktowe rozmiary Niska moc zestawu
Łatwa konfiguracja Mniejsza ilość basu
Niska cena  

Creative A60

głośniki komputerowe

79,99 zł

(16)
 • Typ zestawu: 2.0
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 2 W
 • Kolor: czarny
Szczegóły

Tracer 2.0 ORLANDO USB

głośniki komputerowe

49,99 zł

(13)
 • Typ zestawu: 2.0
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 2,5 W
 • Kolor: czarno-brązowy
Szczegóły

Trust 17595 Remo

głośniki komputerowe

59,99 zł

(18)
 • Typ zestawu: 2.0
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 4 W
 • Kolor: czarny
Szczegóły
Zobacz więcej Głośniki 2.0

Głośniki 2.1 – mocny bas w zasięgu ręki

Przeznaczenie:
 • Podstawowe zastosowania biurowe i domowe;
 • Dobrej jakości dźwięk stereo w filmach i grach;
 • Słuchanie muzyki z mocnym basem.
Głęboki, wyraźny bas to zaleta głośników w systemie 2.1. Poza dwoma głośnikami satelitarnymi zestaw zawiera dodatkowy głośnik niskotonowy (subwoofer) emitujący brzmienie o niskiej częstotliwości. Dzięki temu głośniki tego typu znacznie lepiej reprodukują dźwięk z filmów i innych multimediów, umożliwiając długą i komfortową rozrywkę. Bez przeszkód wychwycisz z ich pomocą szczegóły gitary basowej i perkusjonaliów oraz poczujesz siłę eksplozji na polu walki w grach wideo.

Moc zestawu głośników komputerowych 2.1 może być nawet kilkakrotnie wyższa niż w przypadku systemów dwugłośnikowych. Dzięki temu emitowany przez nie dźwięk jest głośny, precyzyjny i pełen detali. Optymalny zakres częstotliwości czyni je idealnym wyborem dla osób poszukujących dobrej jakości dźwięku w przystępnej cenie, a duża liczba złączy pozwala na podłączenie zestawu nie tylko do komputera, lecz również do konsoli, telewizora czy odtwarzacza DVD/Blu-Ray.

Wiele zestawów głośników komputerowych 2.1, np. Logitech Z333, posiada przewodowy pilot, zapewniający szybki dostęp do najważniejszych funkcji sterowania. Pilot w postaci poręcznego pokrętła z gniazdem słuchawkowym możesz ustawić na biurku i mieć możliwość szybkiej zmiany głośności. Obudowy głośników 2.1 są często wykonywane przy pomocy tworzyw sztucznych z dodatkiem drewna, co wpływa na ich elegancki, stylowy wygląd i ułatwia wpasowanie urządzenia w wystrój pomieszczenia. Możesz wybierać wśród minimalistycznych konstrukcji, jak Creative A250, które nie będą rzucać się w oczy, lub futurystycznych zestawów z gamingowym charakterem, np. Genesis Helium 600.
Zalety Wady
Mocny bas Rozmiar głośnika niskotonowego
Wysoka moc i głośność Brak dźwięku przestrzennego
Atrakcyjny wygląd  
Funkcje dodatkowe (np. pilot przewodowy)
Rozbudowany zestaw złączy (np. RCA, Jack 3,5 mm)  

Genesis Helium 600

głośniki komputerowe

259 zł

(34)
 • Typ zestawu: 2.1
 • Moc niskotonowa (RMS): 30 W
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 15 W
Szczegóły

Logitech Z333

głośniki komputerowe

249 zł

(37)
 • Typ zestawu: 2.1
 • Moc niskotonowa (RMS): 24 W
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 8 W
Szczegóły

Creative A250

głośniki komputerowe

149,99 zł

(6)
 • Typ zestawu: 2.1
 • Moc niskotonowa (RMS): 5 W
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 2 W
Szczegóły
Zobacz więcej Głośniki 2.1

Głośniki 5.1 – poczuj magię dźwięku przestrzennego

Przeznaczenie:
 • Oglądanie filmów z dźwiękiem przestrzennym;
 • Słuchanie muzyki z mocnym basem;
 • Obsługa gier i innych multimediów z dźwiękiem wielokanałowym.
Na system 5.1 składa się aż 6 głośników zaprojektowanych z myślą o wciągających doznaniach filmowych ze szczegółowym dźwiękiem przestrzennym. Obecność głośnika centralnego, dwóch satelit bocznych, dwóch satelit tylnych oraz subwoofera pozwala odtwarzać dźwięk z co najmniej trzech kanałów, przez co słuchacz ma wrażenie otoczenia krystalicznie czystym brzmieniem. Zestawy takie jak Logitech Z906 THX są w stanie odtwarzać najwyższej jakości dźwięk zapisany w formacie Dolby Digital i DTS, oferując standard odsłuchu kinowego potwierdzony certyfikatem THX.

Zestawy 5.1 wyposażone zostały w głośniki o zróżnicowanej mocy, które można wykorzystać zarówno do codziennego korzystania z komputera, pracy, grania w gry oraz oglądania filmów czy seriali. Obecność głośnika niskotonowego zapewnia grzmiący, mocny bas, który uprzyjemni również słuchanie muzyki. Warto jednak pamiętać, że najlepsze brzmienie przy pomocy systemu 5.1 uda się osiągnąć po prawidłowej konfiguracji poszczególnych głośników. Satelity powinny zostać umieszczone zgodnie z przeznaczeniem (środek, bok, tył) w równej odległości od słuchacza, najlepiej na wysokości uszu, co wiąże się z koniecznością wygospodarowania dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.
Zalety Wady
Dźwięk przestrzenny w filmach i grach Konieczna konfiguracja w celu uzyskania wrażenia otoczenia dźwiękiem
Bogate, szczegółowe brzmienie i mocny bas
Uniwersalne zastosowanie  
Zaawansowana regulacja głośności
Rozbudowany zestaw złączy (np. RCA, Jack 3,5 mm, wejście słuchawkowe, wejście cyfrowe S/PDIF)  

Logitech Z906 5.1 THX/500W

głośniki komputerowe

999 zł
1 199 zł 200 zł taniej!

19,98 zł x 50 rat 0%
(107)
 • Typ zestawu: 5.1
 • Moc niskotonowa (RMS): 165 W
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 67 W
Szczegóły

Logitech Z 506

głośniki komputerowe

399 zł

7,98 zł x 50 rat 0%
(11)
 • Typ zestawu: 5.1
 • Moc niskotonowa (RMS): 27 W
 • Moc głośnika satelitarnego (RMS): 8 W
Zobacz więcej Głośniki 5.1

Głośniki z funkcją Bluetooth – słuchaj muzyki bezprzewodowo

Przeznaczenie:
 • Wygodne słuchanie muzyki z urządzeń mobilnych;
 • Podstawowy zestaw nagłośnieniowy do domu i biura.
Jeśli często słuchasz muzyki przy pomocy smartfona, tabletu czy smartwatcha i nie chcesz tracić czasu na podłączanie ich do głośnika za pomocą kabla, wybierz zestaw głośników komputerowych wyposażonych w moduł Bluetooth. Do dyspozycji masz m.in. wysokiej klasy zestawy dwukanałowe, np. Logitech MX Sound Premium, łączące elegancki wygląd i znakomitą jakość dźwięku z dużym zasięgiem połączenia bezprzewodowego oraz łatwą konfiguracją. Obecność liniowego wejścia audio oraz gniazda słuchawkowego pozwala wykorzystać je również jako głośniki komputerowe – zyskujesz jedno urządzenie do wielu zastosowań.

Innym rodzajem głośników komputerowych z funkcją bezprzewodowej komunikacji Bluetooth są zestawy 2.1, jak zamknięty w designerskiej drewnianej obudowie Trust Vigor Wireless 2.1. Oferują one doskonałą jakość dźwięku i wysoką głośność, pozwalając użytkownikowi na wygodne, bezprzewodowe podłączenie komputera, laptopa, telewizora, tabletu, telefonu i innych urządzeń audio.

Wybierając głośnik Bluetooth warto sprawdzić ile urządzeń jednocześnie można do niego podłączyć. Jeśli chcesz płynnie przełączać się między źródłami dźwięku, np. z tabletu i laptopa, wybierz głośniki komputerowe z technologią inteligentnego parowania wielu urządzeń, np. Logitech Easy-Switch.
Zalety Wady
Uniwersalne zastosowanie Mniej wyraźny bas, jeśli w zestawie nie ma subwoofera
Współpraca z wieloma urządzeniami Brak dźwięku przestrzennego
Wygodne podłączenie i słuchanie muzyki z urządzeń mobilnych  
Duży wybór zestawów z funkcją Bluetooth
Możliwość podłączenia wielu urządzeń Bluetooth jednocześnie*
*W zależności od modelu
 

Trust Vigor Wireless 2.1 Bluetooth

głośniki komputerowe

259 zł

(15)
 • Typ zestawu: 2.1
 • Kolor: czarno-brązowy
Szczegóły
Zobacz więcej Głośniki Bluetooth

Głośniki gamingowe – nowy wymiar rozgrywki

Przeznaczenie:
 • Intensywne doznania w grach wideo;
 • Podstawowy zestaw nagłośnieniowy do domu.
Zestawy głośników komputerowych dedykowane graczom to przede wszystkim lepsza optymalizacja dźwięku w dynamicznych scenach, dająca pełną kontrolę nad wydarzeniami. Głośniki takie jak Razer Nommo 2.0 Chroma emitują niezwykle szerokie pole dźwiękowe, które ułatwia precyzyjną lokalizację przeciwnika. Wrażenia z gry są niezwykle intensywne również dzięki wysokiej głośności, szczegółowemu odwzorowaniu tonów średnich i wysokich oraz zintegrowanemu podświetleniu RGB, które reaguje na zmiany w grze. Dzięki głośnikom gamingowym każda rozgrywka zamienia się w spektakl światła, tworzący niezapomniany klimat wielogodzinnej, emocjonującej rozgrywki.

Systemy głośników gamingowych to przeważnie wysokiej klasy zestawy stereo lub głośniki 2.1. W drugim przypadku za emisję brzmienia o niskiej częstotliwości odpowiada osobny subwoofer zapewniający znacznie głębszy bas. Kolorowe światło podświetlające ścianę za głośnikiem może zmieniać natężenie, pulsując zgodnie z rytmem muzyki – funkcję taką posiadają m.in. głośniki Logitech G560 Lightsync RGB.

W przypadku graczy niezwykle ważna jest też możliwość wygodnego podłączenia słuchawek z mikrofonem. W zestawach gamingowych zrobisz to przy użyciu gniazda Jack 3,5 mm umieszczonego na dołączonym pilocie przewodowym, wbudowanego w głośnik satelitarny lub bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Głośniki gamingowe sprawdzą się również poza grami, gdy chcesz posłuchać muzyki czy obejrzeć film.
Zalety Wady
Znakomita kontrola dźwięku w grach Mniej wyraźny bas, jeśli w zestawie nie ma subwoofera
Podwyższona głośność
Efekty świetlne RGB reagujące na zmiany w grze  
Technologie dźwięku przestrzennego*
*W zależności od modelu
Łatwo dostępne gniazdo słuchawkowe  
Interfejs Bluetooth*
*W zależności od modelu
 

Razer Nommo 2.0 Chroma

głośniki komputerowe

699 zł

13,98 zł x 50 rat 0%
(2)
 • Typ zestawu: 2.0
 • Kolor: czarny
Szczegóły

Logitech G560 LIGHTSYNC RGB

głośniki komputerowe

939 zł

18,78 zł x 50 rat 0%
(1)
 • Typ zestawu: 2.1
 • Kolor: czarny
Szczegóły
Zobacz więcej Głośniki gamingowe

Soundbary gamingowe – potężny dźwięk w kompaktowej obudowie

Przeznaczenie:
 • Podstawowy zestaw nagłośnieniowy do domu;
 • Intensywne doznania w grach wideo;
 • Oglądanie filmów z dźwiękiem przestrzennym.
Soundbary gamingowe to urządzenia, które zamiast dwóch niezależnych głośników satelitarnych wyposażone zostały w płaską listwę z wbudowanymi głośnikami. Podstawową zaletą takiej konstrukcji jest oszczędność miejsca przy zachowaniu znakomitych parametrów dźwięku. Listwa z łatwością mieści się tuż pod monitorem czy ekranem telewizora, a dodatkowy głośnik niskotonowy, który możesz ustawić na ziemi w każdym miejscu pomieszczenia, zapewnia wyrazisty bas.

Przykładem soundbaru gamingowego jest Trust GXT668 Tytan 2.1 z wejściem optycznym do obsługi wysokiej jakości dźwięku przy pomocy czterech zintegrowanych głośników, pilotem bezprzewodowym, systemem inteligentnego sterowania zasilaniem Smart Power Management oraz korektorem brzmienia z ustawieniami do filmu, gier czy muzyki.

Jeśli zależy Ci na dźwięku przestrzennym, a nie dysponujesz dużą ilością wolnego miejsca na zestaw głośników 5.1, sięgnij po listwę dźwiękową z wielordzeniowym przetwornikiem DSP i dekoderem Dolby Digital, np. Creative Sound BlasterX Katana. Za sprawą innowacyjnej konstrukcji z potrójnym wzmocnieniem i pięcioma przetwornikami soundbar ten odtwarza krystalicznie czysty dźwięk, który otacza słuchacza. Jego zaletą jest również widowiskowy system oświetlenia Aurora Reactive z 49 diodami LED, który zapewnia niesamowity klimat podczas grania.
Zalety Wady
Precyzyjny, szczegółowy dźwięk Wyższa cena
Głęboki bas
Kompaktowe rozmiary i łatwy montaż  
Atrakcyjny wygląd
System dźwięku przestrzennego*
*W zależności od modelu
 
System podświetlenia*
*W zależności od modelu
 

Creative Sound BlasterX Katana

głośnik komputerowy

1 099 zł

21,98 zł x 50 rat 0%
(11)
 • Typ zestawu: 2.1
Szczegóły

Trust GXT 668 Tytan 2.1

głośniki komputerowe

499 zł

9,98 zł x 50 rat 0%
 • Typ zestawu: 2.1
 • Kolor: czarny
Szczegóły
Zobacz więcej Soundbary gamingowe