Ghost Recon Breakpoint wprowadza gracza na arenę PvP – z czym się wiąże ten model rozgrywki i jaka jest fabuła gry?

Ghost Recon Breakpoint – czy nowa odsłona gry zyska przychylność graczy?

    Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to jest Ghost Recon Breakpoint i kiedy będzie można w nią zagrać;
  • jaka jest fabuła tej niezwykłej gry komputerowej;
  • co odróżnia grę Ghost Recon Breakpoint od jej poprzedniczki.

Ghost Recon Breakpoin – strzelanka z elementami gry akcji

Breakpoint to siódma odsłona serii gier komputerowych Tom Clancy’s Ghost Recon, będących strzelankami z elementami strategii. Ich twórcą jest firma Ubisoft – francuski producent popularnych gier wojskowych opartych na survivalu. Pierwsza odsłona Ghost Recon powstała w 2001 roku i od razu zyskała uznanie graczy. Czy tak samo będzie z kolejną, tego nie wiadomo. Na Ghost Recon Breakpoint przyjdzie nam trochę poczekać, bo jej premierę zaplanowano na październik 2019 roku. Obecnie jest dostępna jedynie wersja beta, ale na testy trzeba się zapisywać. Fanom strzelanki pozostaje cierpliwość lub zakupienie gry w przedsprzedaży. Ubisoft przygotował dla użytkowników dwie wersje: Ghost Recon Breakpoint Ultimate lub Edycja Aurora.

Gra Ghost Recon Breakpoint bazuje na swojej poprzedniczce – Ghost Recon Wildlands, która zyskała popularność na całym świecie. Nie jest ona jednak jej kontynuacją, lecz zupełnie odrębnym tytułem, z wieloma niespodziankami dla graczy. Twórcy tej niezwykłej gry mają nadzieję, że będzie ona równie ciekawa jak poprzednie części. Ghost Recon Breakpoint nie będzie grą przeznaczoną tylko na komputer. Ubisoft zamierza przenieść swoje dzieło również na PlayStation 4 i Xboxa One . W planach jest także wersja kinowa strzelanki.

Fabuła Ghost Recon Breakpoint

Akcja gry komputerowej Ghost Recon Breakpoint toczy się w uniwersum, które gracze znają z poprzedniej odsłony strzelanki. Nie jest to jednak jedyna lokacja, którą możemy zwiedzić. Do dyspozycji użytkownika jest cały otwarty świat, który można poznawać bez żadnych ograniczeń. Poruszanie się po terenie ułatwiają różnorodne pojazdy, choć bohater gry może chodzić także pieszo. Pobyt w uniwersum to zaledwie początek rozgrywki, ponieważ twórcy przeniosą gracza na wyspę Aurora i to tam rozegra on największe potyczki. Sama walka nie wystarczy do ukończenia gry. Nasz bohater musi zdobywać informacje oraz wykonywać szereg zadań pobocznych, dzięki którym zyska przewagę nad wrogami.

Przeciwnikiem gracza będzie formacja Wilków, które na dobre zadomowiły się na Aurorze. Jej założycielem jest były komandos – Cole D. Walker. Armię najemników trudno pokonać, więc użytkownik musi się wykazać nie lada sprytem i wyobraźnią. Nie będzie to proste, ponieważ na wyspie znajduje się laboratorium grupy badawczej, które nasz bohater musi obronić przed bandą wojowniczo nastawionych byłych komandosów. Musi się też spieszyć i wykonać misję, zanim dojdzie do wycieku informacji.

Co odróżnia grę Ghost Recon Breakpoint od jej poprzedniej wersji?

Firma Ubisoft nie zmieniła wiele, ale nowa odsłona gry i tak powinna zachwycić gracza. Dostanie on mnóstwo nowych udogodnień, które zaowocują rozrywką na naprawdę wysokim poziomie. Użytkownik sam decyduje, który model gry odpowiada jego preferencjom. Może wybrać pomiędzy grą zespołową a potyczką w pojedynkę. Nowością w Ghost Recon Breakpoint jest brak komandosów, którzy w poprzedniej odsłonie tej serii byli zarządzani przez sztuczną inteligencję. Gracz może teraz grać z trzema znajomymi w tzw. trybie współpracy.

Ghost Recon Breakpoint nie byłaby najlepszą grą na świecie, gdyby twórcy czegoś nie ułatwili lub utrudnili. Główny bohater ma do wyboru zupełnie nowe narzędzia, którymi może pokonać przeciwnika, np. wyrzutnie rakiet, palniki lub inne bronie. Może je zabierać zabitym wrogom oraz dzielić się nimi ze swoimi współpracownikami w specjalnie przystosowanych do tego obozach. Jeśli będą ranni, ma również możliwość przeniesienia ich do bezpiecznej lokalizacji. Dużym ułatwieniem dla gracza jest szansa na przygotowanie zasadzki, w którą może złapać przeciwnika oraz sztuka kamuflażu, dzięki której nie będzie tak bardzo widoczny.

Mimo wielu nowinek, rozgrywka wcale nie należy do łatwych. W Ghost Recon Breakpoint można stracić życie o wiele szybciej niż w poprzednich odsłonach. Ubisoft wprowadził do gry system ran i kontuzji, które bardzo osłabiają naszego bohatera. Jeśli zostanie zraniony, nie będzie mógł się poruszać tak sprawnie, jak na początku. Oczywiście może się wyleczyć, ale musi mieć odpowiednie środki. Warto o tym pamiętać już na początku, gdy podróżujemy i zbieramy kolejne gadżety.

W grze Ghost Recon Breakpoint jest wiele przerywników filmowych, dzięki którym poznajemy całą historię. Na tym polu także zaszły zmiany. Użytkownik może wybrać kwestie, które będzie wypowiadał jego bohater między filmowymi pokazami. Gracz ma także możliwość wyboru trybu specjalizacji i rozwoju bohatera zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.