Dzień Darmowej Dostawy – kupuj i oszczędzaj!

Po wyprzedażach z okazji Black Friday i Cyber Monday przychodzi czas na Dzień Darmowej Dostawy. To kolejne święto dla łowców okazji – nie zapłacisz ani grosza za przesyłkę w tym dniu! Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, korzystając z darmowej wysyłki!

Dzień Darmowej Dostawy – lubię to!


Niewiele jest takich dni w roku, kiedy można poszaleć na zakupach, nie trzymając się za kieszeń. Dlatego Polacy coraz chętniej biorą udział w Czarnym Piątku, a ci, którzy nie załapali się na największe zniżki, w Cybernetyczny Poniedziałek przebierają w internetowych ofertach. Możesz także zaoszczędzić, robiąc zakupy w Dniu Darmowej Dostawy – internetowe sklepy nie pobiorą od Ciebie opłaty za wysyłkę produktów. Nie ma znaczenia, ile zapłaciłeś za towar, jaką formę płatności wybrałeś i kto dostarczy Ci przesyłkę. Prawda, że się opłaca?

Dzień Darmowej Dostawy – skąd się wziął?

W 2010 roku Polacy po raz pierwszy skorzystali z promocyjnych dostaw towarów za 0 zł. A jak to było na świecie? „Winni” całemu zamieszaniu są Amerykanie. W 2008 roku Luke i Maisie Knowles – małżeństwo, które założyło stronę oferującą kupony rabatowe i promocyjne, zdecydowało się wprowadzić Free Shipping Day. Genialny pomysł szybko przypadł do gustu Amerykanom, a opcję darmowej dostawy zaczęły stosować także inne sklepy. Założenie Free Shipping Day sprawdziło się – zadowoleni z promocji klienci kupowali więcej, bo nie musieli płacić za dostawę, a sklepy internetowe rejestrowały rekordowe przychody w tym dniu.


Dzień Darmowej Dostawy – wykorzystaj go na prezenty świąteczne


Grudzień – problemy z parkingiem, kolejki w centrach handlowych, nerwowe szukanie prezentów. Nie przez przypadek to właśnie wtedy wypada Dzień Darmowej Dostawy. To idealne rozwiązanie dla poszukiwaczy gwiazdkowych prezentów. Wybieranie podarunków dla bliskich w domowym zaciszu, możliwość porównywania ofert „na spokojnie” i świadomość, że kupując nawet drobiazg, nie zapłacisz za koszty dostawy, jest bezcenna. Do tego kurier zdąży z przesyłką na czas. Warto uważnie śledzić termin DDD, żeby nie tylko kupić prezenty gwiazdkowe wcześniej, ale i zaoszczędzić.

DDD – ile możesz zaoszczędzić?

Według badań statystyczny Kowalski wydaje na prezenty gwiazdkowe ok. 600 zł. Najczęściej pod choinką obdarowani znajdują kosmetyki i perfumy, ubrania, książki czy e-booki. Nie brakuje elektroniki – czytniki, smartfony, gry komputerowe czy tablety cieszą nie tylko mężczyzn, ale i panie. Ile możesz zaoszczędzić na święta, nie płacąc za dostawę zakupionych prezentów? Wszystko zależy od tego, ile kupujesz oraz jakie są standardowe koszty wysyłki dla danego sklepu. Szacuje się, że w Twoim portfelu może pozostać nawet 100 złotych.


Dzień Darmowej Dostawy – dla kogo?


Coraz więcej osób kupuje w sklepach internetowych, bo jest wygodniej i można zaoszczędzić czas. Jednak dla niektórych wysoka opłata za wysyłkę może być dodatkowym, zbędnym kosztem, szczególnie wtedy, kiedy kupują drobiazg o niedużej wartości. Dzień Darmowej Dostawy całkowicie rozwiązuje problem opłaty za wysyłkę. To idealna propozycja dla łowców okazji, którzy od dawna mają upatrzony sprzęt, ale chcą zaoszczędzić na dostawie, jak i tych, którzy w Internecie kupują okazjonalnie.

Dzień Darmowej Dostawy – jak wygląda zwrot towaru?


Jeśli skorzystałeś z promocji z okazji Dnia Darmowej Dostawy, ale zakupiony telefon, robot kuchenny czy słuchawki nie spełniają Twoich oczekiwań albo zdecydujesz się na inne modele, zakupiony towar możesz bezproblemowo zwrócić. 14 dni – tyle masz czasu, aby się zastanowić, czy na przykład nowy zestaw kolumn do kina domowego zostanie z Tobą na zawsze, czy go odeślesz. Przy wypełnianiu protokołu zwrotu nie musisz podawać jego przyczyny. I gotowe!

Uważnie czytaj regulamin!

Nie wszystkie sklepy biorą udział w promocji z okazji Dnia Darmowej Dostawy, dlatego zanim wpadniesz w ferwor kupowania, uważnie przeczytaj regulamin i sprawdź, czy za wysyłkę towarów nic nie zapłacisz.


Dzień Darmowej Dostawy – kiedy jest?


Data DDD nie jest stała, ale najczęściej na darmową przesyłkę możesz liczyć na początku grudnia. To znakomita okazja do zrobienia prezentów gwiazdkowych sobie i rodzinie. Śledź Dzień Darmowej Dostawy i oszczędzaj na kosztach przesyłki!