Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

serwer domowy Synology DiskStation DS416j 4X0HDD

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
serwer domowy Synology DiskStation DS416j 4X0HDD
Synology DiskStation DS416j 4X0HDD
Opis i dane

Dwurdzeniowy procesor ze sprzętowym mechanizmem szyfrowania

Serwer DS416j wyposażony w dwurdzeniowy procesor zapewnia średnią prędkość odczytu 112,82 MB/s oraz zapisu 101,2 MB/s w konfiguracji RAID 5 w środowisku Windows®, co w przypadku prędkości zapisu stanowi poprawę o 37,33 % w stosunku do jego poprzednika.1 Co więcej, wykorzystując mechanizm szyfrowania, serwer DS416j pracuje znacznie wydajniej w porównaniu do czysto programowego szyfrowania.
 

Wbudowany koprocesor poprawia przetwarzanie multimediów

Wbudowany koprocesor zapewnia użytkownikom domowym optymalne wrażenia multimedialne. Wbudowany koprocesor nie tylko zwiększa ogólną wydajność głównego procesora, lecz jest szczególnie przydatny do przyśpieszania tworzenia miniatur podczas wysyłania dużej liczby zdjęć lub filmów wideo.


Port USB 3.0 pozwala uzyskać wyższe szybkości transferu

Serwer DS416j jest wyposażony w porty USB 3.0 przeznaczone do podłączania różnych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej, pozwalając przy tym na uzyskanie dużych szybkości transferu plików. Dzięki obsłudze interfejsu USB 3.0 z szybkością transmisji do 5 Gb/s, czyli około 10 razy większą niż USB 2.0, możliwe jest przyśpieszenie transferu danych do zewnętrznych dysków twardych i jednocześnie zmniejszenie zużycia energii.
 

Przemyślana, czterostopniowa regulacja jasności przednich diod LED

Serwer DS416j pozwala na dostosowanie wskazań przednich diod LED przez czterostopniowe kontrolowanie ich jasności i jej planowanie, co pozwala na dostosowanie jasności przednich diod LED stosownie do środowiska.


Doskonały system operacyjny — DiskStation Manager

Synology DiskStation Manager (DSM) to przejrzysty, zainstalowany na każdym serwerze DiskStation i RackStation system operacyjny obsługiwany w przeglądarce, który przyśpiesza zarządzanie serwerem Synology NAS. Intuicyjny interfejs użytkownika systemu DSM ułatwia uzyskiwanie dostępu do danych i ich udostępnianie. Centrum pakietów firmy Synology pozwala pobierać i instalować przydatne pakiety dodatkowe przeznaczone dla osób fizycznych i firm, które zapewniają rozrywkę lub zwiększają wydajność w pracy.

Wszechstronna obsługa udostępniania

Dzięki kompleksowej obsłudze takich protokołów, jak FTP, SMB2, AFP, NFS i WebDAV, serwer DS416j może zapewnić bezproblemowe udostępnianie plików w ramach platform Windows®, Mac® oraz Linux®. Integracja z usługami katalogowymi Windows AD i LDAP umożliwia łatwe wdrożenie serwera DS416j w istniejącym środowisku sieciowym — nie ma potrzeby utrzymywania dwóch zbiorów poświadczeń użytkowników. Nie musisz martwić się utratą plików dzięki funkcji Kosz, która jest obsługiwana w protokołach AFP, CIFS, File Station i WebDAV. Wszystkie pliki usuwane z udostępnionego folderu będą automatycznie przenoszone do kosza.

Efektywne rozwiązania w zakresie tworzenia kopii zapasowych

Serwer Synology DS416j może pełnić rolę centralnego serwera kopii zapasowych. Bez względu na to, czy używasz systemu Windows czy komputera Mac, możesz utworzyć kopię zapasową wszystkich danych z komputera bezpośrednio na serwerze Synology NAS przy użyciu aplikacji Cloud Station. Po modyfikacji pliku zmiany są automatycznie synchronizowane z serwerem DS416j. Użytkownicy komputerów Mac mogą także korzystać z obsługi rodzimego rozwiązania Apple® Time Machine. Kopie zapasowe danych przechowywanych na serwerze DS416j można także tworzyć na innym serwerze DiskStation, serwerach rsync, dyskach zewnętrznych, a nawet w usłudze chmury publicznej Amazon® S3, Glacier, Microsoft Azure, SFR czy hicloud. Rozwiązanie „Backup & Replication” pozwala planować zadania tworzenia kopii zapasowych i przywrócić serwer do dowolnego punktu w czasie, jednocześnie minimalizując zużycie pamięci oraz czas przetwarzania, zapisując tylko określone bloki danych, które zostały zmienione w kolejnych wersjach.

Serwer multimediów z certyfikatem DLNA

Serwer DS416j jest serwerem multimediów cyfrowych (DMS) z certyfikatem DLNA i może pełnić rolę podstawowego serwera multimediów, umożliwiającego hostowanie cyfrowej zawartości multimedialnej do lokalnego lub zdalnego odtwarzania. Po podłączeniu do routera serwer DS416j pozwala na przesyłanie strumieniowe muzyki, zdjęć i filmów wideo na urządzenia zgodne z DLNA, takie jak telewizory DLNA lub konsole do gier, bez konieczności wstępnej konfiguracji. Można również przeglądać i wybierać zawartość przechowywaną na serwerze DS416j za pomocą aplikacji DS audio i wyznaczać odtwarzacz DLNA w tej samej sieci lokalnej, na którym ta zawartość ma być odtwarzana.

Przesyłanie strumieniowe zawartości do telewizora

Serwer DS416j jest zgodny z wieloma innymi urządzeniami, co pozwala na zarządzanie i odtwarzanie cyfrowej zawartości na posiadanych urządzeniach: komputerach, urządzeniach przenośnych, telewizorach, urządzeniach DLNA i sprzęcie stereo. Firma Synology obsługuje najnowsze technologie przesyłania strumieniowego do telewizorów, w tym do telewizorów Samsung, odtwarzaczy Roku, urządzeń Apple TV i odtwarzaczy Google Chromecast, co oznacza, że można bezproblemowo przesyłać strumieniowo cyfrową zawartość przechowywaną na serwerze DS416j na panoramiczny telewizor.

Pliki dostępne z dowolnego miejsca za pomocą usługi Cloud Service

Serwer DS416j jest wyposażony w rozbudowaną usługę Cloud Service. Aplikacja Cloud Station umożliwia synchronizację plików między serwerami DiskStation i wieloma urządzeniami, w tym komputerami z systemem Windows lub Linux, komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS lub Android, a także urządzeniami przenośnymi z systemem Windows. Ponadto dwustronna synchronizacja pozwala na synchronizację plików między różnymi serwerami DiskStation. Można nawet synchronizować pliki między serwerem DiskStation a usługami Google Drive, OneDrive, Dropbox, Box, hubiC i Baidu Cloud — tworząc własną chmurę hybrydową zapewniająca większą elastyczność pamięci masowej i chroniąca przed utratą danych.

Szybki i łatwy dostęp do danych

Firma Synology dokłada wszelkich starań, aby zapewnić najwygodniejszy sposób korzystania z wszystkich usług uruchomionych na serwerze DS416j. Dzięki usłudze Synology QuickConnect nie musisz martwić się skomplikowaną konfiguracją usługi DDNS. Usługa QuickConnect eliminuje potrzebę konfiguracji routera i przekierowania portów, co pozwala na błyskawiczne uzyskiwanie dostępu do plików multimedialnych i związanych z pracą z poziomu komputera, komputera przenośnego lub urządzeń przenośnych bez żadnych opłat.

Mobilność dzięki aplikacjom

Firma Synology opracowuje różnorodne aplikacje mobilne — DS note, DS audio, DS video, DS photo, DS cloud, DS file, DS download i DS cam — umożliwiające uzyskiwanie dostępu i zarządzanie zawartością przechowywaną na serwerze DS416j przy użyciu smartfonów i tabletów. Usługa QuickConnect ułatwia obsługę sieci, eliminując konieczność konfiguracji routera lub przekierowania portów. Dzięki aplikacjom mobilnym firmy Synology masz zawsze dostęp do swoich kolekcji multimedialnych i plików związanych z pracą poza domem.

Ekologiczne serwery NAS

Wszystkie serwery Synology NAS zostały zaprojektowane ze zwróceniem szczególnej uwagi na efektywne zużycie energii. Serwer DS416j zużywa 12.75W w trybie hibernacji HDD oraz 21.6W podczas pracy*. Specjalnie zaprojektowany wentylator i pomysłowo opracowany system obiegu powietrza zapewniają niską temperaturę we wnętrzu serwera DS416j przez całą dobę, a dzięki tłumiącej hałas obudowie serwer jest naprawdę cichy w porównaniu z komputerami. Firma Synology poczuwa się do globalnej współodpowiedzialności za środowisko naturalne, dlatego wszystkie produkty Synology są produkowane z części zgodnych z RoHS oraz pakowane w materiały nadające się do recyklingu.

* Wartości dotyczące zużycia energii mogą być różne w różnych środowiskach.

 

Dane techniczne

serwer domowy Synology DiskStation DS416j 4X0HDD

Format dysku 2,5" SATA III, 3,5" SATA III
Maksymalna pojemność dysków 32 TB
Dołączony dysk  nie
Liczba kieszeni 4
Złącza  USB 2.0 x 1, USB 3.0 x 1
Liczba portów LAN 1
Obsługa sieci bezprzewodowej tak
RAID  tak
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Przedłuż Gwarancję® do 5 lat!
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  EPA Systemy Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Synology
  • Dołączony dysk: nie
  • Złącza: USB

Ocena klientów

5 na podstawie 2 ocen
5
(2)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • łatwość instalacji
  • łatwość konfiguracji
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Nie ma nic lepszego w tej cenie
łatwość instalacji:
łatwość konfiguracji:
bezawaryjność:
szybkość działania:
głośność pracy:
31-05-2016,
Maniek
Potwierdzony zakup

Do celów domowych / Mała Firma nic lepszego nie trzeba. Bardzo łatwa rozbudowa - przy zachowaniu bezpieczeństwa danych. Szybkie transfery. Sprzęt na lata. Jedyne co przydałoby się do dodatkowe złącze lan.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Le Mont-sur-Lausanne
łatwość instalacji:
łatwość konfiguracji:
bezawaryjność:
szybkość działania:
głośność pracy:
30-07-2017,
Morfi
Potwierdzony zakup

NAS prawie zgodny z opisem. Jeden minus za format dysku (2,5" SATA III, 3,5" SATA III) niestety jest to nie prawda producent nie dodał adaptera na dysk 2,5" SATA III. Reszta zgodna z opisem.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Synology DiskStation DS416j 4X0HDD, wpisz 1078297 w wyszukiwarce euro.com.pl.

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów