Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 1024x85 - 4-16.07
Strona 13
Wentylator Corsair ML140 PRO RGB LED 140mm 2szt.

Dostępne różne warianty

Liczba wentylatorów:  2
1

Stan: doskonały

Zmień

  • Średnica wentylatora: 140 mm
  • Maksymalna prędkość obrotowa: 1200 obr/min
  • Typ podłączenia: 4 pin
  • Podświetlenie: tak
  • Liczba wentylatorów: 2
Outlet
20600
Wentylator Corsair iCUE ML140 RGB Elite 140mm 2szt. Czarny
Kolor: 
Czarny

Stan: dobry

Zmień

  • Średnica wentylatora: 140 mm
  • Maksymalna prędkość obrotowa: 1600 obr/min
  • Typ podłączenia: 4 pin
  • Podświetlenie: tak
  • Liczba wentylatorów: 2
Outlet
23000
Zobaczyłeś 242 z 242 produktów

Wentylatory do komputera - co warto wiedzieć?

Wentylator do komputera – niezbędny element wyposażenia

Wentylowanie komputera to niezwykle ważny element jego pracy. Chłodzenie procesora sprawia, że PC ciszej pracuje i niweluje ryzyko przegrzania, co na dłuższą metę sprawia, że komputer pozostanie wydajny dłużej – a przecież na tym nam właśnie zależy. Równie ważne jest chłodzenie karty graficznej, zwłaszcza w przypadku graczy i artystów. Wentylatory do komputera odpowiadają także za chłodzenie dysku oraz chłodzenie RAM. Są to więc urządzenia, które zadbają o wszystkie niezbędne procesy wentylacji, a także o odpowiednią higienę pracy i trwałość komputera.

Wyposażenie sprzętu w odpowiedni wentylator sprawi, że kupno komputera okaże się inwestycją na lata. Chłodzenie będzie chronić wszystkie podzespoły w obudowie komputera przed nadmiernym generowaniem ciepła, czego nie da się uniknąć podczas pracy ze skomplikowanymi programami lub zaawansowanymi silnikami graficznymi. Inwestycja w dobrej jakości wentylatory sprawi, że komputer nie tylko nie będzie się zawieszał lub resetował podczas pracy, ale także umili takie czynności jak granie czy oglądanie filmów, ponieważ wyciszy pracę procesora.

Wentylatory do komputera – głośność pracy

Wentylatory mają za zadanie chłodzić i wyciszać pracę podzespołów w komputerze, jednak same w sobie również generują szum. Większość produktów dostępnych współcześnie na rynku nie stwarza problemów z nadmiernym hałasem. Należą do nich urządzenia, które wytwarzają dźwięk do 15 db, a za zupełnie ciche uważa się te z poziomem 10-12 db. Generowanie hałasu wiąże się także z liczbą obrotów w zgodzie z zasadą, że im większa moc obrotowa, tym większe możliwe natężenie dźwięku pracy. Wiatraki do komputera, w zależności od konkretnego modelu, mogą pracować z prędkością od 400 do ponad 2500 obrotów na minutę. Zakres jest dosyć szeroki, dlatego łatwo będzie dostosować parametry wentylatorów do własnych potrzeb. Wyższa moc obrotowa przyda się do komputerów, które w głównej mierze służą do grania w gry komputerowe lub działań z wykorzystaniem grafiki 3D.

Głośność pracy zależy również od łożyska, jakie posiada dany wentylator do komputera. Niektóre modele mają wbudowane pojedyncze lub podwójne łożyska kulkowe – ze względu na dużą wytrzymałość nadają się dla graczy. Z kolei łożyska ślizgowe i hydrodynamiczne przydadzą się w komputerach przeznaczonych głównie do pracy biurowej. Łożyska wentylatorów przekładają się również na ich trwałość i wydajność.

Design wentylatorów do komputera

Wentylatory do komputera różnią się od siebie także ze względu na dodatkowe, estetyczne cechy. Co prawda to wydajność pracy oraz efektywność chłodzenia są najważniejsze w przypadku zakupu wentylatorów do komputera, jednak producenci myślą również o klientach, którzy zwracają szczególną uwagę na wzornictwo. W tym celu powstał wentylator do komputera RGB, który podczas pracy wyświetla różnorodną paletę barw, bazujących na trzech podstawowych kolorach (czerwonym, zielonym i niebieskim). W połączeniu z przeźroczystą obudową będzie dawał intrygujący efekt wizualny, który zawdzięcza wbudowanym do wentylatora diodom LED. Nie zmniejszają one wydajności urządzenia, a jedynie urozmaicają o dodatkowe walory wizualne.

Rozmiar wiatraków do komputera

Obecnie na rynku dostępne są różne wymiary wentylatorów, zarówno tych z ramą kwadratową, jak i okrągłą. Najczęściej jednak spotykane są wentylatory do komputera 120 mm lub 80 mm. Takie rozwiązanie służy do chłodzenia na wysokim poziomie, dlatego sprawdzi się idealnie do komputerów dla graczy. Dobrym pomysłem jest także wyposażyć komputer w dodatkowy wentylator do komputera 140 mm, który zazwyczaj działa z mniejszą ilością obrotów, ale pozwala schłodzić większą powierzchnię. Wiatrak do komputera należy oczywiście dostosować do wymiarów obudowy własnego urządzenia, aby można było zamontować go w łatwy i sprawny sposób. Różnorodność parametrów, takich jak rozmiar, prędkość obrotowa czy rodzaj łożyska sprawia, że każdy użytkownik komputera znajdzie coś dla siebie.
Więcej
Ostatnia strona