Zestaw mysz + klawiatura – jaki typ podłączenia wybrać?

Autor: Ola

Klawiatura i myszka komputerowa ułatwiają obsługę zarówno jednostek stacjonarnych PC i MAC oraz laptopów, zwiększając wygodę wpisywania tekstu czy zapewniając precyzję sterowania w grach. Urządzenia te dostępne są również w zestawach dopasowanych do pracy biurowej lub rozrywki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszy gamingowej, klawiatury bezprzewodowej lub innych akcesoriów do komputera?

Praca przy pomocy podstawowej myszki komputerowej i klawiatury

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak podłączyć klawiaturę i mysz do komputera przy pomocy kabla
  2. kto powinien wybrać zestaw klawiatury bezprzewodowej i myszy komputerowej
  3. które myszki dla graczy dostępne są w zestawie z klawiaturą

Jak podłączyć klawiaturę i mysz do komputera przy pomocy kabla?

Ergonomiczna myszka do gier z klawiaturą bezprzewodowąZestawy złożone z przewodowej klawiatury i myszy należą do najpopularniejszych rozwiązań do obsługi komputerów. Są one zasilane bezpośrednio przez kabel USB (w starszych urządzeniach port PS/2), dzięki czemu nie ma potrzeby okresowego ładowania akcesoriów. Wpływa to również na atrakcyjną cenę zestawu – podstawowe rozwiązania do zadań biurowych, np. A4tech KR-85550 z ultrapłaską klawiaturą numeryczną i zasięgiem 1,5 m, kupisz już za ok. 40-50 złotych. Ciekawą propozycją są również zestawy 4 w 1, takie jak UGo UHD-1136, gdzie poza odporną na zużycie klawiaturą i myszą z precyzyjnym sensorem znajdziesz również podkładkę na biurko oraz słuchawki z mikrofonem do prowadzenia wideokonferencji czy internetowych rozmów z bliskimi.

Zaletą konstrukcji przewodowych jest wysoka niezawodność i szybka komunikacja z komputerem. Wszystko, co musisz zrobić, by korzystać z przewodowej myszy komputerowej i klawiatury, to podłączenie ich do portu USB w PC bądź laptopie. Instalacja dodatkowych sterowników nie jest konieczna. Wybierając zestaw, zwróć uwagę na rozdzielczość sensora myszy do komputera – wartość 800-1000 DPI wystarczy do obsługi programów biurowych czy przeglądania internetu, natomiast sprzęt o zwiększonej dokładności ok. 2000 DPI sprawdzi się również w zastosowaniach profesjonalnych i grach. Jeśli często pracujesz również w nocy, wybierz urządzenia z dodatkowym podświetleniem, np. Razer Cynosa Pro + DeathAdder 2000.

WARTO WIEDZIEĆ

Bezprzewodowa klawiatura i mysz są zasilane przy pomocy baterii AAA lub AA. W celu prawidłowej pracy urządzeń niezbędna jest wymiana ogniw co ok. 2-4 miesiące, a nawet co 36 miesięcy w przypadku modeli energooszczędnych.

Kto powinien wybrać zestaw klawiatury bezprzewodowej i myszy komputerowej?

Klawiatura bezprzewodowa z myszą to propozycja dla osób, które pragną ograniczyć liczbę kabli, zachować porządek na biurku i sterować komputerem z odległości większej niż 1,5 m. Zestawy takie jak Microsoft Wireless Desktop 3050 oferują nawet 9 m zasięgu, a dodatkowe klawisze multimedialne na klawiaturze pozwalają szybko i wygodnie otworzyć ulubione programy, uruchomić odtwarzanie filmu lub utworu muzycznego czy przybliżyć widok na ekranie. By wykorzystać wszystkie funkcje bezprzewodowej klawiatury multimedialnej, niezbędna jest instalacja sterowników.

Rodzaje klawiatur bezprzewodowych:

  • radiowe – do prawidłowej pracy klawiatury niezbędne jest podłączenie specjalnego urządzenia nadawczo-odbiorczego w porcie USB komputera,
  • Bluetooth – komunikacja następuje poprzez interfejs bezprzewodowy Bluetooth, dzięki czemu klawiatura może zostać wykorzystana również do sterowania pracą tabletu czy Smart TV.

Zestawy, w których skład wchodzi bezprzewodowa klawiatura i mysz zapewniają komfort sterowania różnorodnym sprzętem. Przykładem może być Logitech MK850 Performance umożliwiający łatwe zarządzanie aż trzema urządzeniami, np. smartfonem, tabletem i laptopem. Optymalizacja energii sprawia, że wymiana baterii nie jest konieczna nawet przez 24 miesiące, a duża, miękka podpórka na nadgarstki ułatwia pisanie przez wiele godzin.

  • 819 zł
  • 59,99 zł
  • 118,99 zł
  • 319 zł
  • 259 zł

Które myszki dla graczy dostępne są w zestawie z klawiaturą?

Gamingowa myszka w zestawie z podświetlaną klawiaturąKlawiatura oraz myszka gamingowa oferują zwiększoną precyzję sterowania w grach. W zestawach takich jak Gembird KBS-UMG-01 czy Gamdias Ares M1 najważniejsze przyciski zostały wyróżnione kolorem, by odnalezienie ich w ciemności było jeszcze łatwiejsze. Polecanym rozwiązaniem dla graczy są zwłaszcza modele przewodowe USB, gdyż zapewniają niskie opóźnienia sygnału i perfekcyjny czas reakcji w grach akcji, wyścigach czy strzelaninach FPS.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz mysz laserową czy optyczną, urządzenie do gier powinno posiadać jak najwyższą rozdzielczość, oscylującą w przedziale 2500-3500 DPI. Najlepsze klawiatury i myszki dla graczy wyróżnia precyzja nawet 4000 DPI, wodoodporna konstrukcja i wysoka odporność na zużycie. Przykładem może być zestaw E-BLUE YCEBUG81TU, w którym mysz zniesie aż 5 milionów kliknięć!

Poszukujesz myszy i klawiatury w dobrej cenie? Sprawdź nasze zestawienie najlepszych zestawów: Zestaw klawiatura + mysz – ranking do 100 zł. Przewodowe i bezprzewodowe klawiatury z myszą do pracy i rozrywki znajdziesz w RTV EURO AGD.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link