Zestaw głośnomówiący do samochodu – komfort i bezpieczeństwo w podróży

Autor: Anna

Zestaw głośnomówiący do samochodu to praktyczny gadżet dla biznesmenów, którzy ciągle są w podróży oraz dla kierowców ceniących bezpieczeństwo i komfort jazdy. Na rynku dostępne są różne modele zestawów głośnomówiących do auta, a ich liczne funkcje zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nie tylko na odbieranie telefonów, ale również słuchanie ulubionej muzyki w pięknym i czystym brzmieniu. Podpowiadamy, jaki sprzęt warto nabyć i na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie.

zestaw głośnomówiący do samochodu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący i w jakich sytuacjach jest przydatny
  2. na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu i jakie modele wybrać
  3. czym jest funkcja multiuse

Zestaw głośnomówiący do samochodu – dlaczego warto go mieć i kiedy się przydaje?

Parrot Minikit Neo 2 HD

Zestaw głośnomówiący to jeden z tych elementów wyposażenia samochodu, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów podczas jazdy. To właśnie dzięki temu prostemu urządzeniu można swobodnie prowadzić rozmowę w trakcie jazdy i jednocześnie w pełni skoncentrować się na warunkach panujących na drodze. Zestaw głośnomówiący do auta będzie również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie wyobrażają sobie podróży bez ulubionej muzyki. Dzięki nowoczesnym technologiom, które pozwoliły stworzyć takie urządzenia jak Jabra Tour, można odtwarzać dźwięk w najwyższej jakości.

Zestaw głośnomówiący do samochodu dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth łączy się z urządzeniami mobilnymi, takimi jak: smartfon, laptop, tablet czy odtwarzacz MP3. Niektóre, bardziej zaawansowane modele, takie jak Jabra FREEWAY, są dodatkowo wyposażone w nadajniki FM. Umożliwiają one nie tylko podłączenie się do radia samochodowego, ale także uruchamiają powiadomienia GPS, dzięki którym podróż do celu jest pewna i bezpieczna. Radio, telefon i nawigacja jednocześnie? Jak się okazuje, te wszystkie funkcje mogą zmieścić się w jednym urządzeniu.

  • 499 zł
  • 1 049 zł
  • 659 zł
  • 429 zł
  • 89,99 zł

Zestaw głośnomówiący do auta – jaki model wybrać?

zestaw głośnomówiący bluetooth

Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu wybrać? Producenci wychodzą naprzeciw wymaganiom indywidualnego użytkownika i opracowują urządzenia o zróżnicowanych parametrach. Wybór odpowiedniego systemu głośnomówiącego do auta zależy w dużej mierze od profilu kierowcy. Dla osób, które zazwyczaj udają się w długie trasy, idealny będzie model Motorola Sonic Rider, który potrafi działać do 45 godzin bez przerwy, a przez 3600 godzin pozostaje w gotowości.

Dla kierowców, którzy cenią kompaktowe i eleganckie rozwiązania, idealny będzie Parrot Minikit Neo 2 HD (czarny). Urządzenie to waży niespełna 70 g, doskonale pasuje do wnętrza każdego auta, a przede wszystkim zapewnia najwyższej jakości dźwięk z wykorzystaniem technologii Voice HD. Dodatkowo właściciele urządzeń marki Apple i tych opartych o system Android otrzymują bezpłatną aplikację, która przypomni o koniecznej przerwie w długiej trasie, pomoże odnaleźć samochód na ogromnym parkingu i przypomni o koniecznych opłatach parkingowych.

Natomiast ludzie biznesu, którzy mają przy sobie telefon prywatny i służbowy, mogą wybrać zestawy głośnomówiące do samochodu z funkcją multiuse. Takie wymogi spełnia na przykład model Xblitz X200. Dzięki temu udogodnieniu można swobodnie odbierać połączenia z różnych smartfonów bez konieczności manewrowania przy urządzeniach. Korzystanie z telefonu jest bardzo częstą przyczyną kolizji drogowych, a dzięki nowoczesnym technologiom można w prosty sposób ich uniknąć.

Zestawy głośnomówiące do samochodu – czym jest funkcja multiuse?

Podstawową zaletą takich rozwiązań jak system głośnomówiący do samochodu jest wielofunkcyjność. Większość obecnie produkowanych i oferowanych modeli jest wyposażona w funkcję multiuse. Dziś zestaw głośnomówiący do samochodu nie ogranicza się wyłącznie do rozmów telefonicznych. Dzięki takim urządzeniom można nie tylko swobodnie odbierać połączenia z kilku telefonów, ale również połączyć się z innymi urządzeniami mobilnymi lub porozmawiać przez Skype’a. Wszystko dzieje się szybko przy wsparciu rozbudowanych komunikatów głosowych, które są wygodniejszą alternatywą dla słuchawek Bluetooth.

Jak zamontować zestaw głośnomówiący w samochodzie? Nowoczesne systemy są intuicyjne, proste w obsłudze oraz wygodne w montażu. Większość modeli tuż po uruchomieniu sama informuje, jakie kroki należy wykonać w celu synchronizacji z telefonem. Podczas kolejnej jazdy urządzenie automatycznie połączy się ze smartfonem. Doskonałym przykładem jest Jabra FREEWAY, cieszący się dobrą opinią użytkowników, którzy doceniają ten sprzęt nie tylko za wielofunkcyjność i estetyczny wygląd, ale także za doskonały stosunek ceny do jakości. Zestaw głośnomówiący do samochodu z funkcją multiuse to rozwiązanie na każdą kieszeń!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link