Data publikacji: 14 września 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Żelazko ze stopą szafirową – czym różni się od innych?

Poleć znajomemu Drukuj

Stopa żelazka – i tworzywo, z jakiego jest wykonana – ma niebagatelne znaczenie dla efektywności prasowania. Powinna ona sprawiać, że sam proces jest nie tylko szybszy, ale także daje satysfakcjonujące rezultaty. Żelazko ze stopą szafirową spełnia te kryteria. Nie dziwi więc fakt, że taki model należy do jednych z najbardziej lubianych przez konsumentów.

Żelazko ze stopą szafirową umożliwi szybkie i łatwe prasowanie każdej powierzchni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie parametry powodują, że żelazko jest trwałe;
  2. dlaczego warto kupić żelazko z powłoką szafirową;
  3. zakup jakich modeli żelazka warto rozważyć.

Żelazko ze stopą szafirową a trwałość

Żelazko ze stopą szafirową nie zniszczy się podczas prasowania guzików i suwaków

Solidność wykonania to jeden z ważniejszych czynników, na jakie zwraca się uwagę, kupując tego rodzaju produkty. Jeśli stopa żelazka nie jest trwała, powstałe na niej rysy, zadrapania czy przypadkowe obicia mogą spowodować, że prasowanie stanie się prawdziwą zmorą. Ponadto braki w powłoce urządzenia, nawet jeśli są niewielkie, mogą niszczyć tkaniny. Szafirowa stopa żelazka to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w tego typu urządzeniach. Jest ona niezwykle odporna na zarysowania. Przypadkowy kontakt z guzikami czy suwakiem nie stanowi więc dla niej zagrożenia. Co więcej, trudnych do usunięcia plam można pozbywać się nawet przy użyciu drucianej szczotki bez obawy uszkodzenia powłoki. Do tego szafirowa stopa żelazka jest łatwa w czyszczeniu. Najlepiej jednak nie dopuszczać do powstania dużych zabrudzeń, zwłaszcza zapieczonych plam, które mogą być niezwykle trudne do usunięcia. Zdecydowanie lepiej na bieżąco pozbywać się wszelkich nieczystości, aby urządzenie na dłużej zachowało swoje wyjątkowe działanie.

CZY WIESZ, ŻE…

Na rynku znajdziesz również modele żelazek z odpornymi na zarysowania stopami granitowymi i najpopularniejszą – ceramiczną. W naszej ofercie znajdziesz także żelazka ze stopą eloxalową, która jest dwa razy twardsza niż stal nierdzewna!

Żelazko ze stopą szafirową – dlaczego warto je mieć?

Żelazka różnią się między sobą wieloma czynnikami. Jednym z ważniejszych jest rodzaj materiału, jakiego użyto do wykończenia stopy żelazka. Na rynku można spotkać modele ceramiczne, stalowe czy teflonowe. Żelazko z powłoką szafirową cechuje się przede wszystkim niezwykłą odpornością na zarysowania. Błyskawicznie także oddaje ciepło, co sprawia, że jest gotowe do pracy w mgnieniu oka. Atutem jest także to, że takie modele znacznie ułatwiają proces prasowania, sprawiając, że z przykrego obowiązku, staje się ono prawdziwą przyjemnością. Idealnie gładka powierzchnia dosłownie „ślizga się” po tkaninach, dając szybki efekt pod postacią wygładzenia zagnieceń, a jednocześnie sprawia, że w samą czynność nie trzeba wkładać praktycznie żadnego wysiłku. Kolejnym czynnikiem działającym na korzyść zakupu takiego produktu jest łatwe odkamienianie urządzenia. Modele tego typu wyposażone są bowiem w system antywapienny, który znacząco zmniejsza odkładanie się osadu. Żelazko parowe ze stopą szafirową uznawane jest za najlepsze jakościowo. Ponoć jest ono aż cztery razy bardziej wytrzymałe w porównaniu do modeli wykonanych ze stali. Warto jednak zaznaczyć, że stopa żelazka nie jest w całości pokryta tym kamieniem szlachetnym – powłoka ma jedynie jego domieszkę.

Proponowane produkty:
RAVEN EZ002N <%– –%>
Black&Decker BXIR2200E <%– –%>
MPM MZE-18 <%– –%>
Tefal Turbo Pro FV5615 Durilium AirGlide <%– –%>
Tefal Turbo Pro Anti-Calc FV5645 Durilium AirGlide <%– –%>

Żelazko – stopa szafirowa kontra tytanowa i ceramiczna

Braun TexStyle

Na rynku oprócz modeli ze stopą szafirową można spotkać także te ze stopą tytanową. Przykładem jest Philips Azur Elite GC5036/20. Model ten ma aż 6-warstwową powierzchnię, dzięki czemu stopa nie przywiera do tkanin, a żelazko przesuwa się po nich niezwykle gładko. Do tego powłoka jest łatwa w czyszczeniu, a dzięki zastosowaniu technologii OptimalTemp prasowanie odbywa się bez ryzyka przypalenia. To urządzenie ma także 4 tryby wyboru pary i system szybkiego odkamieniania.

Kolejne warte polecenia żelazko to model Bosch Sensixx´x DI90 AntiShine TDI903231A. Dzięki zastosowaniu w nim specjalnego silnika MotorSteam, wbudowanego w kompaktowy generator pary, prasowanie jest niezwykle łatwe nawet w przypadku bardzo grubych tkanin. Do tego dochodzi nowoczesna stopa CeraniumGlissée, bardzo odporna na zarysowania, a także funkcja AntiShine, chroniąca ciemne i delikatne materiały przed błyszczeniem.

Modelem o stopie ceramiczno-turmalinowej jest z kolei Russell Hobbs One Temperature 25090-56. Ciekawe rozwiązanie stanowi zastosowanie tylko jednego rodzaju temperatury, co pozwala prasować różne typy tkanin z taką samą dokładnością. Powłoka pokryta turmalinem sprawia, że urządzenie niezwykle gładko przesuwa się po tkaninach i zapobiega ich elektryzowaniu się. Jedną z ważniejszych zalet tego modelu jest także funkcja samooczyszczania się żelazka.

Warty uwagi jest również Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide, z systemem automatycznego doboru ustawienia pary, wyjmowalnym zbiornikiem na osad wapienny i blokadą chroniącą przed wyciekiem wody.

Ciekawe rozwiązania technologiczne ma także Braun TexStyle 7 Pro SI 7088 GY. Eloksalowane pokrycie powłoki zapewnia urządzeniu dłuższą żywotność i gwarantuje płynność prasowania. Z kolei wysoka moc 2800W, z dużym wyrzutem pary, idealnie wygładza zagniecenia. Co ciekawe, tkaniny można prasować także w pozycji pionowej, używając żelazka jako steamera.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Chcąc nabyć najbardziej podstawowy sprzęt grający, subwoofer i wzmacniacz do 500 zł może stać się całkiem niezłą opcją.
Zobacz więcej   
 Praktycznie większość wideorejestratorów 60fps jest w stanie nagrywać przestrzeń wokół samochodu w najwyższej jakości.
Zobacz więcej   
 Stacjonarny telefon komórkowy przydaje się w wielu sytuacjach. Zobacz, jaki model wybrać.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów