Data publikacji: 14 września 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Żelazko ze stopą szafirową – dlaczego warto je wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Materiał, z którego wykonana jest stopa żelazka, posiada bardzo duże znaczenie. Zobacz, jakie atuty posiada żelazko ze stopą szafirową. Sprawdź też, czy szlachetny materiał wpływa na wygodę pracy żelazka i na trwałość urządzenia.

Żelazko ze stopą szafirową umożliwi szybkie i łatwe prasowanie każdej powierzchni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czy warto kupić żelazko ze stopą szafirową,

- jak wybrać dobre żelazko z oferty,

- co wpływa na trwałość żelazka.

Czy warto kupić żelazko ze stopą szafirową?

Żelazko ze stopą szafirową nie zniszczy się podczas prasowania guzików i suwakówŻelazka różnią się między sobą wieloma parametrami. Jedną z najważniejszych cech, która wpływa na pracę urządzenia i satysfakcję z zakupu, jest rodzaj materiału, jaki zastosowany został do wykończenia stopy żelazka. Dobre żelazko to więc takie, które posiada powłokę odporną na zarysowania i uszkodzenia, a równocześnie gładko sunie po różnorodnych rodzajach tkanin.
W kategorii tej warto przypatrzeć się bliżej ofercie żelazek ze stopą szafirową. Kupując tego typu żelazko, nie musisz obawiać się powstawania zarysowań. Powłoka szafirowa jest bardzo trwała i w dużym stopniu odporna na zarysowania. Dzięki temu stopa nie porysuje się poprzez kontakt z guzikami i suwakami. Uważaj jedynie na wszelkie zabrudzenia. Jeśli zauważysz takie na stopie żelazka – wyczyść od razu jego powierzchnię, aby nie doprowadzać do powstawania zapieczonych plam, ponieważ te mogą być trudne do usunięcia.
 

Jak wybrać dobre żelazko z oferty?

Nie wiesz, jakie żelazko kupić? Kieruj się opiniami innych klientów. Bardzo dobrze oceniany jest model Braun TexStyle 7 TS785STP. Szafirowa stopa świetnie sprawdza się podczas prasowania – nie niszczy ona tkanin ani nie nabłyszcza brzydko powierzchni. Jeśli boisz się, że żelazko może zniszczyć delikatny materiał, to wystarczy, że użyjesz specjalnych nakładek, które zostały dołączone do żelazka. Dzięki nakładce Textile Protector możesz korzystać z pełnej mocy prasowania parą w przypadku ubrań, które wymagają niskiej temperatury pracy urządzenia. Soft Textile Protector ochroni za to delikatne tkaniny przed powstawaniem uszkodzeń czy nieestetycznemu błyszczeniu się prasowanej powierzchni. Żelazka szafirowe lekko suną po powierzchni materiału, co przyspiesza czas prasowania.
Braun TexStyleŻelazko elektryczne ma moc 2 400 W, Dzięki temu szybko się nagrzewa, przez co rozpoczniesz pracę tuż po włączeniu, bez konieczności długiego czekania. Szybciej także wyprasujesz ubrania, co jest wygodniejsze oraz bardziej ekonomiczne. Urządzenie to posiada również stały strumień pary (50 g/min). Dzięki równomiernie wydobywającej się parze szybciej i skuteczniej usuniesz zagniecenia. Poza silnym strumieniem pary możesz korzystać także z funkcji uderzenia pary – o mocy 170 g/min. Dzięki temu skorzystasz z wygodnej funkcji prasowania w pionie – np. zawieszonej firanki, a także ubrań na wieszaku czy manekinie. Model ten jest także bezpieczny. Samoczynnie wyłączy się, jeśli nie będziesz go używać, więc nie musisz się obawiać, że zapomnisz wyłączyć go przed wyjściem z domu.
Zastanów się, jakie żelazko będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Możesz kierować się także parametrem wytwarzania pary. Najlepsze modele żelazek parowych osiągają w tym zakresie do 80 gram, a żelazka systemowe – do 150 gram. Więcej informacji o polecanych przez klientów urządzeniach generujących parę wodną znajdziesz w tekście Żelazko parowe  5 polecanych modeli.
Dobre opinie posiada także inny model tego producenta – Braun TexStyle 5 TS 545 SA. I on posiada mocną stopę szafirową, która przede wszystkim jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Nie zabrakło tu funkcji prasowania w pionie, która usprawni pracę w każdym gospodarstwie domowym. Klienci doceniają go ze względu na równomierny strumień pary, którego moc może być ustawiana samodzielnie. Model ten również wyłącza się samoczynnie oraz zabezpieczony jest systemem antywapiennym.

Proponowane Towary:

Philips Azur Advanced GC4932/20 <%– –%>
Philips EasySpeed Plus GC2145/20 <%– –%>
Grundig SX 8570 <%– –%>
Bosch Sensixx'x DA50 TDA5028120 <%– –%>
Tefal EasyGliss FV1845 Durilium <%– –%>

Jakie żelazko jest najtrwalsze?

Opinie zadowolonych klientów pokażą Ci nie tylko, które żelazko jest wygodne w obsłudze, ale także które jest solidne i dobrze wykonane. Wielu użytkowników pisze, jak urządzenie zachowuje się po dłuższej pracy w warunkach domowych.
Jeśli zależy Ci na trwałość urządzenia, zwracaj szczególną uwagę na stopę żelazka. Porysowana i poobijana powierzchnia może niszczyć ubrania, a Ty będziesz zmuszony kupić nowy, nieuszkodzony model. Warto więc wybierać stopy szafirowe, które nie niszczą się pomimo kontaktu z przyciskami. Dużą rolę odgrywa także łatwe odkamienianie urządzenia oraz dodatkowy system antywapienny, który znacznie zmniejsza odkładanie się osadów wapiennych wewnątrz urządzenia i w kanalikach systemu pary.

CZY WIESZ, ŻE…

Na rynku znajdziesz również modele żelazek z odpornymi na zarysowania stopami granitowymi i najpopularniejszą – ceramiczną. W naszej ofercie znajdziesz także żelazka ze stopą eloxalową, która jest dwa razy twardsza niż stal nierdzewna!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Czy wybór procesora jest trudny? Na co zwrócić uwagę?

Sprawdź, jak wybrać wydajny procesor do komputera!
Zobacz więcej   

Hotspot w smartfonie – jak włączyć własne Wi-Fi w podróży?

Przekonaj się, czym jest i jak uruchomić hotspot Wi-Fi.
Zobacz więcej   

Co warto wiedzieć o Gorilla Glass?

Dowiedz się, czym jest Gorilla Glass!
Zobacz więcej   

Znajdź nas