Żelazko parowe – 5 polecanych modeli

Autor: Joanna

Zadowoleni klienci podkreślają, że żelazko parowe znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie ubrań. Nie wszystkie modele gwarantują jednak taką samą satysfakcję z zakupu. Wybierając żelazko do swojego domu, sprawdź żelazka polecane i dobrze oceniane przez zadowolonych klientów.

Żelazko z automatycznie dopasowującą się temperaturą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- które żelazko parowe jest najczęściej polecane przez klientów,

- czy warto zdecydować się na żelazko ze stacją parową,

- jakie funkcje powinno posiadać dobre żelazko.

Jakie funkcje powinno posiadać dobre żelazko?

Żelazkiem parowym określamy sprzęt AGD, który podczas prasowania ubrań wytwarza rozgrzaną parę wodną. Obecnie są to najczęściej spotykane modele, ponieważ nie tylko przyspieszają one pracę, ale także gwarantują lepszy efekt. Dzięki zastosowaniu pary wodnej wygładzisz nawet najbardziej uporczywe zagniecenia. Na rynku znajdziesz wiele żelazek parowych. Różnią się one przede wszystkim mocą oraz materiałem, z którego wykonana została stopa urządzenia. Dobre żelazko parowe posiada również dodatkowe funkcje, które ułatwiają prasowanie oraz utrzymują sprzęt w czystości.
Dobre żelazko ułatwi wyprasowanie nawet najsilniejszych zagnieceń.Jednym z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych modeli jest Bosch Sensixx'x TDA703021A. Żelazko to posiada stopę ceramiczną, która gładko sunie po powierzchni materiału. Dzięki systemowi Stop Shine zapobiega nieestetycznemu błyszczeniu się tkanin po prasowaniu. Model posiada odpowiednio rozmieszczone kanały pary, które umożliwiają równomierne nawilżenie tkaniny, a także system zabezpieczający przed kapaniem. Klienci podkreślają, że dzięki wysokiej mocy urządzenia (3000 W) błyskawicznie nagrzewa się i dokładnie prasuje powierzchnię. Na korzyść urządzenia przemawia również jego waga, która sprawia, że gorąca stopa lepiej się dociska, co przyspiesza prasowanie. Co ważne, sprzęt ten nadaje się do prasowania w pionie dzięki dodatkowemu uderzeniu pary 200 g/min. Prezentowane żelazko parowe posiada dodatkowo system antywapienny oraz wygodną funkcję samooczyszczenia się stopy.
Uznaniem klientów cieszy się również model Philips Azur Performer Plus GC4526/20, który także posiada wysoką moc oraz ceramiczną stopę. Podobnie jak poprzednia propozycja, także i ten model posiada funkcję automatycznego wyłączania się, dzięki czemu nigdy nie zapomnisz wyłączyć sprzętu po skończonej pracy. Także i ten model samoczynnie dobiera właściwe parametry prasowania do tkaniny. Klienci oceniają żelazko jako solidne, łatwe w obsłudze i bardzo dobrze prasujące ubrania. Jeśli wysoka moc urządzenia jest dla Ciebie najważniejsza, szukaj przede wszystkim modeli o mocy wyższej niż 2600 W.
Bardzo wysokie oceny zbiera również model Tefal FV9785. Poza wysoką mocą (3000 W) posiada on także funkcję dodatkowego uderzenia pary (230 g/min), dzięki czemu możesz prasować pionowo oraz odświeżyć firanki i zasłony. Klienci cenią również dodatkową szufladkę, w której zbiera się kamień, przez co łatwiej usuniesz go z urządzenia. Klienci wyrażają zdanie, że urządzenie prasuje szybko i emituje dużą ilość pary, co ułatwia prasowanie.

Które żelazko parowe wybrać w wersji ekonomicznej?

Żelazko parowe Bosch Sensixx'xJeśli zastanawiasz się, jakie żelazko kupić w niższej cenie, także i w tym kontekście kluczowe są opinie innych klientów. Wśród wysoko ocenianych sprzętów znajdują się modele ekonomiczne, o miłej dla portfela cenie. Przykładem jest na przykład żelazko MPM MZE-04. Posiada ono niemałą moc (2800 W) oraz stopę ceramiczną. Także i ten model posiada poszukiwane przez klientów funkcje automatycznego wyłączania się w trakcie nieużywania, a także samodzielnego czyszczenia się urządzenia. Możesz także regulować strumień pary, a nawet prasować w pionie. Klienci, którzy preferują lżejsze żelazka, podkreślają odpowiednią dla siebie wagę urządzenia.
Podobnie oceniany jest popularny i ekonomiczny model Bosch TDA2325. Poza regulacją intensywności pary posiada on również system antywapienny, który wydłuża żywotność urządzenia. Zadowoleni klienci zapewniają, że dobrze prasuje ubrania, urządzenie jest łatwe w obsłudze, a stopa nie przywiera do tkanin.

Czy warto zdecydować się na żelazko ze stacją parową?

Odmienną kategorię stanowią generatory pary. Żelazko ze stacją parową jest bardziej zaawansowane technologicznie od urządzenia w tradycyjnej formie. Dzięki stałemu, silnemu strumieniowi pary możesz szybko prasować ubrania zawieszone na wieszakach czy na manekinie.
Godny polecenia jest np. model Philips PerfectCare Elite Silence GC9640/60, który polecany jest za intuicyjność sprzętu – nie musisz dobierać temperatury ani bać się o przypalenie. Jest on preferowany także z uwagi na bardzo duży wyrzut pary (do 480 g), dzięki któremu wyprasujesz silne zagniecenia nawet w przypadku grubych tkanin. Bardzo duży zbiornik wody umożliwia długi czas prasowania – do dwóch godzin ciągłej pracy. Klienci chwalą także cichą pracę sprzętu. Nie bez znaczenia jest także stopa żelazka – stal szlachetna pokryta została sześcioma warstwami tytanu dla zwiększenia trwałości i poprawienia ślizgu. Jeśli to stopa żelazka o najwyższej jakości jest Twoim priorytetem, to zapoznaj się z tekstem Żelazko ze stopą szafirową – dlaczego warto je wybrać.

PAMIĘTAJ

Przy zakupie żelazka parowego zwróć uwagę na wytwarzanie pary. Parametr ten przedstawia  w gramach, ile pary emituje urządzenie. Im wyższa wartość, tym lepsze efekty prasowania uzyskasz.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link