Prasowanie zmarszczek na twarzy – efekty zabiegu i przegląd wybranych urządzeń

Autor: Adam

Prasowanie zmarszczek na twarzy nie ma nic wspólnego z żelazkiem stosowanym na co dzień w pracach domowych. Mianem żelazka do twarzy określa się specjalną końcówkę urządzeń używanych podczas zabiegu kosmetycznego typu anti-aging. Stąd też o samej procedurze mówi się prasowanie.

Kobieta z białym ręcznikiem na głowie przykłada sobie żelazko do twarzy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co kryje się pod terminem „prasowanie zmarszczek”
  2. jakie efekty daje zabieg prasowania zmarszczek
  3. jak przeprowadzić zabieg prasowania zmarszczek
  4. jakimi urządzeniami można w warunkach domowych przeprowadzić zabieg prasowania zmarszczek

Prasowanie zmarszczek na twarzy – co to znaczy?

Kobieta poddaje się profesjonalnemu zabiegowi prasowania zmarszczek na twarzy

Prasowanie przestaje kojarzyć się wyłącznie ze stertą pogniecionych ubrań. Od niedawna w ofercie salonów kosmetycznych znalazła się usługa o nazwie „prasowanie zmarszczek na twarzy”. Koszt jednego takiego zabiegu oscyluje w granicach 100 zł. To dość sporo, zważywszy, że jednorazowo nie przyniesie on oczekiwanych rezultatów. Konieczna jest cała seria, która w zależności od potrzeb może liczyć 6–10 wizyt. Jednak dzięki stale zachodzącemu postępowi technologicznemu na rynku pojawiły się urządzenia, dzięki którym podobny zabieg można przeprowadzić samodzielnie w warunkach domowych. Tzw. żelazko do twarzy znajdziesz w RTV EURO AGD – zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online w zakładce „Pielęgnacja twarzy”.

Żelazko na twarz – jakie są urządzenia?

Żelazko na twarz to nic innego, jak końcówka urządzenia do pielęgnacji twarzy, którą z powodzeniem usunie się zmarszczki. Jednym z nich jest HQ HQ005. Wykorzystano w nim zjawisko termoterapii w połączeniu z ultradźwiękami. Na uwagę zasługuje czytelny wyświetlacz LCD. Pomocny podczas używania jest też wskaźnik akumulatora, który na bieżąco informuje o stopniu naładowania urządzenia i związanym z tym możliwym czasem pracy. Kolejnym sprzętem, który pomoże w walce ze zmarszczkami, będzie Beautifly B-Derma PRO. Działanie to jest wynikiem systemu masażu próżniowego. Masaż aktywizuje metabolizm komórkowy oraz pomaga skuteczniej „organizować się” komórkom. W jego wyniku fibroblasty (komórki skóry właściwej, warunkujące produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny) zwiększają swoje działanie. Model ten jest wielofunkcyjny, bowiem dzięki dołączonym do niego wymiennym końcówkom można wykonać też zabieg mikrodermabrazji, który usuwa zaskórniki, rozszerzone pory, przebarwienia, blizny. Głowica z mikrokryształkami diamentowymi usuwa martwy naskórek. Model Beautifly peeling kawitacyjny B-Scrub PRO jest dedykowany przede wszystkim do peelingu kawitacyjnego. Jednak dzięki wykorzystanej w nim elektrostymulacji, na której opierają się profesjonalne żelazka do pary, może być użyty do spłycania zmarszczek. To wielofunkcyjne urządzenie wyposażone jest również w światło fotonowe, które wzmacnia efekty oczyszczania i wtłaczania składników aktywnych w głęboko położone warstwy skóry. Przeprowadzenie zabiegu ułatwia wbudowany timer, który daje znać, kiedy praca z urządzeniem powinna się zakończyć. Wszystkie wymienione sprzęty posiadają zasilanie akumulatorowe. Są kompaktowych rozmiarów, a dzięki temu bardzo poręczne.

  • 44,99 zł
  • 159,99 zł
  • 229 zł
  • 399 zł
  • 129 zł

Zabieg żelazkiem na twarz – jak go przeprowadzić?

Kobieta nakłada krem nawilżający po prasowaniu zmarszczek na twarzy

Zabieg żelazkiem do twarzy w domu rozpoczyna się od dokładnego usunięcia makijażu i oczyszczenia twarzy. Właściwie jest to nie tylko wstęp do każdego zabiegu pielęgnacyjnego, ale i podstawa codziennej pielęgnacji. Można pójść o krok dalej i użyć sauny do twarzy, która otwiera pory, umożliwiając tym samym skuteczniejsze oczyszczanie. Przykładowe tego typu urządzenia to Beurer FS 50 i Medisana FSS. Kiedy skóra pozbawiona jest wszelkich zanieczyszczeń, przystępuje się do prasowania. Należy uruchomić urządzenie i przyłożyć końcówkę do twarzy. W zależności od modelu urządzenia, producenci często określają optymalny czas trwania zabiegu. Po zakończeniu prasowania nakłada się kosmetyk o właściwościach odżywiających i nawilżających – może to być krem lub maseczka. Jak widać, przeprowadzenie zabiegu prasowania nie zalicza się do skomplikowanych.

Zabieg żelazkiem na twarz – jakie daje efekty?

Procesu starzenia nie można zatrzymać, ale istnieje kilka sposobów, by go spowolnić. Jednym z nich jest właśnie zabieg tzw. żelazkiem na twarz, który przynosi niesamowite efekty. Likwiduje nadmierne napięcie mięśni, które odpowiada w dużej mierze za powstawanie zmarszczek. Dodatkowo wzmacnia je, regeneruje i poprawia ukrwienie. Żelazko do twarzy ma działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe. Pobudza procesy regeneracyjne, co dokonuje się za sprawą poprawy pracy układu limfatycznego i cyrkulacji krwi. W konsekwencji następuje odżywienie komórek, poprawa dotlenienia i nawilżenia skóry. Urządzenia te sprawiają, że skóra staje się bardziej świeża, jędrna, rozświetlona i promienna. Warto też nadmienić, że zabiegowi prasowania zmarszczek można z powodzeniem poddać nie tylko skórę w obrębie twarzy. Doskonale sprawdzi się także w okolicach szyi i dekoltu.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link