Żelazko bez regulacji temperatury – czy warto je kupić?

Autor: Sara

Jeśli to właśnie tobie przypadło zadanie prasowania, warto zapoznać się z rozwiązaniami, które mogą ci tę czynność zdecydowanie ułatwić. Jednym z nich jest wybór żelazka z automatycznym doborem temperatury. Dzięki niemu unikniesz konieczności ciągłych zmian w ustawieniach urządzenia. Czy żelazko bez regulacji temperatury jest bezpieczne dla każdego rodzaju tkaniny? Przeczytaj i dowiedz się więcej.

Żelazko bez regulacji temperatury

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest żelazko z automatycznym doborem temperatury
  2. jak działa takie urządzenie
  3. jakie są jego zalety
  4. czy żelazko bez regulacji temperatury ma jakieś wady

Żelazko z automatycznym doborem temperatury – co to takiego?

Nowoczesne żelazko ze stałą temperaturą prasowania

Żelazko bez regulacji temperatury z wyglądu nie różni się prawie niczym od klasycznego modelu. Wyróżnia je jednak brak typowych pokręteł przeznaczonych do ustawiania odpowiednich parametrów. Żelazko, które automatycznie dobiera temperaturę, pozbawia użytkownika kontroli nad urządzeniem, ale jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas i znacznie usprawnia proces prasowania. Model Philips Azur Advanced GC4934/30 samodzielnie ustawia jedną, stałą temperaturę, która nadaje się do wyprasowania każdego rodzaju tkaniny. Warto pamiętać o tym, że żelazka bez regulacji temperatury nie należą do urządzeń dobierających odpowiedni parametr do konkretnej tkaniny. Działają one na jednym ustawieniu, w którym temperatura jest na tyle wysoka, aby wyprasować wszystkie zagniecenia i na tyle niska, aby nie uszkodzić najbardziej delikatnych materiałów.

Jak działa żelazko bez regulacji temperatury?

Żelazko z automatycznym doborem temperatury to właściwie żelazko parowe. Jego działanie nie opiera się więc na wygładzaniu zagnieceń za pomocą rozgrzanej płyty (jak w przypadku klasycznych modeli). Ubrania prasowane są pod wpływem wyrzutu z urządzenia gorącej pary wodnej, która nie wchodzi w tak bezpośrednią interakcję z tkaninami, a co za tym idzie niweluje ryzyko uszkodzenia ich. Żelazka Bosch Sensixx'x TDA703021A i Bosch Sensixx´x DI90 AntiShine TDI903231A wyrzucają parę z bardzo dużą siłą (nawet 200 g/min), dzięki czemu może ona skutecznie przeniknąć nawet przez kilka warstw materiału, rozluźniając jego włókna i jednocześnie je wygładzając. W modelach tych stopa żelazka nagrzewa się bardzo nieznacznie – ubrań nie da się przypalić, nawet gdyby zdarzyło ci się zostawić włączone żelazko bezpośrednio na materiale. Jest to istotna informacja również dla osób opiekujących się dziećmi – jeśli maluch dotknie nagrzanego żelazka, nie oparzy się.

Polecane żelazka
  • 299 zł
  • 399 zł
  • 239 zł
  • 429 zł
  • 99,99 zł

Jakie są zalety tego typu żelazek?

Żelazko Bosch Sensixx'x TDA703021A

Żelazka bez regulacji temperatury z pewnością niosą ze sobą wiele korzyści i ułatwień w wykonywaniu codziennych obowiązków domowych. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim oszczędność czasu, komfort użytkowania, łatwość obsługi i zapewnienie większego bezpieczeństwa dla wszelkiego rodzaju tkanin. Używając żelazka z automatycznym doborem temperatury (np. Philips Azur Elite GC5036/20 lub Russell Hobbs One Temperature 25090-56), pozbywamy się konieczności ustawiania odpowiednich parametrów do każdego rodzaju materiału. Dzięki temu nie musisz znać temperatury prasowania poszczególnych tkanin. Co za tym idzie, nie musisz w żaden sposób sortować ubrań ani też przerywać swojej pracy w celu zmiany ustawień urządzenia. Sam proces prasowania ubrań za pomocą żelazka parowego jest o wiele krótszy niż w przypadku korzystania z tradycyjnych urządzeń. Para wodna przenika przez warstwy materiału znacznie szybciej i skuteczniej niż robi to wysoka temperatura pochodząca ze stopy żelazka. W wielu urządzeniach para wyrzucana jest z bardzo wysoką mocą, dzięki czemu ubrań nie trzeba prasować z obydwu stron. Możliwe staje się również wyprasowanie ręcznika czy obrusu złożonego w kostkę (dzięki temu, że para wodna może przenikać przez wiele warstw materiału).

Czy takie żelazko ma jakieś wady?

Żelazka z automatycznym doborem temperatury posiadają tylko jedną wadę. Jest nią wyższa cena w porównaniu ze standardowymi modelami (ceny tego typu żelazek wahają się od 250 do nawet 500 zł). W obliczu tak wielu zalet i korzyści, jakie niesie ze sobą żelazko bez regulacji temperatury, można uznać, iż jedna niedogodność nie ma dużego znaczenia. Pojedyncza inwestycja może opłacić się na lata. Pozwoli ona również cieszyć się o wiele wyższym komfortem używania urządzenia, oszczędnością czasu oraz bezpieczeństwem (posiadanie takiego żelazka niweluje ryzyko nie tylko spalenia ubrań, ale również poważnego oparzenia ciała).

Żelazko bez regulacji temperatury to gadżet, który zachwyca nie tylko swoją innowacyjnością, ale również funkcjonalnością. Umożliwia on nie tylko niezwykłą oszczędność czasu, ale także zwiększa komfort i wygodę użytkowania. Jest to urządzenie, w które zdecydowanie warto zainwestować, gdyż posiadanie go będzie procentować jeszcze przez wiele lat.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów