Zegarek sportowy do 400 złotych - co wybrać?

Autor: Józef

Dla wielu osób zegarek to tylko koperta, pasek lub bransoleta oraz wskazówki – nic specjalnego. Zegarek ma podawać aktualny czas i być z miarę elegancki. Tak było kiedyś, gdyż dziś wybierając zegarek sportowy, jego punktualność jest tylko podstawową zaletą. Oprócz tak oczywistych funkcji jak datownik, stoper, minutnik itp. zegarek dla sportowca może być wyposażony w szereg innych, bardzo ciekawych funkcji. Tym razem przygotowaliśmy kilka modeli w cenie do 400 złotych.

 


 

Zobacz pełną ofertę zegarków sportowych w naszym sklepie!


Dysponując kwotą 400 złotych mamy już bardzo szeroki wybór zegarków sportowych praktycznie do wszystkiego. Mogą to być wytrzymałe zegarki, które przydadzą się podczas wyprawy, niewielkie modele idealne np. do biegania, lub lekkie urządzenia w sam raz do każdego rodzaju ćwiczeń. Co prawda nie dostaniemy modelu ze wszystkimi dostępnymi funkcjami, ale jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretne zastosowanie, wybór będzie dość prosty.

 

1. Casio SGW-400HD-1BVER

 

 

Oto propozycja dla osób, którym zależy na wytrzymałości oraz dużej ilości funkcji. Nie jest to z pewnością zegarek dla biegaczy, gdyż jego pokaźna waga oraz sztywna, metalowa konstrukcja po krótkim czasie odbije się negatywnie na komforcie - ból nadgarstka i poobijane kostki gwarantowane. Jednak jeśli ktoś preferuje mniej angażujące sporty i chce skupić się na wędrówkach trekkingowych lub po prostu chce zegarek sportowy na co dzień, model Casio SGW-400HD-1BVER powinien się sprawdzić.

 

Jeśli chodzi o budowę, model japońskiej firmy wykonano w głównej mierze ze stali szlachetnej ze wstawkami z tworzywa sztucznego. Mamy tu chronograf, datownik, stoper, timer, termometr (przydatna funkcja na wyprawach), czas światowy oraz barometr. Do tego czas wyświetlany jest zarówno w formie elektronicznej, jak i analogowej za pomocą wskazówek. Całość jest również podświetlana, a wskazówki pokryto fluorescencyjną powłoką. Warto również wspomnieć o wodoszczelności na poziomie 100 metrów (10 Bar). Wymiary zegarka to 52 x 58 x 15 mm, zaś jego waga całkowita to 114 gram.
 

 

2. Timex Ironman Sleek 250-Lap T5K588

 

 Zgoła innym podejściem do tematu zegarków sportowych charakteryzuje się model marki Timex. Zamiast ciężkiej i twardej stali mamy lekkie i wygodne tworzywo sztuczne, zaś obsługa jest nastawiona na jak największą wygodę podczas ćwiczeń biegowych itp. Mamy oczywiście tradycyjną funkcję zegarka, choć cechą szczególną jest przede wszystkim timer oraz stoper z możliwością zapamiętania nawet 250 okrążeń. Co więcej, użytkownik nie musi odrywać uwagi od ćwiczeń – aby zapisać czas okrążenia wystarczy stuknąć palcem w szybkę zegarka. Ponadto mamy duży i czytelny wyświetlacz oraz sygnały dźwiękowe, które znacząco ułatwiają korzystanie z urządzenia. Do dodatkowych funkcji należy między innymi alert tempa, czasu, dystansu, strefy czasowe oraz równomierne podświetlenie tarczy. Nie można również zapomnieć o wodoszczelności do 100 metrów (10 Bar), więc korzystanie z zegarka w deszczu lub na basenie nie jest problemem.

 


 

3. TomTom Nike+ SportWatch GPS

 

 

 


Oto kolejna propozycja skierowana głównie do biegaczy, którzy potrzebują naprawdę naszpikowanego funkcjami i dodatkami zegarka. Z tym modelem bieganie nabiera zupełnie innego wymiaru i chyba tylko wybredni mogą narzekać na brak funkcji. A jeśli mowa o funkcjach i dodatkach, na uwagę zasługuje przede wszystkim czujnik GPS, który współpracując ze specjalnym nadajnikiem przyczepianym do buta dostarcza ogromnej ilości informacji na temat postępów w ćwiczeniach. Co prawda brakuje tu chronografu czy timera, ale zamiast tego mamy pomiar czasu, prędkości, odległości oraz alarm tempa, jak również możliwość przypominania o treningach za pomocą alarmu. Wymiary urządzenia to 36 x 59 x 16 mm zaś waga to zaledwie 63 gramy. Wodoodporność na poziomie 50 metrów (5 Bar) pozwala na swobodny trening w deszczu lub na basenie.


 

 

4. Polar FT7


 
Cechą szczególną poprzedniego modelu był czujnik GPS, w tym przypadku mamy do czynienia z czujnikiem tętna. Model Polar FT7 to idealne rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy uprawiają nie tylko bieganie, ale i pływanie, jazdę na rowerze czy rolkach. Na uwagę zasługuje między innymi funkcja EnergyPointer, która analizuje aktywność fizyczną i informuje użytkownika o spodziewanych efektach treningu tj. spalanie kalorii lub poprawa kondycji. Dołączony do zegarka nadajnik komunikuje się z nim za pośrednictwem kodowanej transmisji, co z kolei minimalizuje zakłócenia i przekłamania. Nie zabrakło także takich funkcji, jak stoper, timer, datownik oraz alarm. Całość jest lekka i wygodna, zaś wodoszczelność 30 metrów (3 Bar) pozwala na swobodne korzystanie z zegarka w każdych warunkach.

 

 

 

 

Zobacz pełną ofertę zegarków sportowych w naszym sklepie!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów