Wybór drukarki do zdjęć – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Autor: Zofia

Drukarka do zdjęć to zyskujący popularność sprzęt, który znacznie ułatwia wywoływanie zdjęć np. z telefonu. Na rynku dostępne są trzy rodzaje drukarek fotograficznych – atramentowe, laserowe oraz termosublimacyjne. Warto wiedzieć, która z nich będzie bardziej odpowiednia. Kupując sprzęt do drukowania zdjęć, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Zobacz, co powinieneś wiedzieć o drukarkach do zdjęć.

drukowanie zdjęć

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie rodzaje drukarek do zdjęć wyróżniamy
  2. na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki fotograficznej
  3. jaką drukarkę do zdjęć warto wybrać

Drukarki fotograficzne – jakie rodzaje wyróżniamy?

Fotografia towarzyszy nam niemal w każdym aspekcie życia. Uwieczniamy chwile nie tylko podczas urlopu, ale także wykonując codzienne obowiązki. Zamiast chodzić do fotografa w celu wywoływania zdjęć, chętnie sięgamy po drukarki, które wydrukują nasze fotografie w wysokiej jakości. Jest to świetny wybór dla osób, którym zależy na wygodzie. Drukarka do zdjęć mini to propozycja sprzętu, który zabierzemy ze sobą wszędzie. Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje drukarek zdjęć – atramentowe, laserowe oraz termosublimacyjne.

Pierwszy rodzaj, czyli drukarka atramentowa to niskobudżetowy sprzęt, który zapewni wysoką jakość wydruku. Drukarka laserowa to dobry wybór do drukowania wszelkiego rodzaju dokumentów czy notatek. Jeżeli chodzi o zdjęcia w pełnym kolorze, ten rodzaj urządzenia radzi sobie nieco gorzej niż konkurencyjne rodzaje. Drukarki termosublimacyjne to sprzęt, na który najczęściej stawiają profesjonaliści. Ten rodzaj drukarki oferuje zdjęcia w najwyższej jakości. Dodatkowo kopie fotografii są bardzo wytrzymałe i trwałe. Jedynym aspektem, który odstrasza początkujących fotografów, chcących szybko drukować zdjęcia, jest cena. Jest to najdroższy rodzaj drukarki fotograficznej ze wszystkich. Warto jednak wziąć ją pod uwagę ze względu na świetną wydajność.

  • 539 zł
  • 499 zł
  • 799 zł
  • 499 zł
  • 619 zł

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki do zdjęć?

Kupując pierwszą drukarkę do drukowania zdjęć, powinniśmy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom. Pierwszym jest rozdzielczość wydruku. To ważna cecha drukarek, która określa jakość drukowanych zdjęć. Im większa rozdzielczość wydruku, tym wyższą jakość fotografii otrzymamy. Wpływa to także na poziom detali, obecnych na zdjęciu. Drugim ważnym parametrem jest rozmiar wydruku. Łączy się to z obsługiwanym przez urządzenie formatem papieru. Jest to cecha, która uzależniona jest od naszych własnych preferencji. Format obsługiwanego papieru nie wpływa na ostateczną jakość fotografii. Ważna jest także szybkość drukowania fotografii – im mniejszy czas drukowania, tym lepiej. Powinniśmy również zwrócić uwagę na gabaryty drukarki fotograficznej. Większość z nich jest mobilna i potrafi zmieścić się w każdej kieszeni.

Poza wspomnianymi parametrami sprzętu, warto także zainteresować się funkcjami dodatkowymi. Właściwością, która znacznie ułatwia drukowanie zdjęć, jest połączenie z Wi-Fi, a co za tym idzie – ze smartfonem. Dzięki temu możemy drukować pożądane zdjęcia z poziomu naszego telefonu. Wystarczy jedynie pobrać dedykowaną aplikację, za pomocą której będziemy mogli, poza samym drukowaniem edytować nasze fotografie. Przydatną funkcją może okazać się też drukowanie z kart pamięci oraz poprzez USB. Jest to dobry wybór dla osób, które wykonują zdjęcia za pomocą profesjonalnych aparatów i zapisują wszystkie kopie na kartach SD.

Jakie modele drukarek do zdjęć polecamy?

Kupując drukarkę zdjęć, powinniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób będziemy ją wykorzystywali. W sklepach znajdziemy modele drukarek o różnych rozmiarach, które można zabrać w każdą podróż. Pierwszą propozycją jest Canon Selphy CP1300 (biały). To drukarka termosublimacyjna, a więc oferująca najwyższą jakość zdjęć. Warto zauważyć, że już za niecałe 500 zł możemy zakupić drukarkę do zdjęć wykorzystywaną przez profesjonalistów. Sprzęt drukuje fotografie w rozdzielczości 300 dpi oraz w rozmiarze 148 x 100 mm. Drugą propozycją jest Polaroid LAB. To minidrukarka do zdjęć, która łączy się jedynie ze smartfonami – zarówno z systemem iOS, jak i Androidem. Ta ultramała drukarka charakteryzuje się dużą ergonomią i wydajnością. Możemy drukować na charakterystycznym papierze światłoczułym Polaroid. W RTV EURO AGD znajdziemy także rozszerzoną wersję tego modelu z dodatkowymi wkładami – Polaroid Lab Everything Box. Kolejną godną polecenia drukarką termosublimacyjną jest Canon ZOEMINI PV-123 (czarny). To niewielkie, czarne pudełko pozwala na wydrukowanie zdjęć w każdym momencie niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Sprzęt łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Ostatnią propozycją jest HP Sprocket Photo Z3Z92A, która umożliwia drukowanie z urządzeń mobilnych. Jest ona niezwykle mała i łączy się z telefonem za pomocą Wi-Fi. Pobierając dedykowaną aplikację, możemy edytować każdą fotografię przed wydrukiem.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link