Żarówka LED ze wzmacniaczem Wi-Fi – dla kogo?

Autor: Ola

Nowoczesne żarówki LED to nie tylko sposób na energooszczędne oświetlenie. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom mogą się one łączyć z siecią bezprzewodową, a nawet działać jak wzmacniacz sygnału Wi-Fi. Sprawdź, jak działają żarówki ledowe z taką funkcją i kiedy warto je kupić!

Wymiana żarówki LED na model ze wzmacniaczem Wi-Fi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest i jak działa żarówka LED ze wzmacniaczem Wi-Fi
  2. kiedy warto kupić takie żarówki ledowe do domu
  3. jakie inne funkcje oferuje inteligentne oświetlenie

Żarówka LED ze wzmacniaczem Wi-Fi – jak to działa?

Montaż żarówki LED ze wzmacniaczem Wi-FiSłaby sygnał Wi-Fi to częsty problem, na który napotyka się szczególnie w dużych domach czy biurach. Zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że zasięg routera nie jest wystarczająco duży, by objąć wszystkie pomieszczenia. Warto pamiętać, że na sygnał sieci wpływają nie tylko fizyczne bariery, jak grube ściany i stropy, ale też inne urządzenia znajdujące się niedaleko routera. Aby zlikwidować tzw. martwe strefy, czyli obszary, do których nie dociera zasięg, potrzebny jest wzmacniacz sygnału.

Typowy wzmacniacz Wi-Fi to urządzenie sieciowe mające postać wtyczki do gniazdka elektrycznego. Aby rozszerzyć zasięg, wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i sparować je z odpowiednią siecią bezprzewodową. Więcej na ten temat dowiesz się z tego artykułu.

Innym, bardziej praktycznym rozwiązaniem są inteligentne żarówki LED ze wzmacniaczem Wi-Fi, które łączą w sobie standardową funkcję źródła światła z repeaterem. Jak to działa? Żarówkę można podłączyć do dowolnej lampy znajdującej się nieopodal routera. Maksymalna odległość między urządzeniami może się różnić w zależności od modelu – na przykład żarówka ledowa Sengled Boost pozwala na połączenie urządzeń o dystansie do 35 metrów w linii prostej. Po zamontowaniu jej w gwincie lampy wystarczy sparować ją z routerem. Dzięki wbudowanym antenom żarówka przechwyci sygnał danej sieci i wzmocni go, zwiększając zasięg Wi-Fi.

CZY WIESZ, ŻE...

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek inteligentnym oświetleniem LED można sterować za pomocą smartfona. Aplikacja umożliwia zdalne włączanie i gaszenie światła, a nawet zmianę koloru czy przyciemnianie żarówki.

Dla kogo żarówka LED ze wzmacniaczem Wi-Fi?

Belkin WeMo LED Lightning Starter KitZastanawiasz się, czy warto zainwestować w inteligentne żarówki LED ze wzmacniaczem sygnału? Te urządzenia przydadzą Ci się, jeśli:

  • interesujesz się gadżetami technologicznymi,
  • wdrażasz w swoim domu inteligentne rozwiązania,
  • masz problem z martwymi strefami, ale w Twoim mieszkaniu brakuje odpowiednio położonych gniazdek,
  • chcesz uniknąć montażu nieestetycznych urządzeń sieciowych, które nie pasują do wystroju Twojego domu,
  • chcesz stworzyć inteligentną sieć typu mesh w biurze lub domu, z możliwością zdalnego zarządzania i regulacją jasności.

Inteligentne oświetlenie – inne funkcje

Żarówki LED ze wzmacniaczem sygnału Wi-Fi to jeden z przykładów rozwiązań wchodzących w zakres inteligentnego oświetlenia. Nowoczesne źródła światła mogą też być wyposażone w inne funkcje, które ułatwiają życie w domu czy mieszkaniu. Najpopularniejszym przykładem jest możliwość zdalnego sterowania oświetleniem – funkcja ta przydaje się nie tylko na co dzień, ale też podczas wakacji, w celu zwiększenia bezpieczeństwa domu. Korzystając z żarówek LED, możesz nie tylko włączyć lub wyłączyć światło, ale też przyciemnić je lub zmienić jego odcień przy użyciu aplikacji na telefonie.

Jakie żarówki ledowe zaskakują jeszcze swoimi funkcjami? Ciekawym urządzeniem jest np. żarówka LED połączona z głośnikiem. O tym rozwiązaniu przeczytasz w artykule Muzyka z oświetlenia, czyli żarówka LED z głośnikiem Bluetooth.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link