Zabawki zdalnie sterowane – rozrywka dla całej rodziny

Autor: Agnieszka

Wspólna zabawa z dziećmi to niezwykle cenne doświadczenie dla obu stron. Warto więc dobierać zabawki tak, aby dostarczały rozrywki zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Zabawki zdalnie sterowane idealnie sprawdzają się w tej roli. Na zabawie można spędzić wiele długich godzin, które wcale nie będą nudne ani monotonne. Warto więc zainwestować w tego rodzaju sprzęt, aby móc cieszyć się czasem spędzonym w rodzinnym gronie na dobrej zabawie.

samochód UGo MONSTER URC-1152

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek zdalnie sterowanych
 2. jak dobierać zabawki w zależności od wieku dziecka
 3. jakie są najlepsze modele zdalnie sterowanych zabawek dostępne w sklepach

Zabawki zdalnie sterowane – czym kierować się podczas zakupu?

koparka UGo KOPARKA URC-1310

Wybór odpowiedniej zabawki zdalnie sterowanej może jawić się przed nami jako duże wyzwanie. Ryzyko to wzrasta, jeśli jesteśmy zupełnymi laikami w tej kwestii, a przed wyborem tego typu urządzenia stoimy po raz pierwszy. Warto więc wiedzieć, na jakie parametry należy zwracać uwagę podczas wyboru zabawki. Oto najważniejsze z nich:

 • skala modelu – ten wskaźnik informuje o tym, ile razy mniejszy jest zabawkowy model od jego oryginału. Najmniejsze modele przeznaczone są tylko do użytku domowego i jazdy na całkowicie równej powierzchni. Największe modele mogą być również używane w terenie. Skala urządzeń przeznaczonych dla dzieci waha się w przedziale od 1:43 do 1:12. Zdarzają się również modele produkowane w skali 1:10, jednak w większości przypadków są one przeznaczone dla zaawansowanych maniaków tego typu rozrywki;
 • zasięg urządzenia – określa odległość, na jaką zabawka może oddalić się od sterującego. W podstawowych modelach zasięg wynosi około 10 metrów, a po jego przekroczeniu urządzenie przestaje działać;
 • sterowanie urządzenia – odbywa się ono za pomocą pilota działającego na określonej częstotliwości radiowej. W większości przypadków wynosi ona 2,4 GHz. Piloty produkowane są w wielu kształtach. Mogą przypominać pistolet lub kontroler używany do grania na konsoli. Te przeznaczone dla najmłodszych dzieci często mają kształt kierownicy z przyciskiem imitującym sygnał samochodowego klaksonu;
 • zasilanie i prędkość urządzenia – wyróżniamy modele zasilane bateryjnie i akumulatorowo. W przypadku tych pierwszych zazwyczaj potrzebne są baterie AA, przy czym zasilany jest zarówno pojazd, jak i obsługujący go pilot. Do modeli akumulatorowych dołączona jest zazwyczaj specjalna ładowarka umożliwiająca ładowanie urządzenia. Modele przeznaczone dla dzieci rozwijają prędkość od 7 do 10 km/h.
 • 219 zł
 • 189 zł
 • 14,99 zł
 • 519 zł

Wiek dziecka a dobór zabawki

robot edukacyjny Photon Photon

Na wstępie warto zaznaczyć, iż zdalnie sterowane zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Pojazdy przeznaczone dla najmłodszych pociech są zwykle wykonane z plastiku i wyróżniają się ogromnym zróżnicowaniem kolorów i kształtów. Ich funkcje ograniczają się do jazdy prosto, kręcenia się wokół i zatrzymywania się. Często wyposażone są również w różnorodne efekty świetlne i dźwiękowe, które mają za zadanie jeszcze mocniej przykuć uwagę dziecka. Piloty do nich dołączone najczęściej mają kształt kierownicy z sygnałem imitującym samochodowy klakson. Modele są produkowane zazwyczaj w skali 1:30, 1:16 i 1:12. Ich cena jest stosunkowo niska i zamyka się w granicy 100 zł.

Urządzenia przeznaczone dla nieco starszych dzieci wyróżniają się większą zwrotnością i prędkością. Nierzadko mają dodatkowe funkcje, a z wyglądu bardziej niż zabawki przypominają oryginalne modele. Produkowane są z niezwykłą dbałością o detale. Znacznie częściej niż z plastiku, produkowane są z metalowego odlewu, dzięki czemu cała konstrukcja zyskuje na trwałości i odporności na uszkodzenia. Niektóre modele posiadają ruchome zawieszenie (dzięki czemu możliwe jest wykonywanie bardziej skomplikowanych i wymagających manewrów), inne zaś mają funkcję kontroli prędkości. Gumowe koła wzmacniają sterowność modelu i umożliwiają większą kontrolę nad nim, nawet na śliskich powierzchniach. Takie bardziej zaawansowane modele przeznaczone są dla dzieci powyżej szóstego roku życia.

Zdalnie sterowane zabawki – przykładowe modele

dron UGo UDR-1213

Sklepy z zabawkami oferują szeroką gamę urządzeń zdalnie sterowanych. Wśród ogromu dostępnych modeli ciężko zdecydować się na jeden konkretny. Prezentujemy więc listę pięciu najlepszych zdalnie sterowanych dostępnych w sklepach. Oto one:

Zabawki zdalnie sterowane to urządzenia, które sprawią wiele radości zarówno dzieciom w każdym przedziale wiekowym, jak i ich rodzicom. Warto więc zainwestować w tego rodzaju zabawkę i mieć pewność, iż wspólna zabawa dla żadnej ze stron nie stanie się nudna czy monotonna.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link