Najlepsze gry dla dzieci na Xbox One

Z tego artykułu dowiesz się:jakie gry na Xbox One są najlepsze dla dzieci na co warto zwracać uwagę przy wyborze gier
Autor: Sara

Jeśli chodzi o gry dla dzieci na Xbox One, to podjęcie dobrej decyzji czasem okazuje się wyjątkowo problematyczne. W takich chwilach niezwykle pomocne może być skorzystanie z artykułu, w którym znajdują się nie tylko ogólne porady odnośnie tego, na co warto zwracać uwagę, ale i konkretne przykłady gier. Zachęcamy do lektury, jednocześnie informując, że staraliśmy się wskazać zarówno świetne gry na Xbox One dla 5-latka, jak i udane gry na Xbox One dla 10-latka. Sugerowane przez nas tytuły powinny zadowolić dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Zobacz także: Gry na Xbox Series X – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jakie gry na Xbox One są najlepsze dla dzieci?

Naszą pierwszą propozycją gry dla dzieci na Xbox One jest Starlink: Battle for Atlas. W tym tytule możemy wcielić się w pilota nowoczesnego statku kosmicznego, co stanowi wyjątkowo wciągającą przygodę dla wielu młodych graczy. Od najmłodszych lat niemal każdemu z nas towarzyszy chęć eksploracji nieznanych miejsc – i właśnie dlatego Starlink: Battle for Atlas będzie idealną grą dla dzieci. W tym tytule można wędrować między przepięknymi planetami układu gwiezdnego Atlas. Wolność przemieszczania się po powierzchniach wspomnianych planet stanowi świetny sposób na pobudzenie wyobraźni oraz zaszczepienie chęci odkrywania nieznanych miejsc. Jak na porządne gry na Xbox One dla dzieci przystało, tytuł ten jest dopracowanym produktem z piękną grafiką. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ciekawym zabiegu, czyli specjalnych zabawkach powiązanych ze światem gry. Chodzi o to, że firma Ubisoft zadbała o wyprodukowanie modeli zabawkowych statków kosmicznych, które po połączeniu z konsolą Xbox One odblokowują nowe opcje w Starlink: Battle for Atlas.

Jakie jeszcze gry na Xbox One dla dzieci będą dobre? Jednym z najpopularniejszych tytułów jest bez wątpienia Minecraft. Mimo upływu wielu lat od premiery, gracze z całego globu wciąż bawią się w wirtualnej rzeczywistości Minecrafta. Łatwo zrozumieć ten fenomen, ponieważ trzeba przyznać, że to znakomita gra na konsolę Xbox One dla dzieci. Ogromna swoboda i losowo generowany świat to połączenie przekładające się na możliwość wielokrotnego powracania do tego tytułu, bez jakiegokolwiek poczucia znudzenia. Za każdym razem da się wygenerować nową mapę, która będzie inna od poprzedniej. Sama gra natomiast pobudza wyobraźnię i kreatywność. Minecraft to pozycja, w której należy samodzielnie zabrać się za eksplorację świata oraz zbudowanie własnego schronienia. Dziecko może na przykład zdecydować się na wykopanie tunelu i zejście do podziemnej części mapy, gdzie znajdują się złoża węgla czy żelaza. Inną opcją jest chociażby wspinanie się na najwyższe szczyty pokryte śniegiem. Pozyskiwanie różnego rodzaju surowców i późniejsze wytwarzanie przydatnych obiektów stanowi kluczowy element tej gry. Oczywiście wszystko to ma pozytywny wpływ na kreatywność, więc jeśli szukamy doskonałej gry na Xbox One dla dzieci, powinniśmy zastanowić się nad tą propozycją.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania gier dla dzieci?

Dobra familijna zabawa stanowi idealny przepis na grę dla najmłodszych. W związku z tym warto zwracać uwagę na to, czy dany tytuł jest przyjazny pod względem fabuły. Świetnym przykładem dobrej gry na Xbox One dla dzieci może być LEGO Iniemamocni. Popularny film animowany dla całej rodziny w tym konkretnym przypadku posłużył za fundament do stworzenia gry. Co ciekawe, sama marka LEGO również jest niezwykle przyjazna dla najmłodszych. Otrzymujemy zatem tytuł, który będzie strzałem w dziesiątkę. Łatwo dokonać tego typu oceny, nawet jeśli ktoś nie interesuje się tematem rozrywki elektronicznej. Fabuła gier dla dzieci ma duże znaczenie, a znane bajki pozwolą na szybką rewizję tego, czy coś jest skierowane do najmłodszych użytkowników. Tak właśnie jest z grą LEGO Iniemamocni, lecz oczywiście to tylko pojedynczy przykład.

Czym jeszcze trzeba się kierować przy wyborze gier dla dzieci? Drugim ważnym elementem elektronicznej rozrywki w przypadku dzieci jest stopień trudności. Powinniśmy zainteresować się tym, czy na przykład gry na Xbox One dla 8-latka nie będą zbyt trudne. W przeciwnym razie może dojść do tego, że dziecko zniechęci się do zabawy, ponieważ nie będzie w stanie przejść pierwszego poziomu i w końcu zacznie się nudzić. Typowe gry dla najmłodszych są projektowane w taki sposób, żeby dać wyzwanie, które nie będzie przesadnie skomplikowane. Na koniec warto jeszcze uwzględnić fakt, że w przypadku dzieci grafika nie musi być na pierwszym miejscu. Chodzi o to, że mniej zaawansowane efekty wizualne nie zrażą do zabawy najmłodszych użytkowników. Osoby dorosłe mogą być pod tym względem bardziej wymagające. Innymi słowy, gry dla dzieci na Xbox One z prostym stylem graficznym też dadzą sporo satysfakcji.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny