Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł – jaki model wybrać?

Autor: Łukasz

Świeże soki owocowe lub warzywne stanowią cenne źródło witamin. Są także jednym ze sposobów na zwiększenie ilości warzyw i owoców w jadłospisie dzieci. Dzięki urządzeniu do wyciskania można przyrządzać je samodzielnie w domu. Nie jest to duży wydatek. Dobre wyciskarki wolnoobrotowe można kupić do 1000 zł.

Uśmiechnięta kobieta przygotowuje sok w wyciskarce wolnoobrotowej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł
 2. jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł jest najlepsza
 3. czym kierować się przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową do 1000 zł?

Kobieta przelewa do szklanki sok z wyciskarki wolnoobrotowej

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, którego nie może zabraknąć w kuchni miłośników świeżych soków z owoców i warzyw. Warto kupić ją także ze względu na możliwość zwiększenia ilości tych produktów w codziennym jadłospisie i urozmaicenia go. Soki można zabierać ze sobą do pracy lub na uczelnie, jako zdrową przekąskę. Posiadanie takiego urządzenia nie wiąże się z dużymi kosztami. Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł są zadowalającej jakości.

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł jest najlepsza?

Na rynku dostępne są różne wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł. Poszczególne modele różnią się między sobą podstawowymi parametrami (m.in. mocą i prędkością obrotów) oraz dodatkowymi funkcjami. Duży wybór sprawia, że każdy może wybrać urządzenie, które spełni jego oczekiwania.

Polecanym modelem wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł jest Panasonic MJ-L500SXE. Jest to urządzenie o mocy 150 W, które wykonuje 45 obrotów na minutę. Dzięki temu nie wytwarza się wysoka temperatura, co zapobiega utracie cennych substancji odżywczych i witamin zawartych w owocach i warzywach. W wyciskarce Panasonic ślimak ułożony jest pionowo, dlatego w trakcie wyciskania nie trzeba dociskać produktów, ponieważ opadają one swobodnie, co wpływa istotnie na czas przygotowania soku. Urządzenie zostało wyposażone dodatkowo w bieg wsteczny (zapobiega blokowaniu się składników w wyciskarce), blokadę kapania, filtr do soków, pojemnik na sok o pojemności 1 l. Ponadto można przyrządzić w nim lody.

Dobra wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł to Tefal Juice & Clean ZC420E38. Jej moc to 150 W, a prędkość wynosi 80 obrotów na minutę. Jest to również urządzenie pionowe. Do jego zalet można zaliczyć:

 • blokadę kapania;
 • dotykowy panel sterujący;
 • program automatycznego czyszczenia (Easy Clean);
 • możliwość tłoczenia na zimno;
 • pojemnik na sok o pojemności 0,8 l;
 • bardzo cichą pracę;
 • możliwość mycia niektórych elementów w zmywarce;
 • niewielki rozmiar urządzenia;
 • możliwość przygotowywania lodów, sorbetów, sosów i dżemów.

Polecana wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł to również Tefal Infiny Press ZC255B. Jest to urządzenie, które pracuje w pionie. Jego moc wynosi 200 W, a prędkość to 82 obroty na minutę. Zostało ono wyposażone technologię Cold Pressing, która umożliwia wyciskanie na zimno. Dzięki temu sok zachowuje o ¼ więcej witamin. Natomiast funkcja Infiny Press pozwala wycisnąć 2 razy więcej soku, niż w zwykłej sokowirówce. Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal ma dodatkowo bieg wsteczny, blokadę kapania, pojemnik o pojemności 0,8 l. Niektóre z jej elementów można myć w zmywarce.

Wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł, która jest warta uwagi, to także RAVEN EWW002. Jej moc wynosi aż 240 W, dzięki temu dobrze radzi sobie nawet z twardymi kawałkami owoców i warzyw. Urządzenie zostało wyposażone w otwór XL, co znacznie przyspiesza przygotowywanie soków, ponieważ nie ma konieczności krojenia składników na małe kawałki. Wyciskarka ma ponadto bieg wsteczny, silnik indukcyjny, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz możliwość przygotowywania lodów i przecierów dla dzieci.

Wyciskarki wolnoobrotowe do 1000 zł znajdują się także w ofercie producenta Philips. Jest to np. Philips Viva HR1888/70, urządzenie o mocy 150 W. Zostało ono wyposażone w dzbanek o pojemności 1 l, otwór XL oraz blokadę kapania. Można w nim nie tylko przygotowywać soki, ale także nasiona i orzechy (np. w celu przygotowania mleka migdałowego). Wyciskarka jest łatwa w czyszczeniu.

 • 1 890 zł
 • 1 889 zł
 • 2 290 zł
 • 1 589 zł
 • 1 850 zł

Czym kierować się przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

Rodzina przygotowuje razem sok w wyciskarce wolboobrotowej

Przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej do 1000 zł warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Należą do nich:

 • moc urządzenia (im jest ona wyższa, tym lepiej poradzi sobie z wyciskaniem soku);
 • prędkość urządzenia (zalecana 32–120 obrotów na minutę);
 • typ wyciskarki wolnoobrotowej (pozioma lub pionowa);
 • pojemność naczynia na sok;
 • pojemność naczynia na miąższ;
 • rozmiar urządzenia (dostosowany do ilości wolnego miejsca na blacie lub w szafkach).

Należy także zapoznać się z dodatkowymi funkcjami, jakie ma wyciskarka wolnoobrotowa do 1000 zł i dopasować je do indywidualnych potrzeb.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów