Wycieczka samochodem? Poznaj akcesoria, które zwiększą bezpieczeństwo

Autor: Klaudia

Każda podróż samochodem wymaga skupienia i uwagi. Wybierając się na dłuższą wycieczkę, powinieneś również zaopatrzyć się w kilka przydatnych urządzeń. Nowoczesne akcesoria samochodowe zwiększą bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przekonaj się, po co Ci kamera samochodowa, nawigacja czy zestaw głośnomówiący.


Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki gadżet do samochodu jest przydatny,

- dlaczego warto mieć kamerę samochodową,

- czy naprawdę potrzebujesz nawigacji samochodowej,

- jakie akcesoria samochodowe zwiększają bezpieczeństwo.

Funkcjonalne akcesoria samochodowe

Zestaw głośnomówiący do samochodu to bodaj najbardziej przydatne urządzenie w czasie jazdy – szczególnie dla tych, którzy często rozmawiają przez telefon. Dzięki takiemu urządzeniu unikasz trzymania smartfona w ręce, co jest niebezpieczne, a także karalne. Jeśli chcesz odebrać telefon lub do kogoś zadzwonić, powinieneś skorzystać z którejś z opcji:
zestaw słuchawkowy Bluetooth


Porównujemy – kiedy lepsze będą słuchawki, a kiedy zestaw?

Zestawy słuchawkowe do samochodu...

…mogą być na wyposażeniu danego modelu auta. Z tego względu sprawdź najpierw, czy kupowany samochód nie ma już zestawu Bluetooth lub wybierz właśnie taki model.

Kamera samochodowa – czy musisz ją mieć?

Jednym z gadżetów do samochodu jest specjalna kamera. Takie akcesorium pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo Twoje i pasażerów. W jaki sposób? Otóż nagrywając swoją trasę kamerą samochodową, możesz potem prześledzić swój styl jazdy i wyeliminować często popełniane błędy. Taki wideorejestrator przydaje się także, gdy samochodu używa początkujący kierowca. Kamery rejestrują również prędkość, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy jest ona przekraczana.
kamera samochodowa

Jednak przede wszystkim kamera samochodowa przydaje się podczas wypadków czy bezprawnego zatrzymania. Dzięki jej obecności możesz w łatwy sposób udowodnić swoją niewinność bądź wskazać na błędy popełnione przez innych kierowców. Kamera samochodowa może również zarejestrować inne incydenty, dzięki czemu będziesz w posiadaniu materiału dowodowego przydatnego do rozwiązywania problematycznych spraw.

Tego rodzaju gadżet samochodowy przyda się najbardziej osobom, które jeżdżą często. Warto jednak zaopatrzyć się w niego również wtedy, gdy jedziesz na wycieczkę – także za granicę. Nagranie zarejestrowane kamerą samochodową przyda Ci się także, gdy chcesz ustalić lub przypomnieć sobie trasę lub cokolwiek sprawdzić.

Kamera samochodowa umieszczona z tyłu ułatwi Ci również cofanie i parkowanie, a także pozwoli lepiej kontrolować sytuację na drodze za Tobą. Dzięki obrazowi wyświetlanemu w czasie rzeczywistym zobaczysz więcej niż za pomocą lusterek. Ta zaleta wpływa również na bezpieczeństwo Twojej jazdy.

Porada eksperta

Pamiętaj o prawnych aspektach korzystania z kamery samochodowej. W Polsce stosowanie jej jest zupełnie legalne, jednak musisz mieć na uwadze, aby nie publikować czyichś danych w Internecie. W razie wypadku materiał otrzymuje policja lub sąd. Legalność korzystania z kamery samochodowej musisz z kolei sprawdzić, zanim wyjedziesz za granicę. Niektóre kraje nie pozwalają na rejestrowanie takich nagrań.

 • 24,99 zł
 • 1 049 zł
 • 399 zł
 • 129,99 zł
 • 89,99 zł

Nawigacja samochodowa – bezpiecznie do celu

W dobie smartfonów i tabletów nawigacja wydaje się być niepotrzebnym akcesorium samochodowym – czy rzeczywiście tak jest? Nic na to nie wskazuje:
 • nawigacja samochodowa dzięki temu, że jest specjalnie przeznaczona do użytku w aucie, jest znacznie bardziej funkcjonalna niż inne urządzenia z taką funkcją,
  Nawigacja samochodowa

 • korzystając ze smartfona lub tabletu narażasz się nawet na niebezpieczeństwo – urządzenia te mogą rozpraszać, upaść, nie reagować odpowiednio na szybkie polecenia czy dotyk, a także nagle rozładować się,
 • wyświetlacze nawigacji samochodowej są lepiej przygotowane do warunków w czasie jazdy – nie oślepią Cię, gdy zrobi się ciemniej, a ich matowe pokrycie nie odbija światła. Również kontrast jest odpowiednio dopasowany,
  Kierowca za kółkiem

 • smartfony i tablety mogą działać wolniej i są mniej dokładne,
 • rodzaje map wgranych do profesjonalnych nawigacji są bardziej przyjazne dla kierowcy, a aktualizacja i wyznaczanie tras bardziej zaawansowane.

Nowoczesne 
nawigacje samochodowe, jak np. Vordon GPS 4.5" EU Aluminiowa, pozwalają na wybranie 4 różnych tras:
 • ekologicznej,
 • najszybszej,
 • najkrótszej,
 • z pominięciem korków.

Wbudowane mapy Polski i Europy są automatycznie aktualizowane i otrzymujesz na nie dożywotnią subskrypcję. Możesz także wybrać, czy wolisz opcję trójwymiarowej, czy dwuwymiarowej wizualizacji. Dzięki funkcji odtwarzania różnych formatów możesz podłączyć do niej również kamerę cofania, wykorzystując w ten sposób nawigację samochodową również w roli akcesorium zwiększającego bezpieczeństwo jazdy.
Kamera cofania
Doskonale w kwestii bezpieczeństwa oraz funkcjonalności sprawdzi się specjalny gadżet do samochodu, który łączy w sobie działanie kamery i nawigacji. Sprawdź 5 modeli rejestratorów jazdy z GPS-em.

Inne gadżety do samochodu, które zwiększają bezpieczeństwo

Innymi akcesoriami do samochodu, które warto, żebyś zabrał na wycieczkę mogą być także:
 • latarka samochodowa – to przedmiot, który nie tylko przyda się w czasie awarii i umożliwi Ci zlokalizowanie jej przyczyny czy oświetlenie mapy w razie rozładowania się akumulatora, ale także może zwiększyć Twoje bezpieczeństwo w czasie wypadku. Latarką możesz dawać sygnały świetlne, gdy inne formy komunikacji zawiodą. Może również się przydać w sytuacji, gdy chcesz zatrzymać inny samochód na drodze, która jest ciemna,
  multifunkcyjny powerbank do samochodu

 • ładowarka samochodowa – przyda się wtedy, gdy musisz skorzystać z telefonu, a ten właśnie się rozładował. Jednak to nie wszystko. Ładowarka samochodowa może również uratować Cię w sytuacji, gdy wyczerpie się bateria nawigacji. W samochodzie warto mieć zamiast niej powerbank, który pozwoli Ci nawet naładować akumulator czy uruchomić auto, które odmówiło posłuszeństwa. Szukaj specjalnych modeli, takich jak ten.


Oprócz 
kamer samochodowych możesz także skorzystać ze specjalnych wyświetlaczy na przednią szybę, które mierzą prędkość, z jaką jedziesz. Dzięki takiemu akcesorium będziesz kontrolował szybkość jazdy bez odrywania wzroku z jezdni.
Kamera samochodowa
Kwestia bezpieczeństwa podczas wycieczki autem jest bardzo ważna, dlatego jeśli tylko możesz ją zwiększyć za pomocą odpowiednich akcesoriów samochodowych, powinieneś to wziąć pod uwagę. Pamiętaj przede wszystkim o zestawie głośnomówiącym do samochodu.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link