Bateria z wyciąganą wylewką – dlaczego warto ją kupić?

Autor: Zosia

Bateria kuchenna powinna być przede wszystkim funkcjonalna i uniwersalna, dlatego warto przemyśleć, jaka będzie pasowała do zlewozmywaka. W mniejszych kuchniach często nie można sobie pozwolić na dużą komorę, nie mówiąc już o dwóch. W takich przypadkach (i nie tylko) świetnym rozwiązaniem jest bateria z wyciąganą wylewką.

Kobieta myjąca paprykę w kuchni.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie zalety ma kran z wyciąganą wylewką
  2. dlaczego warto go kupić
  3. jakie baterie z wyciąganą wylewką poleca się kupić

Jakie zalety ma kran z wyciąganą wylewką?

Cieknąca woda w zlewie.

Kran z wyciąganą wylewką przede wszystkim pozwala dotrzeć wodzie tam, gdzie zwykły strumień z kranu nie sięga. Bateria kuchenna wyciągana mogłaby zostać określona jako ” prysznic dla naczyń”. Funkcjonalność tego rozwiązania to jego główna zaleta. Trudne do umycia pod zwykłym kranem naczynia, np. duże garnki, można bez problemu postawić w innym miejscu niż zlewozmywak, jeżeli się w nim nie mieszczą, aby myć je przy pomocy baterii z wyciąganą wylewką. Po zakończonym zmywaniu bateria kuchenna z wyciąganą wylewką znakomicie sprawdzi się do umycia samego zlewu. Będzie ono dzięki niej dokładne, a zużycie wody o wiele mniejsze niż przy próbach mycia wodą prosto z kranu. Baterie zlewozmywakowe z wyciąganą wylewką mają także tę zaletę, że pozwalają regulować moc strumienia, więc nie ma ryzyka, że kuchnia zostanie zachlapana. Oprócz tego pozwalają np. na opłukiwanie owoców i warzyw wtedy, gdy zlewozmywak jest pełen naczyń.

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką to uniwersalne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu da się wygodnie myć duże naczynia oraz dokładnie opłukiwać różne przedmioty, ponieważ woda dociera tam, gdzie nie jest w stanie dotrzeć zwykła bateria. Wyciągana wylewka może służyć także do mycia brudnych przedmiotów niebędących naczyniami, ponieważ jej zasięg pozwala na poprowadzenie jej poza obręb zlewozmywaka. Wyciągana wylewka może być stosowana nie tylko w baterii kuchennej. Dostępna jest też bateria bidetowa z wyciąganą wylewką. Dobrym pomysłem jest również bateria do umywalki z wyciąganą wylewką. Dzięki niej można dużo sprawniej i dokładniej pielęgnować powierzchnię umywalki, eliminując wszelkie zabrudzenia. Zlew i umywalka z wyciąganą wylewką to opcja na lata, dlatego warto się na nią zdecydować.

Polecane baterie kuchenne
  • 174,99 zł
  • 599 zł
  • 369 zł
  • 1 079 zł
  • 124,99 zł

Jakie baterie z wyciąganą wylewką warto kupić?

Zlew dwukomorowy na tle ściany.

Skoro już wiadomo, że bateria z wyciąganą wylewką to dobre rozwiązanie, pora sprawdzić, jakie propozycje można znaleźć na rynku. Uwagę swoim wyglądem zwraca niewątpliwie czarna bateria z wyciąganą wylewką Alveus Siros 2090791. To bateria jednodźwigniowa wykonana ze stali szlachetnej. Taki materiał jest jednocześnie trwały i stylowy. Świetnie komponuje się ze zlewozmywakami wykonanymi z granitu. Dzięki obrotowej wylewce da się bez problemu korzystać z baterii w zlewozmywakach dwukomorowych. Trwała ceramiczna głowica gwarantuje szczelność i odpowiednią regulację strumienia. Ta bateria kuchenna stojąca z wyciąganą wylewką jest wyposażona w perlator, dzięki któremu zaoszczędzimy wodę.

Inna bateria do zlewozmywaka z wyciąganą wylewką to Deante Aster BCA 272M. Jej korpus jest wykonany z granitu, dzięki czemu łatwo ją czyścić. Jest również odporna na zadrapania, zarysowania i uderzenia. Doskonale komponuje się kolorystycznie z ciemnymi komorami. Wysokość korpusu wynosi 416 milimetrów, wysokość wylewki to 230 milimetrów, a zasięg wylewki – 223 milimetry. Ta wyciągana wylewka jednostrumieniowa także jest wyposażona w perlator, który wydatnie zmniejsza zużycie wody.

Wyciągana wylewka do baterii kuchennej Franke Neptune ma wysokość 260 milimetrów, a jej zasięg to 218 milimetrów. Bardzo użyteczną funkcją tej baterii jest zawór zwrotny, który zapobiega cofaniu się brudnej wody z komory zlewu do sieci wodociągowej. Bateria ta jest wykonana z chromu, czyli materiału odpornego na szorowanie i tarcie. Będzie więc mogła służyć przez długi czas w bardzo dobrym stanie.

Z chromu wykonano także srebrny kran do kuchni z wyciąganą wylewką Blanco MIDA-S 521454. Jest to bateria wysokociśnieniowa, która doprowadza gorącą wodę bezpośrednio przez instalację wodociągową lub podgrzewacz ciśnieniowy. Wylewkę można obracać, więc nie stanowi problemu doprowadzenie wody do obu komór. Zasięg wylewki to 336 milimetrów, wysokość – 200 milimetrów, a wysokość korpusu wynosi 336 milimetrów. Do baterii są dołączone też wężyki podłączeniowe.

A może bateria zlewozmywakowa stojąca?

Bateria do kuchni z wyciąganą wylewką, na którą również warto zwrócić uwagę, to Schock Cosmo 525120. Jest to bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą wylewką w kolorze onyx, której korpus wykonano z mosiądzu. Nie emituje ona głośnych szumów, co stanowi jej niewątpliwą zaletę, przede wszystkim tam, gdzie kuchnia jest połączona z jadalnią. Dzięki cichej pracy baterii osoby przebywające w salonie czy jadalni nie muszą wysłuchiwać szumu i hałasu. Ta bateria zlewozmywakowa z wyciąganą wylewką może działać pod wysokim ciśnieniem. Jeżeli chodzi o wymiary, to wysokość korpusu wynosi 156 milimetrów, wysokość wylewki – 114 milimetrów, a jej zasięg to 218 milimetrów. Ta bateria jednodźwigniowa ma wytrzymałą i funkcjonalną ceramiczną głowicę.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link