Prezent dla trenera personalnego – co warto mu podarować?

Autor: Iza

Trener personalny, niezależnie od profesji, jaką się zajmuje, jest osobą, której zawdzięczamy naprawdę dużo. W czasie codziennych treningów spędzamy z nim dużo czasu, kształtuje on nie tylko naszą sylwetkę i kondycję, ale także dobre samopoczucie i pewność siebie. Warto więc za trud włożony w organizację naszych treningów odwdzięczyć mu się niebanalnym podarunkiem. Sprawdź, z jakich gadżetów ucieszy się każdy trener personalny.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie akcesoria będą przydatne w czasie treningów
 2. jakie gadżety mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej diety
 3. co jeszcze może okazać się dobrym pomysłem na prezent

Elektroniczne wsparcie treningów – co wybrać?

Każdej osobie prowadzącej aktywny tryb życia przyda się gadżet stanowiący wsparcie codziennych treningów. Wśród najpopularniejszych akcesoriów tego typu wyróżniamy smartwatche i fitbandy. Pierwszy z nich to małe urządzenie w formie zegarka, które za pomocą modułu Bluetooth można połączyć ze swoim smartfonem. Stanowi on swego rodzaju uzupełnienie telefonu – za pomocą smartwatcha można wykonywać i odbierać połączenia, odtwarzać muzykę i odczytywać przychodzące powiadomienia. To wszystko bez konieczności wyjmowania telefonu, co jest niezwykle korzystne podczas każdej aktywności fizycznej. Ponadto większość smartwatchy oferuje funkcje mające pomóc w nadzorowaniu zdrowego trybu życia. Wbudowany żyroskop i akcelerometr pozwalają na pomiar liczby kroków i pokonywanego dystansu, a także liczby spalanych kalorii. Jednym z ciekawszych modeli jest Samsung Galaxy Watch 46mm Silver, który oprócz wspomnianych funkcji posiada też barometr i czujnik tętna. Innym elektronicznym gadżetem pomocnym w kontrolowaniu codziennej aktywności fizycznej jest fitband, czyli elektroniczna opaska przeznaczona głównie dla miłośników fitnessu. Do jej największych zalet należy przede wszystkim możliwość ułożenia i nadzorowania indywidualnego treningu interwałowego. Użytkownik samodzielnie wprowadza do urządzenia dane dotyczące ilości serii, liczby ćwiczeń w jednej serii, długości przerw i liczby powtórzeń, a następnie wykonuje je zgodnie z wytycznymi. Opaska Huawei Band 4 jest dodatkowo wodo- i wstrząsoodporna, a także posiada funkcję monitorowania długości i jakości poszczególnych faz snu.

 • 399 zł
 • 129,99 zł
 • 169,99 zł
 • 479 zł
 • 229 zł

Zdrowa dieta – gadżety

W życiu trenera personalnego istotne są nie tylko codzienne treningi, ale również zdrowa dieta. Przy wyborze odpowiedniego prezentu warto więc wziąć pod uwagę także akcesoria kuchenne, które mogą pomóc w przygotowywaniu zdrowych posiłków. Oto niektóre z nich:

 • parowar – urządzenie to pozwala na szybkie przygotowanie potraw bez użycia tłuszczu. Ponadto w żywności przygotowanej w parowarze odnotowuje się znacznie mniejszą utratę witamin niż w przypadku standardowego smażenia czy gotowania. Posiłki przyrządzone w ten sposób są lekkostrawne i niskokaloryczne, nie tracą jednak żadnych walorów smakowych;
 • wyciskarka wolnoobrotowa – świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw to bogactwo smaku i witamin, które z pewnością pomogą w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Zwróć uwagę na model SKG A10;
 • waga kuchenna – precyzyjne ważenie produktów jest niezwykle ważne przy utrzymywaniu ścisłej diety i liczeniu kalorii. Z pewnością pomoże w tym waga kuchenna np. RAVEN EWK006;
 • blender – w zdrowej, zbilansowanej diecie powinno zawierać się dużo owocowo-warzywnych koktajli, które stanowią bogate źródło witamin i błonnika. W ich przygotowaniu może pomóc blender kielichowy (np. Tefal BL985A31), który również stanowi świetny pomysł na prezent dla trenera personalnego.

Inne pomysły na prezent dla trenera

Jeśli wyżej wspomniane propozycje wydają ci się nieodpowiednie albo banalne, warto zwrócić uwagę na inne, mniej oczywiste opcje gadżetów dla trenera personalnego. W trakcie ekstremalnych wypadów czy szalonych aktywności fizycznych (takich jak np. skok ze spadochronem) przydatna może okazać się kamera sportowa, która uwieczni wszystkie niesamowite chwile. Za sprawą wysokiej rozdzielczości tego typu kamer możliwe będzie uchwycenie wszystkich momentów w najwyższej jakości. Urządzenia te są również wodoszczelne oraz odporne na kurz i wstrząsy. Przystosowane są do używania w ekstremalnych warunkach, dzięki czemu korzystanie z nich jest zupełnie bezproblemowe i stosunkowo łatwe w obsłudze. Przydatnym gadżetem mogą okazać się także słuchawki bezprzewodowe. A kto z nas nie lubi uprzyjemnić sobie aktywności fizycznej dobrą muzyką?

Prezent dla trenera personalnego z pozoru może wydawać się zadaniem niełatwym i wymagającym. Jak się jednak okazuje, sklepy obfitują we wszelkiego rodzaju sprzęty pomagające w utrzymaniu formy i zdrowego trybu życia. Przy tak szerokiej gamie dostępnych opcji wybór odpowiedniego gadżetu staje się przyjemnością.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link