Czy pralka na suszarce to dobre rozwiązanie? Porady

Autor: Ola

Wielu konsumentów pyta sprzedawcę, czy pralka może stać na suszarce. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, aby urządzenia stały w słupku, lecz wręcz przeciwnie. Jest to znakomity sposób na oszczędzenie niewielkich przestrzeni. Pralki na suszarce lub odwrotnie nie można ot tak sobie postawić. Oba urządzenia muszą być zabezpieczone łącznikiem. O tym, jaki to łącznik i co jest ważne, podpowiadamy w niniejszym opracowaniu.

najlepsza pralka do prania i suszenia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy można postawić pralkę na suszarce i jaki sprzęt wybrać
 2. jak dobrać łącznik do pralki i suszarki, aby urządzenia stały stabilnie
 3. co jest lepszym wyborem – pralka i suszarka, czy pralko-suszarka
 4. które modele pralek i pralko-suszarek są cenione przez konsumentów

Czy postawienie pralki na suszarce jest dobrym pomysłem?

Postawienie pralki na suszarce lub odwrotnie nie jest żadnym problemem. Brak ku temu jakichkolwiek przeciwwskazań, o ile urządzenia są ze sobą połączone i w razie działania, nie będą stanowiły zagrożenia dla osób trzecich. Do zespolenia dwóch sprzętów służą odpowiednie łączniki. Ich rozmiar trzeba dobrać bardzo dokładnie, dlatego też najlepszym pomysłem jest zakup pralki i suszarki pochodzących od tego samego producenta. Urządzenia mają nie tylko podobny design i wymiary, ale także dedykowane łączniki, z których doborem nie będzie żadnego problemu. Nie znaczy to, że nie wolno nam kupić dwóch zupełnie innych urządzeń. Bierzmy jednak pod uwagę, że będziemy musieli poświęcić trochę więcej czasu na dobór łączenia.

pralko-suszarka Candy GVSW45 485TWHC-S

Ogólnie rzecz biorąc, postawienie pralki na suszarce jest bardzo dobrym pomysłem. To rozwiązanie dedykuje się osobom, u których łazienki są niewielkie i najczęściej mało ustawne. Takie rozwiązanie wiąże się ze znaczną oszczędnością przestrzeni. Jeśli pomimo tego, pralka na suszarce, nie napawa nas radością, powinniśmy wybrać urządzenie wielofunkcyjne. Wielu producentów ma w sprzedaży nowoczesne pralko-suszarki, których obsługa jest intuicyjna. Nie będzie z nimi miał problemu żaden, nawet starszy, użytkownik.

Jak dobrać odpowiednie łącznik do pralki i suszarki?

Dobór odpowiedniego łącznika do pralki i suszarki nie stanowi żadnego problemu, jeśli są to dwa sprzęty jednej marki. Większość producentów ma swoje połączenia w ofercie. Są one sprzedawane w różnych wymiarach i wariantach. Zaletą takich łączników jest bardzo często zyskanie dodatkowych akcesoriów np. szuflady na pranie lub wysuwanej półki. Kupując sprzęt różnych marek, musimy brać pod uwagę rodzaj suszarki. To pod nią dobieramy bowiem łącznik. Jest on dopasowany do rozmiarów urządzenia i do rozstawu jego nóżek.

sprawdź, jaką pralkę kupić do prania i suszenia
Polecane pralko-suszarki
 • 2 099 zł
 • 3 099 zł
 • 2 999 zł
 • 2 099 zł
 • 2 899 zł

Dwa urządzenia a jedno wielofunkcyjne – co lepiej kupić?

Konsumenci bardzo często zastanawiają się, co jest dla nich lepszym wyborem – zakup dwóch urządzeń, czy też pralko-suszarki, która jest sprzętem wielofunkcyjnym. Ciężko jednak odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ zakup konkretnego modelu jest osobistą decyzją klienta. Na pralko-suszarkę warto postawić, jeśli dysponujemy naprawdę małą przestrzenią i mimo możliwości postawienia pralki na suszarce, nie jesteśmy w stanie wygospodarować powierzchni. Dwa urządzenia sprawdzą się z kolei w domach lub większych łazienkach.

pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD1070D 49 EU/B

Modele pralek i pralko-suszarek sprzedawane w sklepach

najlepsza pralka i pralko-suszarka

Na rynku urządzeń do gospodarstwa domowego jest mnóstwo modeli, zarówno pralek, suszarek, jak i urządzeń wielofunkcyjnych. Bez problemu można wybrać takie, które w pełni sprostają naszym oczekiwaniom. Sporym uznaniem wśród konsumentów cieszą się:

 • Candy Bianca BWD 596PH3/1-S – pralko-suszarka z maksymalnym poziomem wirowania 1500 obrotów na minutę. Pomimo dużej mocy, pracuje cicho, co stanowi atut podczas użytkowania. Jej bęben pomieści aż 9 kilogramów prania. Suszarka zaś około 6 kilogramów. Urządzenie ma też bardzo atrakcyjną cenę;
 • LG C4 slim F2J6HM1W – pralko-suszarka o niewielkich gabarytach. Sprawdzi się na małych przestrzeniach. Pracuje cicho, dając maksymalnie 1200 obrotów na minutę.W bębnie można wyprać do 7 kilogramów prania, wysuszyć około 4. Małym minusem urządzenia jest jego klasa energetyczna. B nie jest bowiem tak energooszczędna, jak A;
 • Miele WWG660 – pralka automatyczna o pojemności bębna 9 kilogramów. Jej maksymalna prędkość wirowania określona została na 1400 obrotów na minutę. Choć ma wiele programów prania do wyboru, generuje spory poziom hałasu podczas wirowania. Nie stanowi to jednak problemu, biorąc pod uwagę, że ma najwyższą z możliwych klasę energetyczną i jest naprawdę super oszczędna.

Pralki, suszarki czy też pralko-suszarki to zakup na długie lata. Ich koszt plasuje się pomiędzy 1700 a 5000 złotych, w zależności od modelu.

dobra pralka do prania i suszenia
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link