Jaką nowoczesną lodówkę warto wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:czym kierować się wybierając nowoczesne lodówki na jakie parametry zwrócić uwagę jakie lodówki nowej generacji warto wybrać
Autor: Ola

Wybór lodówki dla wielu osób wydaje się dość trudny. Oczywiście każdy chciałby mieć jak najbardziej funkcjonalne urządzenie przy maksymalnym cięciu kosztów. Czy jest to możliwe? Czym wyróżnia się nowoczesna lodówka? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zobacz także: TOP 9 lodówek do nowoczesnej kuchni

Nowoczesne lodówki – czym się kierować przy wyborze?

Większość osób mających w planach zakup lodówki chciałaby zaoszczędzić jak najwięcej, a przy tym mieć urządzenie solidne, nowoczesne i funkcjonalne, które posłuży przez długi czas. Jeśli chodzi o nowoczesne lodówki, to warto postawić przede wszystkim na modele od sprawdzonych i cieszących się dobrymi opiniami producentów. Z jednej strony będziemy mieć gwarancję wysokiej jakości sprzętu. Z drugiej zaś w przypadku awarii możemy liczyć na sprawny serwis oraz bezproblemową możliwość dokupienia odpowiednich części, choć oczywiście nikt zapewne nie zakłada, że nowa lodówka może ulec usterce. Kupując lodówki nowej generacji, miejmy na uwadze, że tanio nie musi oznaczać dobrze. Bardziej istotna jest pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów z jej funkcjonowaniem będzie można liczyć na wsparcie serwisowe. Tylko rzetelny, sprawdzony producent jest tego gwarantem. Bez wglądu na to, czy naszym celem będzie klasyczna, czy nowoczesna lodówka, przy zakupie powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Na pewno trzeba uwzględnić wymiary konkretnego modelu. To bardzo ważne, jeśli interesuje nas nowoczesna lodówka do zabudowy.

Ten parametr jest istotny także przy zakupie innego sprzętu AGD do zabudowy. Wysokość i szerokość takiego urządzenia liczy się też przy wyborze lodówek wolnostojących, jeśli powierzchnia pomieszczenia, w którym będzie sprzęt, jest stosunkowo niewielka. Dobrym pomysłem będzie zwrócenie uwagi na kierunek otwierania się drzwi. Nowoczesna lodówka wolnostojąca powinna mieć możliwość zmiany kierunku, co zdecydowanie ułatwi nam odpowiednie jej ulokowanie w naszej kuchni. Dla niektórych ważny będzie wygląd urządzenia. Wiele osób lubi zaaranżować swoje wnętrza, dlatego może szukać np. modeli retro lub takich, które po prostu będą idealnie pasować do stylu kuchni. Nie wolno również zapominać o pojemności urządzenia. Tutaj warto uwzględnić liczbę domowników, którzy będą korzystać z lodówki, a także to, ile produktów chcemy w jednym czasie w niej przechowywać. Dobrym wyborem mogą być nowoczesne lodówki dwudrzwiowe.

Polecane lodówki
  • 2 199 zł
  • 16 199 zł
  • 9 999 zł
  • 2 399 zł
  • 1 549 zł

Lodówki nowej generacji – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Wiemy już, że wymiary lodówki są istotnym parametrem przy wyborze tego urządzenia. Ściśle powiązana z wielkością jest moc lodówki, która ma wpływ na ilość pobieranej energii elektrycznej. Dlatego też warto zwrócić uwagę na klasę energooszczędności. Nowoczesne lodówki side by side, do zabudowy i wolnostojące mają określone klasy energooszczędności, np. A++ czy A+++. Trzeba pamiętać, że większa klasa energooszczędności oznacza, że za daną lodówkę zapewne zapłacimy nieco więcej. Jednakże pamiętajmy, że przy eksploatacji te koszty na pewno się zniwelują. Co więcej, niższe zużycie energii to także korzyść dla środowiska. Lodówki nowej generacji powinny być nie tylko oszczędne, ale i funkcjonalne. Obecnie można kupić model z funkcją robienia kostek lodu, systemem No Frost czy dedykowaną szufladą, gwarantującą dłuższą świeżość konkretnych produktów. Niektóre lodówki mogą mieć też wbudowany dystrybutor wody.

Szczególnie przydatna okazuje się funkcja No Frost. Takie lodówki nowej generacji zwane są często lodówkami bezszronowymi. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi zachowują odpowiedni poziom wilgoci, natomiast dedykowane czujniki sprawiają, że w lodówce występuje ciągły ruch powietrza. Tym samym użytkownicy mają gwarancję, że na ściankach urządzenia nie będzie osadzał się szron. Dzięki No Frost nie będziemy musieli rozmrażać urządzenia, a przechowywane produkty będą smaczniejsze i dłużej zachowają świeżość. Cyrkulacja powietrza i wyprowadzenie go na zewnątrz są kluczowe – a taką opcję posiada tylko nowoczesna lodówka.

Lodówka nowoczesna – jaki model warto wybrać?

Nowoczesne lodówki są powszechnie dostępne na rynku. Spośród dużej liczby tych urządzeń na uwagę zasługuje model Samsung RB37J501MB1 o klasie energetycznej A+++ i rocznym zużyciu energii na poziomie 183 kWh. Atutem tej lodówki jest pełny No Frost i niski poziom hałasu, wynoszący 39 dB. Pojemność chłodziarki to 255 litrów, zaś zamrażarki – 98 litrów. Sprzęt ten świetnie nada się dla wieloosobowej rodziny. Kolejnym godnym polecenia produktem jest Whirlpool W7 921O K AQUA. Zalety tej nowoczesnej lodówki to jej cena oraz piętnastoletni okres gwarancyjny. Urządzenie posiada m.in. Fresh Box, czyli specjalną szufladę do przechowywania żywności.

Warta uwagi jest także lodówka LG GBB72MCDFN o pojemności chłodziarki 277 litrów i zamrażarki 107 litrów. Możemy w niej przechowywać naprawdę dużą ilość produktów. Natomiast pełna funkcja No Frost sprawia, że cyrkulacja powietrza jest odpowiednia, a wilgoć będzie odprowadzana na zewnątrz. Dobrym wyborem okaże się ponadto zakup takich nowoczesnych lodówek, jak Samsung RS50N3513SA czy Samsung Prestige Collection RS66N8101S9.

Najlepsi producenci prześcigają się w rozwiązaniach i pomysłach, jeśli chodzi o sprzęt AGD. Warto sprawdzić proponowane przez nich funkcjonalności.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link