Wirówka – do prania, do bielizny. Co warto o niej wiedzieć?

Autor: Klaudia

Wiele osób zastanawia się, jaką wirówkę kupić do swojego mieszkania lub domu. Wirówka do prania jest świetnym ułatwieniem życia, które pozwala zaoszczędzić czas w całkiem wygodny sposób. Współczesne urządzenia tego typu charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz wydajnością na zadowalającym poziomie.

Wnętrze wirówki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co warto wiedzieć, kupując wirówkę do prania
  2. jakie wirówki okażą się dobrym wyborem

Wirówka do prania – co warto wiedzieć?

Pralnia

Wirówka umożliwia szybkie odwirowanie ubrań, które zostały wyprane. Wiąże się to z ułatwieniem całego procesu oraz zaoszczędzeniem czasu. Jeżeli mokre ciuchy zostaną pozbawione nadmiernej ilości wody, wtedy rozwieszenie ich w celu wysuszenia przyniesie szybszy efekt. Ta oszczędność czasu to dla wielu osób decydujący argument.

Jak to bywa z większością rzeczy, różni klienci będą zainteresowani różnymi produktami, ponieważ każdy ma inne preferencje lub znajduje się w innej sytuacji. Przykładowo, mając mało miejsca, można rozglądać się za wirówką do prania bielizny, która nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Czasem nawet niewielkie pomieszczenie pomieści zaskakująco dużo urządzeń, dzięki czemu poradzimy sobie z większością rzeczy, oszczędzając przy tym dodatkowych wysiłków. Małe gabaryty to także łatwy transport, jeżeli akurat zajdzie taka potrzeba. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy musieli zmienić lokalizację. Wielu ludzi ceni sobie też wirówki do prania, które są typowo turystyczne. W tym przypadku kompaktowość również jest pożądaną cechą. Wirówka na wakacje w podróży jest tak samo przydatna, jak wirówka do prania przez cały rok w miejscu zamieszkania. Wygodne rozwiązania są chętnie przyjmowane w jak najszerszym zakresie sytuacji.

Wirówka do prania może być także w większym rozmiarze. Skorzystają z tego osoby, które dysponują wystarczającą ilością miejsca i mogą pozwolić sobie na sprzęt, który gwarantuje większą wydajność. Standardowe wirówki do prania mogą mieć na przykład pojemność 6 kg ubrań. Sprawia to, że użytkownik urządzenia ma możliwość suszenia większej ilość ciuchów, a to z kolei przekłada się na wyższą wydajność i tym samym jeszcze łatwiejsze oraz przyjemniejsze pranie.

  • 499 zł
  • 279 zł
  • 549 zł
  • 499 zł
  • 599 zł

Jakie wirówki są dobre?

Pralka i wirówka

Jakiej wirówce do prania warto się przyjrzeć? Który model ma ciekawe funkcje i oferuje dobry stosunek jakości do ceny? Mamy parę przykładów. Zacznijmy od Ravanson XPB2800-B, czyli lekkiej wirówki elektrycznej, która ma opcję automatycznego wyważania wsadu. Jej wytrzymała konstrukcja ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego przekłada się na produkt o solidnym wykonaniu, zapewniającym długotrwałą, bezawaryjną pracę. Wirówka ma pokrywę z blokadą zamka (wydostawanie się wody z bębna jest dzięki temu ograniczone), a także zabezpieczenie przed przegrzaniem, co stanowi kolejną cechę zapewniającą długie działanie. Urządzenie to pozwala na błyskawiczne odświeżenie oraz wysuszenie sporej ilości ubrań. Sporą zaletą jest brak przycisków i pokręteł oznaczający prostą obsługę. Wirówka ta nie ma skomplikowanych układów sterowania, co z kolei przekłada się na przystępność w trakcie korzystania z urządzenia. Wysoka prędkość wirowania jest natomiast idealna do uzyskania zadowalających efektów, czyli szybkiego odwirowania wody z odzieży. 2800 obrotów na minutę zadowoli nawet wymagających użytkowników.

Kolejnym przykładem będzie połączenie funkcji pralki i wirówki w jednym, czyli Ravanson XPB72-LP. Jest to wydajna pralka wirnikowa, dzięki której można wyprać jednorazowo do 4,2 kg ubrań, a wszystko to będzie możliwe w miejscach pozbawionych bieżącej wody. W związku z tym, że ta pralka wirnikowa nadaje się do funkcjonowania bez dostępu do stałego źródła wody, doskonale się sprawdzi na przykład w przypadku awarii sieci wodociągowej. Innym zastosowaniem jest oczywiście korzystanie z niej choćby w domkach letniskowych. Ponadto pralka ta jest wyposażona w wirówkę o pojemności 3 kg, co będzie idealne do usuwania nadmiaru wody z wypranych ciuchów. Urządzenie ma stabilną podstawę, gwarantującą dobry rozkład ciężaru. To ważne dla uniknięcia niechcianego, przypadkowego przechylenia pralki wirnikowej. Nikt nie chce mieć do czynienia z wyciekiem detergentu, dlatego lepiej mieć pewność stabilności. Warto wspomnieć także, że prosta konstrukcja, czyli brak zbędnie rozbudowanej elektroniki, przekłada się na dłuższą i bezawaryjną pracę urządzenia. Niemal każdy użytkownik pralki i wirówki pragnie takich cech w swoim sprzęcie.

Ostatecznie wybór wirówki sprowadza się do indywidualnych potrzeb. Jednym będzie zależało na połączeniu tej funkcji z pralką, drugim nie. Wiele osób szuka czegoś, co przyda się podczas wakacyjnych wyjazdów. Inni zaś chcą dużego urządzenia, które ma funkcjonować tylko w domu i zapewnić przy tym jak największą wydajność. Cechą wspólną wszystkich wirówek do ubrań jest natomiast to, że pozwalają zaoszczędzić czas i zwiększają wygodę życia.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link