Wieża z WiFi – najlepszy sprzęt do słuchania muzyki

Autor: Joanna

Szukasz dobrej klasy sprzętu audio? Postaw na wieżę z WiFi – stanowi ona połączenie doskonałej jakości dźwięku klasy Hi-Fi i bezprzewodowej wygody, którą oferują przenośne głośniki. Łączność WiFi pozwala na płynne odtwarzanie muzyki z sieci gdziekolwiek będziesz. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, wybierając wieżę audio z WiFi.

Wieża Hi-Fi – zbliżenie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie możliwości oferuje wieża z WiFi
 2. jak sterować wieżą z WiFi
 3. czy jakość odtwarzanej muzyki na wieży WiFi będzie taka sama, jak na tradycyjnym sprzęcie stereo

Wieża WiFi – wysoka jakość w kompaktowych rozmiarach

Wieża Hi-Fi w nowoczesnym salonie

Wieża z WiFi to kompaktowy sprzęt, który po podłączeniu do sieci płynnie odtworzy muzykę z dowolnego urządzenia, które zostanie z nią sparowane (komputer, laptop, serwer NAS). Ponadto, dzięki aplikacjom na smartfon lub tablet, możliwe jest pełne sterowanie wieżą – od funkcji włączania utworów po edycję własnej listy muzycznej. Do tego sieć umożliwia połączenie wieży z wieloma stacjami radiowymi nadającymi tylko w trybie online. Sprzęt audio z WiFi to nowoczesny wybór dla osób, które słuchają muzyki na serwisach streamingowych typu YouTube czy Spotify. Oprócz funkcji internetowych, wieże WiFi oferują odtwarzanie muzyki również za pomocą tradycyjnych nośników, jak płyty CD czy pendrive’y, co ucieszy fanów klasycznych rozwiązań. Wieża z funkcją WiFi to urządzenie, które zdecydowanie warto mieć. To nie tylko doskonała jakość dźwięku, ale też szereg dodatkowych funkcji i designerski wygląd, który zaspokoi gust najbardziej wymagających miłośników muzyki i dobrego smaku. Jaka mini wieża jest najlepsza? Szeroka oferta cenionych producentów daje bogaty katalog sprzętu w różnych przedziałach cenowych. Kompaktowa wieża o dużych możliwościach dostępna jest już od nieco ponad 1000 zł (np. Denon CEOL Piccolo N4).

Wieża z WiFi – co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Wybierając dobrej klasy system muzyczny, powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych cech. Przede wszystkim postaw na funkcjonalność i upewnij się, że wieża obsługuje wszystkie formaty, które Cię interesują, m.in.: MP3, WMA, AVI, DivX. Sprawdź, jakie złącza oferuje sprzęt. Wejście USB pozwoli na słuchanie muzyki nawet w przypadku utraty łączności z siecią. HDMI umożliwi sparowanie systemu z telewizorem, a czytnik kart SD – odtwarzanie muzyki z karty pamięci. Bardzo ważne są także gabaryty wieży i jakość jej obudowy. Jeśli masz małe mieszkanie i nie chcesz, by dodatkowe urządzenie przytłaczało pomieszczenie, wybierz mini wieżę. Postaw na minimalistyczną elegancję, która doskonale wpisze się w styl wielu wnętrz. Nowoczesne modele wież, oprócz tradycyjnego odtwarzacza CD, posiadają również dysk twardy, umożliwiający przechowywanie muzyki. Niektórzy producenci wyposażyli sprzęt w pamięć o pojemności nawet 500 GB, co pozwala na stworzenie pokaźnej biblioteki muzycznej.

 • 399 zł
 • 128,99 zł
 • 1 339 zł
 • 1 959 zł
 • 759 zł

Wieża WiFi – przegląd modeli

Wieża z Wi-Fi Denon CEOL N9

Stoisz przed trudnym wyborem idealnego sprzętu i nie wiesz, która wieża WiFi sprawdzi się najlepiej? Wybraliśmy kilka modeli, na które powinieneś zwrócić uwagę.

 • PURE Evoke C-F6 – model stylistyką nawiązujący do lat 70. XX wieku. To kompaktowa i poręczna wieża z łącznością WiFi i Bluetooth, posiadająca również odtwarzacz płyt CD. Głośnik oferuje funkcję Spotify Connect, która pozwala na bezpośrednie połączenie się z serwisem i odtwarzanie własnej listy muzycznej. Gniazdo AUX-IN umożliwia sparowanie wieży np. ze smartfonem. Funkcjonalność sprzętu dopełnia pilot zdalnego sterowania.
 • Denon CEOL Piccolo N4 – funkcjonalna i nowoczesna wieża obsługująca formaty: AAC, AIFF, MP3, WAV, WMA, FLAC. Dzięki łączności WiFi i Bluetooth urządzenie umożliwia odtwarzanie muzyki ze smartfona, tabletu, czy laptopa. Certyfikat Made for iPod/iPhone/iPad sprawia, że jej potencjał docenią także posiadacze sprzętu od Apple. System wieży został wyposażony w technologię NFC, dzięki której można zrezygnować z kabli. Denon CEOL Piccolo N4 to urządzenie gwarantujące doskonałej jakości dźwięk. Warto zwrócić też uwagę na minimalistyczną konstrukcję wieży, którą docenią najbardziej wymagający użytkownicy i fani designu.
 • Denon CEOL N10 – system wyposażono w sterowanie głosowe Amazon Alexa i technologię HEOS multiroom, która umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, współpracując z urządzeniami Android i iOS. Ponadto technologia ta pozwala zgrupować kilka głośników w różnych pomieszczeniach, tworząc własną sieć domową. Denon CEOL N10 to minimalistyczna wieża WiFi o intuicyjnym systemie, prostych instrukcjach i integracji z najpopularniejszymi serwisami muzycznymi (Spotify, Deezer, Napster, SoundCloud). Pozwala to na dopasowanie możliwości sprzętu idealnie do własnych preferencji muzycznych.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link