Wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej – czy warto?

Autor: Joanna

Jesteś sportowcem? A może rozpoczynasz dietę redukcyjną? W obu tych sytuacjach z pewnością przyda Ci się waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, która dostarczy Ci ultradokładnych informacji o Twojej sylwetce. Zobacz, jak działa takie urządzenie i na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego zakupie!

waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. Na czym polega pomiar tkanki tłuszczowej
 2. Co zyskasz, kupując wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej
 3. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie wagi.

Jak działa waga z pomiarem tkanki tłuszczowej?

waga z pomiarem tkanki tłuszczowejDziałanie wagi z analizą składu ciała jest możliwe dzięki zjawisku bioelektrycznej impedancji. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że po wejściu na nią przez Twoje ciało przebiega sygnał elektryczny, który rozchodzi się z inną prędkością w zależności od tego, czy natrafia na tłuszcz, czy na masę mięśniową, która składa się w 70% z wody. Opór elektryczny tłuszczu jest bowiem mniejszy niż wody. Urządzenie zlicza czas, jaki sygnał potrzebował na przebycie całej drogi i na tej podstawie szacuje przybliżony udział tłuszczu i mięśni w Twoim ciele. Najprecyzyjniejszy wynik otrzymasz, jeśli dokonasz pomiaru wagi 2 godziny po jedzeniu i ok. 12 godzin po intensywnym wysiłku fizycznym.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup wagi z pomiarem tłuszczu?

Wciąż się zastanawiasz, czy naprawdę potrzebujesz wagi łazienkowej z pomiarem tkanki tłuszczowej? Oto sytuacje, w których na pewno przyda Ci się takie urządzenie:

 • dieta redukcyjna – łatwo zauważysz, czy gubisz kilogramy z masy tłuszczowej, czy mięśniowej,
 • budowa masy mięśniowej – upewnisz się, że dodatkowe kilogramy są udziałem mięśni, a nie zbędnym tłuszczem,
 • trening – sprawdzanie, jak na bieżąco tracisz tkankę tłuszczową, może stanowić świetną motywację do dalszych ćwiczeń.

WARTO WIEDZIEĆ

Za prawidłową ilość tłuszczu w organizmie kobiety uznaje się 15-25%, w przypadku mężczyzn jest to z kolei 10-20%.

Polecane wagi łazienkowe
 • 149,99 zł
 • 189,99 zł
 • 119,99 zł
 • 99,99 zł
 • 99,99 zł

Czym się kierować, kupując wagę łazienkową z pomiarem tłuszczu?

waga z pomiarem tkanki tłuszczowej Caso Germany BF4Planujesz zakup wagi z funkcją analizy masy ciała? Oto parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia:

 • maksymalne obciążenie – czynnik istotny przede wszystkim w przypadku osób o znacznej otyłości. Najbardziej uniwersalne modele to te, które wytrzymają ciężar do 150 kg – jak w tym przypadku;
 • dokładność pomiaru – najlepsze wagi to te o dokładności do ok. 100 g, tak jak w przypadku tego produktu;
 • wyświetlacz – im czytelniejszy, tym bardziej komfortowe będzie korzystanie z urządzenia;
 • funkcja oceny wieku metabolicznego – waga określi, w jakim wieku jest Twoje ciało, bazując na zanalizowanej masie ciała. Jeśli wynik podany przez urządzenie przewyższa Twój rzeczywisty wiek, Twoja sylwetka wymaga poprawy;
 • pomiar wody – nie wszystkie wagi z funkcją analizy masy ciała informują o tym, ile jest wody w organizmie. Dane te mogą być jednak przydatne dla sportowców;
 • pomiar masy kostnej – dzięki temu sprawdzisz chociażby, czy masz prawidłową budowę kostną i ile tak naprawdę ważą Twoje kości;
 • dodatkowe funkcje – jeśli zamierzasz często korzystać z wagi i porównywać wyniki, z pewnością przyda Ci się funkcja zapisu ostatnich pomiarów. Niektóre wagi są też w stanie podać Ci dzienne zapotrzebowanie na kalorie, które zostało wyliczone na podstawie Twojej wagi i różnicy między masą mięśniową a tłuszczową.

Zobacz wszystkie wagi łazienkowe dostępne w asortymencie RTV EURO AGD. Sprawdź również, jaki inny sprzęt elektroniczny ułatwi Ci dbanie o codzienną higienę i zdrowie. Szczegóły znajdziesz w naszym artykule: Jak dbać o zdrowie – przydatny sprzęt elektroniczny.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link