Waga łazienkowa do 50 zł – niedrogi i skuteczny sposób na kontrolę masy ciała

Autor: Agnieszka

Kontrola masy ciała jest ważna nie tylko podczas odchudzania, ale także w przebiegu wielu chorób somatycznych, w ciąży czy u sportowców. Wybór wagi łazienkowej nie musi wiązać się z wysokimi kosztami zakupu i eksploatacji urządzenia. Sprawdź, jaka waga łazienkowa do 50 zł jest najlepsza!

Waga łazienkowa mechaniczna z damskimi stopami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaka waga łazienkowa do 50 zł jest najlepsza
  2. czym kierować się przy wyborze urządzenia
  3. kiedy zdecydować się na droższy model wagi łazienkowej

Waga łazienkowa – dlaczego warto?

Damskie stopy wchodzą na wagę łązienkową elektroniczną

Waga łazienkowa to nieoceniony partner osób troszczących się o zdrowie i zgrabną sylwetkę. Urządzenie pozwala kontrolować zarówno przyrost, jak i utratę masy ciała. Dlatego też stanowi praktyczne narzędzie nie tylko w walce z nadwagą i otyłością, ale i w procesie przybierania masy oraz utrzymywaniu odpowiedniego ciężaru. Waga łazienkowa jest również potrzebna kobietom w ciąży oraz sportowcom, których wyniki uprawianej dyscypliny nierzadko warunkuje masa ciała. Niezależnie od prowadzonego trybu życia, warto mieć kontrolę nad własną wagą, której skrajne wartości mogą stanowić przyczynę wielu chorób. Nadmierna oraz zbyt niska masa ciała wpływa na jakość życia i może prowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości związanych z układem kostno-stawowym, a także wielu innych zaburzeń i patologicznych stanów. Waga łazienkowa nie musi wiązać się z dużymi kosztami zakupu i eksploatacji. Pomiaru ciężaru ciała można dokonać już po zakupie urządzenia wartego nie więcej niż 50 zł. To praktyczne rozwiązanie szczególnie dla seniorów, osób pracujących nad utratą zbędnych kilogramów oraz tych kontrolujących jej utrzymanie. Rynek oferuje wiele urządzeń w takim zakresie cenowym, jednak wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy. Wiele czynników warunkuje to, która waga łazienkowa będzie właściwa, czyli posłuży przez długi czas i wskaże miarodajne wyniki.

Polecane wagi łazienkowe
  • 179,99 zł
  • 458 zł
  • 169,99 zł
  • 259,98 zł
  • 539 zł

Waga łazienkowa – jaką wybrać?

Stopy na wadze łazienkowej, a przed nią taśma krawicka

Decydując się na zakup wagi łazienkowej, warto zwrócić uwagę na jej mechanizm. Najbardziej powszechne są napędy elektroniczne zasilane różnego rodzaju bateriami. Urządzenia takie zapewniają dokładne wyniki, a ich odczyty są bardzo komfortowe ze względu na duże wyświetlacze LCD. Zasada działania wagi łazienkowej elektrycznej opiera się na odkształceniu sprężyny pod wpływem nacisku masy ciała, której odchylenia mierzone są specjalnym czujnikiem – tensometrem. Niektóre modele wykorzystują przetworniki hydrauliczne. Bez względu na rodzaj pracy, czujniki wagi łazienkowej – zarówno tej do 50 zł, jak i droższej – wysyłają sygnał do przetwornika analogowo-cyfrowego, który, analizując dane, wyświetla wynik na ekranie urządzenia. Elektronicznym mechanizmem cieszą się m.in. Caso Germany BF4 czy RAVEN EW010BBT Smart BT. Z kolei Terraillon T61, czyli waga łazienkowa mechaniczna, gotowa jest do pracy niezależnie od zasilania, ponieważ pokazuje wynik pomiarów na zegarze wskazówkowym. Nie mniej ważnym parametrem technicznym, na jaki należy zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia, jest zakres pomiaru, czyli maksymalne obciążenie. Przykładowo model Tech-Med FIT001 może udźwignąć osobą ważącą do 180 kg, zaś zakres wagi Beurer BG51XXL wynosi aż 200 kg. Ważna jest również dokładność pomiarów. Im czułość będzie większa, tym wyniki są bardziej realne i bardziej świadoma kontrola masy ciała. Warto szukać modeli z dokładnością do 50 g, takich jak Beurer PS 240. Najczęściej spotykane są jednak wagi z dokładnością pomiarową do 100 g, jak w przypadku Medisana Target Scale3. W zależności od zaawansowania technicznego danego modelu, można też spotkać wagi łazienkowe dokonujące pomiarów procentowej zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej, szacujące BMI czy wagę kości oraz zawartość wody w organizmie. To tzw. wagi smart, które pozwalają dodatkowo skomunikować się ze smartfonem dzięki kompatybilnej aplikacji lub wysyłać raporty pocztą elektroniczną. Przykładem takiej zaawansowanej wagi łazienkowej jest m.in. RAVEN EW009BT Smart BT.

Waga łazienkowa do 50 zł – jaka jest najlepsza?

Waga łazienkowa w niskim przedziale cenowym może równie dobrze dokonywać pomiaru ciężaru ciała oraz czytelnie go przedstawiać. Przykładem takiego urządzenia jest Vesta EBS01 z elektronicznym mechanizmem. Waga łazienkowa do 50 zł posiada funkcje niezbędne do kontroli przyrostu i utraty masy ciała. Jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg, a dokładność pomiarowa to 100 g. Ponadto sprzęt posiada na platformie wagowej specjalne pasy antypoślizgowe, które zapobiegają utracie równowagi. Jednocześnie wskazują one optymalne ułożenie stóp na urządzeniu, dzięki czemu uzyskane wyniki są wiarygodne. Wskaźnik przeciążenia to kolejne wbudowane udogodnienie, szczególnie dla osób obciążonych otyłością, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z odchudzaniem. Funkcja alarmuje użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnej dla urządzenia maksymalnej wagi, a opcja automatycznego wyłączania po zakończeniu badania sprzyja oszczędności baterii.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link