Waga dla niemowląt. Jakie rodzaje urządzeń kontroli przyrostu masy ciała warto wybrać?

Autor: Sara

Waga dla niemowląt wyznacza masę ich ciała. Wynik pomiarów jest wskaźnikiem zaspokojenia potrzeb odżywczych rosnącego organizmu malucha. Najbardziej popularny mechanizm ważenia to elektroniczny układ cyfrowy dostępny w dobrych sklepach z wyposażeniem AGD i RTV. Jakie rodzaje urządzeń warto wybrać?

Niemowlę z podkulonymi nózkami na elektronicznej wadze dla niemowląt

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaka jest prawidłowa waga noworodkowa;
  2. jak powinna być skonstruowana bezpieczna waga do ważenia niemowląt;
  3. gdzie można nabyć dobrej jakości wagę dla niemowlaka i czym kierować się przy wyborze sprzętu.

Waga do ważenia niemowląt – rodzaje

Noworodek na wadze dla niemowląt w rękach pielęgniarki

Waga do ważenia niemowląt stanowi standardowe wyposażenie niemal każdej przychodni leczniczej i szpitala. Ale ze względu na regularną potrzebę kontroli masy ciała dziecka i własną wygodę, waga niemowlęca stanowi dobre rozwiązanie również w domu. Waga dla niemowląt ze względu na swoją budowę może być mechaniczna. Jest ona coraz mniej popularna do użytku domowego z racji mało precyzyjnego pomiaru i ograniczonych właściwości. Drugi rodzaj to waga elektroniczna, która dzięki swoim układom cyfrowym jest precyzyjna i wielofunkcyjna. Waga elektroniczna dla niemowląt, taka jak BabyOno 291, z pamięcią ostatniego wyniku, automatyczną blokadą wyniku ważenia i podziałką do 0,01 kg, daje dokładne wskazanie masy ciała dziecka. Wyposażona w wymienne szalki pozwala dokonać pomiaru zarówno noworodków, jak i dzieci z umiejętnością siedzenia. Duży wyświetlacz u podstawy urządzenia umożliwia wyraźny odczyt wagi dziecka. Różnorodne wagi elektroniczne dla niemowląt posiadają także wiele innych funkcji pomiarowych i użytkowych. Wbudowane procesory nierzadko potrafią zapamiętywać kilka poprzednich wyników oraz obliczać na ich podstawie wartości do siatek centylowych.

Waga dla noworodka – komfort i bezpieczeństwo ważenia

Waga dla niemowląt to urządzenie pozwalające kontrolować tempo przybierania masy ciała dziecka. Urządzenie charakteryzuje specyficzna konstrukcja umożliwiająca dokonanie pomiarów malca w pozycji leżącej lub siedzącej, w odróżnieniu od klasycznych wag łazienkowych wykorzystywanych przez dorosłych lub starsze dzieci. Naprzeciw wymaganiom najmłodszych, nieposiadających umiejętności stania i utrzymania równowagi, powstało wiele typów wag z profilowaną szalką. Kształtem przypominają one wannę z podwyższonymi i zaokrąglonymi brzegami zabezpieczającymi dziecko przed wypadnięciem i urazem o ostre kanty. Jedną z bardziej bezpiecznych i funkcjonalnych jest waga do ważenia noworodka Terraillon Evolutive Baby Scale, dokonująca pomiaru z dokładnością do 5 g. Produkt dodatkowo wyposażono w wymienną szalkę, funkcję tary i automatyczne wyłączaniem, co pozwala korzystać również innym członkom rodziny. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a jego rozmiary, nieduża waga i dołączony w zestawie pokrowiec z uchwytami umożliwiają komfortowe transportowanie. Waga noworodkowa przenośna to cenny nabytek na długie lata. Może być wielokrotnie wykorzystywany przez noworodka, a także w okresie dorastania. Waga niemowlęca stanowi najlepszy wskaźnik zaspokajania potrzeb odżywczych rosnącego organizmu malucha. Przyrząd szczególnie jest przydatny wcześniakom oraz dzieciom ze specyficznymi wymaganiami żywieniowymi i problemem ze zwiększeniem masy.

Polecane wagi dziecięce
  • 299 zł
  • 189,99 zł
  • 149,99 zł
  • 329 zł
  • 289 zł

Gdzie można nabyć dobrej jakości wagę dla niemowląt?

Niemowlak na mechanicznej wadze dla niemowląt z metalowym koszem wypełnionym gąbką

W przypadku problemów zdrowotnych kontrola masy ciała przy pomocy wagi dla niemowląt umożliwia podjęcie odpowiednich kroków i wprowadzenie szybkiej terapii. W takiej sytuacji warto wiedzieć, gdzie udać się po dobrej jakości sprzęt. Jednym z liderów w sprzedaży i bogatej ofercie akcesoriów i urządzeń do pielęgnacji i opieki dla najmłodszych jest RTV EURO AGD. Jeden z ciekawszych modeli znajdujących się w ofercie sklepu to BabyOno WAGA DLA DZIECI 612 BONO. Jest on dostosowany konstrukcyjnie dla dzieci nawet do 20 kg. Ponadto to produkt łatwy w obsłudze, dokładny i niezawodny. Dokonuje pomiarów z dokładnością do 0,01 kg i umożliwia obliczanie wagi dziecka w różnych jednostkach miary. Przystępna cena, kolorowa szalka i nowoczesny design w kształcie płaskiego dysku zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Normy wagi niemowlęcej

Waga niemowlęca w chwili narodzin zwykle wynosi ok. 3,5–3,8 kg. W pierwszych dniach życia noworodek traci ok. 10–15% masy ciała, która po kolejnych 2–3 tygodniach wraca do wartości urodzeniowej. Mimo że nie ma ściśle określonych norm przyrostu masy ciała dzieci, warto nabyć wagę do ważenia niemowląt i kontrolować ich procesy wzrostowe. A dla zapamiętania wyników i możliwości analizy wskaźników wagi, warto prowadzić siatki centylowe. Powszechnie przyjmuje się, że niemowlak powinien przybierać na wadze 10–30 g na dobę w ciągu pierwszych 3. miesięcy życia. Do czasu, kiedy dziecko osiągnie pół roku, zwiększenie masy ciała zwalnia, ale nadal rośnie i zwykle do tego etapu waga urodzenia zostaje podwojona.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link