Uwolnij się od przewodów! Poznaj bezprzewodowe systemy muzyczne

Autor: Anna

Chcesz zbudować zestaw audio do domu, ale zniechęca Cię myśl o plączących się przewodach? A może chciałbyś podczas kąpieli słuchać muzyki z odtwarzacza znajdującego się w salonie? Jest to możliwe dzięki nowoczesnym systemom muzycznym – wystarczy głośnik bezprzewodowy łączący się z siecią Wi-Fi. Przybliżamy, jak działają systemy multiroom audio.


Głośnik bezprzewodowy sterowany za pomocą tabletu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działają bezprzewodowe systemy muzyczne,

- skąd głośnik bezprzewodowy może odtwarzać utwory,

- z czego składa się sieciowy zestaw audio do domu.

Bezprzewodowy sprzęt audio do domu – jak działa?

Aby cieszyć się ulubioną muzyką w każdym zakątku domu, nie musisz już rozprowadzać po pokojach skomplikowanej sieci kabli, które połączą głośniki z wieżą stereo czy kinem domowym. Dostępne na rynku systemy muzyczne są bezprzewodowe i umożliwiają przesyłanie dźwięku za pośrednictwem technologii Bluetooth lub – jak m.in. w przypadku głośników AirPlay, takich jak Hama IR80MBT– strumieniowanie muzyki przez domową sieć Wi-Fi.
Zestaw audio do domu i kino domowe w salonieSystemem sterujesz za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. W każdym miejscu w mieszkaniu możesz włączyć i wyłączyć radio, zmienić odtwarzany utwór, zmieniać głośność lub wybrać muzykę do poszczególnych pomieszczeń. Niektóre systemy mogą sprawić, że muzyka będzie za Tobą podążać – kiedy urządzenie wykryje, że przeniosłeś się w zasięg innego głośnika, automatycznie włączy dźwięk.
Za pomocą głośników na Wi-Fi możesz słuchać muzyki bezpośrednio z serwisu streamingowego lub z preferowanego nośnika. Jeśli wyposażysz system w adapter sieciowy, możesz podłączyć do głośników bezprzewodowych swój odtwarzacz CD lub gramofon. Rozwiązanie sprawdzi się na przykład wtedy, gdy chcesz w idealnej jakości słuchać ulubionych płyt, będąc w innym pokoju. Technologia multiroom audio umożliwia odtwarzanie tej samej muzyki w całym domu lub innych utworów na każdym urządzeniu – w zależności od Twoich preferencji.
Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł Sieciowe systemy muzyczne, czyli nowy wymiar słuchania muzyki w domu.
 • 1 299 zł
 • 1 299 zł
 • 12 799 zł
 • 1 799 zł
 • 1 799 zł
Głośnik bezprzewodowy – skąd odtwarza muzykę?
Z poziomu aplikacji do obsługi systemu multiroom audio możesz odtwarzać utwory z:
 • serwisów streamingowych, np. Spotify,
 • plików zapisanych na dysku komputera,
 • internetowego radia,
 • płyt CD lub Blu-ray,
 • gramofonu.

Z czego składa się sieciowy zestaw audio do domu?

Głośnik bezprzewodowy na stoliku w saloniePodstawowy system multiroom audio może składać się z jednego urządzenia – głośnika sieciowego, który połączony z Wi-Fi będzie odtwarzać muzykę wprost z serwisu streamingowego, np. Spotify. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości strumieniowego zestawu audio, więcej korzyści przyniesie Ci rozbudowanie systemu.
W Twoim domu jest już tradycyjny zestaw audio? Wybierz więc wielofunkcyjny odtwarzacz strumieniowy, np. Yamaha MusicCast WXC-50 . Urządzenie należy połączyć z siecią Wi-Fi i podłączyć do kina domowego lub sprzętu stereo, aby pracowały one w trybie multiroom. Dodatkowo możesz do niego podłączyć inne urządzenia i nośniki (telewizor, odtwarzacz CD czy pendrive).
Zestaw możesz rozbudowywać, dodając inne urządzenia. Pamiętaj, że aby sprzęt działał poprawnie, musi być kompatybilny z danym systemem muzycznym. Oto jakie urządzenia mogą być częścią zestawu audio do domu:
 • głośnik bezprzewodowy, np. Denon HEOS 7 HS2,
 • amplituner AV (kino domowe),
 • amplituner stereo (wieża Hi-Fi),
 • soundbary,
 • zestawy muzyczne (miniwieże),
 • stacje dokujące do iPoda/iPada. 

WSKAZÓWKA

Multiroom bezprzewodowy może być podłączony nie tylko do stacjonarnego sprzętu audio do domu, ale także słuchawek i głośników wyposażonych w technologię Bluetooth.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę