Urządzenia z Android TV – dlaczego warto?

Autor: Anna

Chociaż system Android jest znany dzięki smartfonom i tabletom, o wiele mniej osób korzysta na co dzień z telewizora z Androidem. To inteligentne oprogramowanie w urządzeniach domowych, które łączą się z internetem, daje wiele rozrywkowych możliwości. Dowiedz się, jakie zalety mają telewizory z Androidem i inne urządzenia z systemem Android TV.

Android TV vs. Smart TV – inteligentne telewizory

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym się różni Android w telewizorze od Smart TV
  2. dlaczego warto mieć telewizor z Androidem
  3. jakie inne urządzenia mają system TV Android
Telewizor Sony KD-55XF8596 z Android TV

Android TV vs. Smart TV – czym się różnią?

W artykule Android TV – wszystko, co musisz wiedzieć o systemie znajdziesz różnice między Androidem w TV a Androidem w smartfonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych.

Czy istnieje jednak jakaś różnica między telewizorem z Androidem a telewizorem ze Smart TV?

Telewizory Smart TV to grupa nowoczesnych sprzętów elektronicznych, które służą do wielu innych czynności oprócz oglądania telewizji. Dzięki połączeniu z internetem użytkownik inteligentnego telewizora ma dostęp do tysięcy różnorodnych aplikacji, filmów i seriali. Szczegółowy opis znajdziesz w artykule Smart TV – jak działa inteligentny telewizor?.

Wśród telewizorów z funkcją Smart TV znajdują się modele z różnym oprogramowaniem. Jednym z nich jest Android TV – znajdziesz go w telewizorach Philipsa, bestsellerowych modelach Sony czy Sharp. Producenci telewizorów nie mogą modyfikować wyglądu systemu Android TV, dlatego niezależnie od marki sprzętu system prezentuje się identycznie.

Zalety systemu Android w TV

Jeśli chcesz kupić pierwszy inteligentny telewizor, Android TV to dobry wybór ze względu na:

  • bardzo łatwe przesyłanie zdjęć, filmów itp. między urządzeniami mobilnymi z Androidem a telewizorem dzięki aplikacji Chromecast;
  • korzystanie z tych samych aplikacji na wszystkich urządzeniach z Androidem – np. możesz kontynuować grę od miejsca przerwy na smartfonie, tablecie lub telewizorze bez ryzyka utraty postępu postaci;
  • sterowanie i wyszukiwanie głosem za pomocą pilota z mikrofonem,
  • przeogromny wybór aplikacji w sklepie Google Play.

WSKAZÓWKA

Kupując gamepada z przeznaczeniem do PlayStation 3 albo PlayStation 4, sprawdź, czy urządzenie jest kompatybilne z systemem Android TV. Dzięki temu możliwe będzie podłączenie gamepada do telewizora z Androidem i uprzyjemnienie sobie rozgrywki.

Jakie urządzenia z TV Android warto mieć?

Android w telewizorze pozwala uruchamiać gry znane ze smartfonów z AndroidemW jakich innych urządzeniach oprócz telewizorów jest wykorzystywany ten system? Nawet jeżeli masz starszy telewizor bez Android TV, możesz skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej technologii.

Wystarczy, że kupisz odtwarzacz multimedialny, np. Xiaomi Mi Box 4K albo Ferguson FBOX ATV. Obie przystawki telewizyjne zapewniają dostęp do sklepu Google Play z tysiącami aplikacji. Odtwarzacz Ferguson umożliwia również podłączenie bezprzewodowej myszki i klawiatury – bestsellerowe modele znajdziesz w tym poradniku.

Warto też wspomnieć o zestawie Nvidia Shield TV z pilotem i padem, dzięki któremu można stworzyć nowoczesne centrum rodzinnej rozrywki. Konsola Nvidia Shield TV daje dostęp m.in. do Youtube’a i Netflixa. Co ciekawe, tego urządzenia możesz używać do sterowania innymi urządzeniami w inteligentnym domu.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów