Uchwyt na tablet do auta – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor: Marcin

Tablet i smartfon, zamontowane na specjalnych uchwytach samochodowych, mogą być niezwykle przydatne zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Kierowcy wykorzystują je często jako nawigację, pasażerowie czerpią z nich natomiast rozrywkę. O czym należy pamiętać, wybierając uchwyt do samochodu na tablet? Który model jest godny polecenia?

tablet montowany w zagłówku przedniego siedzenia auta

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje uchwytów samochodowych na tablet
  2. jakie są różnice między uchwytem dedykowanym a tradycyjnym
  3. które modele uchwytów są godne polecenia

Uchwyt na tablet do samochodu – tradycyjny czy dedykowany?

tablet na specjalnym uchwycie pomiędzy przednimi siedzeniami samochodu

Korzystanie z tabletów przez pasażerów w czasie jazdy samochodem jest coraz powszechniejsze. Jeśli w trasę zabieramy dzieci, szczególnie warto zapewnić im odpowiednią porcję rozrywki, tak aby przyjemniej minął im czas podróży. Warto wyposażyć się w odpowiedni uchwyt na tablet do auta, dzięki któremu w komfortowych warunkach będziemy mogli np. obejrzeć film lub serial. Uchwyt do tabletu do samochodu może być dedykowany lub uniwersalny. Dzięki zastosowaniu dedykowanych uchwytów mamy pewność, że urządzenie będzie w nim odpowiednio dobrze zamocowane i stabilne. Tym samym nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla kierowcy w czasie jazdy. Nie mniej jednak bardzo często sięgamy po uchwyt na tablet do samochodu na szybę, montowany dzięki specjalnym przyssawkom. To tradycyjne rozwiązanie ma oczywiście wiele zalet, a jedną z nich jest to, że bez żadnych problemów przymocujemy tablet z uchwytem do przedniej szyby auta. Uniwersalny uchwyt do samochodu na tablet ma zazwyczaj regulowany wysięgnik, dzięki czemu możemy ustawić odpowiadającą nam pozycję. Będzie on pasował nie tylko na tablet, ale i na większość modeli smartfonów.

Dedykowane uchwyty są z reguły nieco droższe od uniwersalnych odpowiedników. Warto jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić, czy konkretny typ uchwytu będzie akurat pasował do naszego tabletu, tak abyśmy nie mieli niemiłej niespodzianki. Ciekawą alternatywą będzie zakup tzw. miniaturowego uchwytu. To idealne rozwiązanie do samochodów, w których brakuje miejsca do montażu dedykowanych czy klasycznych uchwytów. Dzięki niewielkim rozmiarom nie będzie on utrudniać kierowcy jazdy poprzez ograniczenie widoczności.

  • 114,89 zł
  • 99,99 zł
  • 759 zł
  • 24,99 zł

Uchwyt na tablet do samochodu na zagłówek – alternatywne rozwiązanie

tablet z białym tłem, trzymany w dłoniach

Szyba czy przedni kokpit to niejedyne miejsca, w których możemy umieszczać uchwyty na tablet i smartfon. Coraz powszechniej uchwyty montowane są między zagłówkami, na kierownicy czy osłonkach przeciwsłonecznych. Uchwyt przymocowany u góry kierownicy jest idealnym rozwiązaniem, szczególnie gdy wyruszamy w całkowicie nieznaną trasę. W ten sposób nie musimy sięgać rękoma i szukać urządzenia, które jest w innej części auta. W przypadku montażu uchwytu na kierownicy trzeba wybierać tylko sprawdzone urządzenia. Niestety może zdarzyć się sytuacja, kiedy w momencie skrętu kierownicą urządzenie zostanie zrzucone.

Wybierając uchwyty na tablet do samochodu, musimy bliżej przyjrzeć się ich wykonaniu, szczególnie sprawdzić, czy elementy odpowiedzialne za mocowanie są wystarczająco trwałe. Tablet jest dość dużym i stosunkowo ciężkim urządzeniem, więc tylko dobrej jakości uchwyty są gwarancją poprawnego montażu. Zarówno sama konstrukcja, jak i regulacja ramion muszą utrzymywać tablet na sztywno, stąd niekiedy bardzo ważna będzie głębokość uchwytu. Jeśli będzie zbyt duża w porównaniu z grubością tabletu, wówczas musimy urządzenie odpowiednio mocno osadzić i zaklinować. Należy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zrobiony został wieszak na tablet do samochodu. W trakcie jazdy uchwyt będzie zmagał się z różnymi temperaturami, co ma olbrzymi wpływ na jego eksploatację. Planując zakup takiego gadżetu, na pewno zamierzamy korzystać z niego przez dłuższy czas i nie chcemy wymieniać go po jednym sezonie. Podobnie z uchwytami montowanymi na szybę. Muszą mieć one odpowiednio duże i solidne przyssawki. Równie ważna jest regulacja ramion, pozwalająca na ustawienie urządzenia pod odpowiednim dla nas kątem.

Uchwyt do tabletu do auta – który model warto wybrać?

Wiele osób planujących wyjazd często szuka sprawdzonych samochodowych uchwytów na tablet. Dobrym wyborem będzie zakup modelu Reinston EUTB01. To uchwyt na tablet 7 cali, choć równie dobrze może posłużyć jako statyw dla urządzeń od 4 do 10 cali. Został wyposażony m.in. w specjalny teleskopowy mechanizm, dzięki czemu możemy zamontować go na zagłówku. W zestawie są także przyssawki, którymi bez problemu przymocujemy go do szyby. Sprawdzonym gadżetem jest Hama uchwyt samochodowy do tabletu 7-10". Warto również rozważyć zakup takich modeli, jak: Omega OUCHT2B, Trust 18639 czy Trust 19735 Car Tablet Holder 7-11".

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link