Jaki uchwyt do kierownicy do kamery sportowej wybrać?

Autor: Piotr

Wielu rowerzystów coraz częściej montuje na swoich pojazdach kamery sportowe. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala na upamiętnienie zarówno spokojnych wypraw, jak i ekstremalnych przejazdów. Niezwykle istotnym gadżetem, dzięki któremu zamontujemy kamerę, jest specjalny uchwyt na kierownicę rowerową. Kupując uchwyt, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Dzięki odpowiedniemu wyborowi kamera będzie bezpieczna oraz odporna na wstrząsy.

Kamera sportowa przymocowana za pomocą uchwytu do kierownicy roweru

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest i dla kogo jest przeznaczony statyw do kamery sportowej
  2. na co zwrócić uwagę podczas zakupu uchwytu do kierownicy do kamery sportowej
  3. jakie modele uchwytów do kamery sportowej warto wybrać

Uchwyt do kierownicy – gadżet dla osób, które chcą uwiecznić swoje podróże

Rowerzysta w kasku montuje kamerę za pomocą uchwytu do kierownicy roweru

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do kamer sportowych, przeznaczonych dla osób, które chętnie spędzają swój czas wolny jeżdżąc na rowerze. Kamery sportowe coraz częściej towarzyszą ludziom aktywnym w ich wyprawach. Co ciekawe, jest to gadżet, który służy zarówno kolarzom wyczynowym, którzy uwielbiają zjazdy ekstremalne, jak i „zwykłym” rowerzystom. Aby materiały wideo z wycieczek rowerowych były nakręcone bez żadnych szumów czy wstrząsów, warto zainwestować w odpowiedni uchwyt do kierownicy.

Uchwyt do kierownicy roweru powinien być właściwie dobrany do modelu naszej kamery. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sprzęt będzie solidnie przytwierdzony do kierownicy. Warto także pamiętać, że kamera nie może przeszkadzać podczas jazdy – a więc powinna znajdować się najlepiej po środku kierownicy. Dzięki takiemu układowi – poza wygodą – zyskamy także symetryczny obraz. Bardzo ważne jest też dokładne przytwierdzenie uchwytu do kierownicy. Mocne zaciśnięcie uchwytu sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się o nasz sprzęt. Dodatkowo, poza wcześniej wspomnianym obrazem, solidne przytwierdzenie uchwytu do kierownicy sprawi, że dźwięk na wideo będzie czystszy. Niestety, nieodpowiednio przymocowany uchwyt sprzyja generowaniu i zbieraniu niepotrzebnych dźwięków z otoczenia – głównie odgłosów bieżnika.

  • 269 zł
  • 119,99 zł
  • 629 zł
  • 84,99 zł
  • 49,99 zł

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu uchwytu do kierownicy?

Widok na dłonie rowerzysty, który montuje kamerę sportową za pomocą uchwytu do kierownicy roweru

Kupując uchwyt na kierownicę rowerową, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych szczegółów. Przede wszystkim należy wybrać akcesorium, które będzie kompatybilne z naszą kamerą. W RTV EURO AGD dostępnych jest wiele uchwytów uniwersalnych, które w zestawie posiadają odpowiednie nakładki. Poza tym ważne jest to, aby uchwyt posiadał gumę, która będzie skutecznie niwelować wstrząsy. Dzięki temu nagranie będzie mniej poruszone, a dźwięk czystszy, bez zakłóceń słyszalnych ze strony np. bieżnika. Guma zapobiegnie również ześlizgiwaniu i przemieszczaniu się kamery.

Podczas zakupu uchwytu do kamery sportowej warto także pomyśleć o jej szerokim zastosowaniu. Wiele modeli dostępnych w RTV EURO AGD posiada regulowany zacisk i mocowanie. Dzięki temu uchwyt można zaczepić np. do kijków narciarskich, kijów trekkingowych, luf strzelb czy wszelkiego rodzaju prętów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które w lecie aktywnie korzystają z roweru, zaś w zimie jeżdżą na nartach. Dzięki uniwersalnemu uchwytowi do kamery sportowej możemy nagrywać nasze poczynania w każdym sporcie.

Ostatnim, lecz równie istotnym, parametrem jest rodzaj głowicy oraz długość uchwytu. Dlaczego ważne jest, aby głowica w uchwycie była ruchoma? Wybór głowicy kulkowej lub obrotowej umożliwia swobodne przekręcanie i poruszanie kamerą, nawet podczas jazdy. Dzięki temu da się precyzyjnie ustawić perspektywę oraz kąt nagrywania. Uchwyt z płytką nieruchomą pozwala jedynie na regulowanie kamery góra-dół. Poza tym warto także zwrócić uwagę na długość uchwytu. Im dłuższy, tym ciekawszą perspektywę możemy uzyskać.

Polecane modele uchwytów do kierownicy do kamery sportowej

Na rynku dostępnych jest wiele modeli uchwytów do kierownicy rowerowej, przeznaczonych do konkretnych urządzeń oraz uniwersalnych. Ciekawą propozycją jest Hama 4375 Uchwyt na kierownicę. Dzięki temu modelowi da się uzyskać ciekawą perspektywę – kamera będzie zamocowana na metalowym wysięgniku. Uchwyt dedykowany jest do kamer GoPro i nadaje się do prętów o średnicy od 1,6 do 4,0 cm. Jeżeli posiadamy pojazd o większej średnicy prętów, możemy zakupić Hama 4399 Duży uchwyt na kierownicę do GoPro. Kolejną propozycją jest GoPro AGTLM-001. Ponownie – to uchwyt dedykowany do konkretnego modelu kamery. Jednak cechą, która wyróżnia ten model jest podstawa obrotowa 360°, która dodatkowo pozwala na zablokowanie kamery w 16 pozycjach. Mówiąc o głowicach obrotowych, warto też wspomnieć o Takeway Głowica kulowa T-B01. Jest to niezwykle lekki dodatek do uchwytu z serii Takeway, który zapewni użytkownikowi możliwość ustawienia kamery w każdej pożądanej pozycji.

Poza uchwytami do kierownicy, które są kompatybilne z konkretnymi modelami kamer, dobrze jest wziąć pod uwagę zakup zestawu uniwersalnego. Bardzo ciekawym przykładem jest Powerbee Zestaw Premium Set. To zestaw montażowy do kamer sportowych, małych aparatów oraz smartfonów. Ta propozycja posiada 40 uniwersalnych akcesoriów, które poza kierownicą roweru możemy także przytwierdzić do klatki piersiowej czy głowy. Jest to kompleksowy zestaw, który z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego sportowca. Drugi zestaw, o którym warto wspomnieć, to Redleaf Zestaw Akcesoriów Do Kamer Sportowych GO-L. Jednak ten komplet jest kompatybilny głównie z kamerami firmy GoPro. Co ciekawe, w tym zestawie znajdziemy śruby i specjalnie klucze, mocowania przyklejane, uchwyty czy specjalne szelki.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link