Trymer do uszu – czym kierować się przy wyborze?

Autor: Adam

Trymer do ucha jest urządzeniem pozwalającym zadbać o swój wygląd praktycznie w każdych warunkach. Zbędne owłosienie, wystające z miejsc trudno dostępnych jest często uciążliwe i mało estetyczne. Czym zatem kierować się wybierając trymer do ucha? Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniu?

Mężczyzna w salonie kosmetycznym podczas zabiegu usuwania owłosienia z uszu.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa trymer do ucha
  2. na co zwrócić uwagę kupując to urządzenie
  3. które trymery do uszu są godne uwagi

Trymer do uszu – jak działa to urządzenie?

Trymer z końcówką do usuwania owłosienia z nosa i uszu.

Trymer do uszu działa na podobnej zasadzie co trymer do brody. To nic innego jak wyspecjalizowana golarka, o niezwykle precyzyjnych i ostrych ostrzach. Niektóre osoby, zanim zdecydują się na zakup, bardzo często zastanawiają się, czy trymer do uszu goli włoski, czy może je wyrywa. Trzeba pamiętać, że usuwanie włosów z wrażliwych miejsc, jakimi niewątpliwe są uszy czy nos, jest dość bolesne. Dlatego też trymer do ucha goli włoski, co jest bezbolesnym zabiegiem, a uzyskany efekt okazuje się niezwykle estetyczny. Tym samym w czasie golenia nie dochodzi do żadnego podrażnienia małżowiny ucha, a ze względu na kompaktowe rozmiary trymera można nim bezpiecznie, komfortowo i w prosty sposób usuwać włoski z ucha. Trymery najczęściej są wyposażone w baterie lub akumulatory, które należy co jakiś czas naładować, a nawet wymieniać. Korzystanie z trymera jest bezpieczne także dla osób, które nie mają wprawy w tego typu czynnościach. Golarka nie wyrywa włosków z cebulkami, a jedynie je przycina na odpowiednią długość, zatem nie ma się czego obawiać.

Samo używanie trymera jest bardzo proste. Wystarczy go uruchomić, a następnie ustawić w dogodnej pozycji, przystawiając do powierzchni, którą mamy zamiar golić. Sama konstrukcja urządzenia została dokładnie przemyślana, tak aby w żaden sposób nie uszkodzić skóry w uchu, co mogłoby być bolesne.

Polecane trymery
  • 99,99 zł
  • 299 zł
  • 49,99 zł
  • 59,99 zł
  • 249 zł

Na co zwrócić uwagę kupując trymer do ucha?

Mężczyzna usuwający owłosienie z ucha.

Zanim zdecydujemy się na zakup trymera do uszu warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Na pewno bardzo istotne są ostrza, które zostały zamontowane w trymerze. Sprawdźmy, z jakiego materiału zostały one wykonane. Najlepszym wyborem będą trymery z ostrzami ze stali nierdzewnej lub ostrzami tytanowymi. Taki materiał nie jest narażony na żadne uszkodzenia, dlatego będziemy mieć pewność, że trymer szybko się nie zużyje. Urządzenia z innymi ostrzami mogą wymagać od nas odpowiedniej konserwacji, np. oliwienia. Wiele modeli ma wbudowaną funkcję samooliwienia, co również jest bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem.

Kolejną rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę jest sposób zasilania urządzenia. Na rynku dostępne są trymery bezprzewodowe zasilane akumulatorami. To świetna opcja, jeśli chcemy użyć trymera w miejscu, gdzie nie ma dostępu do prądu. Sprawdza się szczególnie w podróżach. Drugim rodzajem są trymery przewodowe, zasilane bezpośrednio prądem z sieci. Z reguły są dużo lżejsze, a pracą nie odbiegają od trymerów akumulatorowych. Przy używaniu takich urządzeń mamy pewność, że przez cały czas będą pracować z taką samą prędkością. W przypadku trymerów akumulatorowych jest ona różna w zależności od poziomu naładowania akumulatora. Ciekawą propozycją są trymery sieciowo-akumulatorowe, które łączą w sobie wyżej opisane funkcje.

Często, zamiast kupować dedykowany trymer do ucha decydujemy się na zakup uniwersalnego trymera, który posiada w zestawie różne końcówki, np. końcówkę do ucha, nosa czy miniaturkę strzyżarki do stylizacji zarostu. Jeśli interesuje nas tego typu urządzenie, to przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcji. Bez wątpienia przyda się funkcja podświetlania. Zazwyczaj na końcówce głowicy montowana jest nieduża dioda – doświetla nam ona powierzchnię, którą chcemy ogolić. Jest praktyczna, zwłaszcza przy usuwaniu włosów z ucha i nosa. Niektóre trymery posiadają laserowy wskaźnik, przydatny szczególnie przy stylizacji zarostu. Wskazuje nam on, w którym miejscu zostanie rozpoczęta depilacja. Niektóre modele posiadają funkcję odkurzacza, dzięki czemu ścięte włoski nie zaśmiecają pomieszczenia, w którym się golimy. Wartościowym dodatkiem jest też wskaźnik naładowania akumulatora, podpowiadający nam, kiedy należy podpiąć urządzenie do sieci lub wymienić akumulator na nowy.

Trymer do ucha – który model warto wybrać?

Sprawdzając ofertę rynku, zwróćmy uwagę na model Philips NT1150/10, posiadający w zestawie nasadkę do usuwania włosków z ucha i nosa. Urządzenie to jest wyposażone w zasilanie bateryjne i posiada funkcję strzyżenia na sucho i mokro. Innym godnym polecania trymerem bateryjnym, dzięki któremu usuniemy włosy z ucha, jest Franck Provost The Barb 'Xpert FPH-003. Dzięki stosownej nasadce pozwala on także na przycinanie włosków w nosie. Ciekawą alternatywą może być zakup trymera akumulatorowego Babyliss 7255PE Blue Edition, który nie tylko posiada nasadkę do strzyżenia ucha i nosa, ale pozwala również na odpowiednią stylizację brody, podobnie jak Braun BT3240. Jeśli szukamy trymera akumulatorowo-sieciowego, to dobrym wyborem będzie zakup modelu Braun BT3041.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link