Tracker GPS – dlaczego warto go mieć?

Autor: Klaudia

Tracker GPS jest jedną ze skuteczniejszych form zabezpieczenia naszego samochodu lub motocykla przed kradzieżą. Nawet jeśli do niej dojdzie, w krótkim czasie będziemy mogli skutecznie zlokalizować nasz pojazd. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach? Kto i kiedy powinien ich używać?

mężczyzna w aucie ze smartfonem w ręku, ustawiający trasę przejazdu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy i dlaczego warto mieć Tracker GPS
  2. jakie są atuty tych urządzeń
  3. jakie urządzenia oprócz lokalizatorów są przydatne w pojazdach

Tracker GPS – czy warto go mieć?

mały samochód postawiony na laptopie, na którym widać mapę śledzenia auta

Coraz więcej osób, zadając sobie pytanie, czy warto mieć w swoim samochodzie lub motocyklu Tracker GPS, dochodzi do wniosku, że jest to dobre rozwiązanie. Nie każdy jednak wie, jaki potencjał kryje się w tym urządzeniu i co ono dokładnie potrafi. GPS Tracker do samochodu ma kluczowe znaczenie np. w przypadku usiłowania kradzieży naszego auta. To urządzenie jest wręcz niezbędne, jeśli chcemy wyeliminować takie ryzyko. Można śmiało stwierdzić, że taki lokalizator jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia auta lub motocyklu przed potencjalnym złodziejem. To krok naprzód wykonany przez producentów zabezpieczeń, następca klasycznych alarmów dźwiękowych czy różnego rodzaju zabezpieczeń mechanicznych, takich jak blokady kierownicy. GPS Smart Tracker stosuje się przeważnie w autach droższych, o wyższym standardzie, których właściciele są jeszcze bardziej wyczuleni na kwestie bezpieczeństwa. Nie oznacza to oczywiście, że nie można stosować go w autach tańszych czy niższej klasy.

Lokalizator GPS Tracker działa w taki sposób, że informuje właściciela pojazdu, w którym był umieszczony, gdzie aktualnie się on znajduje. To zdalne namierzanie samochodu czy motocykla jest bardzo przydatne, szczególnie jeśli padliśmy ofiarą kradzieży. Co więcej, Tracker GPS informuje o każdym uruchomieniu silnika bez naszej autoryzacji. W konsekwencji lokalizator GPS jest niezbędny do namierzenia złodzieja i naszego auta lub motocykla, a w dalszej kolejności do odzyskania skradzionego mienia. Kupując monitor GPS Tracker, nie musimy obawiać się o montaż. Wielu osobom może wydawać się to procesem trudnym i skomplikowanym, jednak cały tryb instalacji ogranicza się jedynie do podłączenia urządzenia do gniazda OBD II i nie trwa dłużej niż minutę.

Polecane rejestratory jazdy
  • 559 zł
  • 1 319 zł
  • 819 zł
  • 599 zł
  • 319 zł

Lokalizator GPS Tracker – jakie są jego atuty?

GPS Tracker na białym tle

Posiadanie w swoim aucie lub motocyklu Trackera GPS niesie za sobą wiele korzyści. Z reguły większość tego typu urządzeń oferuje szereg funkcji, dzięki którym są one praktyczniejsze. Znaczna część lokalizatorów GPS ma opcję zabezpieczenia poprzez alarm kradzieżowy. Oprócz samego śledzenia auta czy motocyklu, Tracker GPS da się wyposażyć w inne urządzenia, odpowiedzialne za dodatkowy monitoring. W wielu przypadkach będzie można otrzymać aktualny obraz rejestrowany przez kamerę. Posiadanie Trackera GPS to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Pełni on nie tylko funkcję ochronną, ale też może informować kierowcę o zbliżającym się końcowym terminie przeglądu auta czy np. upływającej ważności polisy ubezpieczeniowej. Co więcej, jeśli zdecydujemy się pożyczyć komuś auto, będziemy mogli na żywo obserwować, co aktualnie dzieje się z samochodem. GPS Smart Tracker umożliwia ponadto sprawdzenie historii trasy, a nawet w swojej pamięci gromadzi dane o przejechanych kilometrach czy prędkości, z jaką jechał kierowca. Niektóre Trackery GPS do samochodu mogą rejestrować czas jazdy kierowcy. To świetne rozwiązanie, szczególnie wśród kierowców zawodowych. Tracker GPS sprawdzi się także w codziennej jeździe po mieście. Dzięki niemu np. bez problemu namierzymy, w którym miejscu dokładnie zaparkowaliśmy auto. Jak widać, taki lokalizator jest znakomitym dodatkiem do każdego auta – bez względu na to, czy samochodem lub motocyklem robimy dziennie kilkaset kilometrów, czy też jeździmy raz na jakiś czas.

Urządzenie to znajdzie zastosowanie nie tylko w samochodzie i motocyklu. Coraz powszechniejszy staje się GPS Tracker dla psa. Dzięki niemu możemy namierzyć, gdzie aktualnie przebywa nasz pupil, bez obaw, że ucieknie nam w czasie spaceru i zgubi drogę powrotną do domu.

Oprócz Trackera GPS w swoim aucie warto posiadać m.in. kamery samochodowe, dzięki którym jazda autem będzie dużo bezpieczniejsza. Dobrym wyborem jest model Navitel R200 NV lub Navitel DVR R600, rejestrujący obraz w jakości Full HD. Trafionym pomysłem będzie również zakup lusterka wyposażonego w wideorejestrator, np. Modelu Xblitz Park View. Umożliwia on nie tylko rejestrowanie materiałów wideo, ale i wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3 milionów pikseli. W tym zestawie znajdziemy także kamerę cofania oraz tryb parkingowy. Okaże się on pomocny szczególnie podczas jazdy po większych miastach w godzinach szczytu, gdzie miejsc parkingowych nie ma zbyt wiele. Świetnym wyborem będą też urządzenia Xblitz GO 2 i Mio MIVUE 312.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów