Torba na projektor – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Autor: Piotr

Torba na projektor to obok ekranów i prezenterów jedno z podstawowych akcesoriów, jakie powinni nabyć użytkownicy tzw. rzutników multimedialnych. Od jej jakości zależy w dużej mierze bezpieczeństwo sprzętu podczas transportu i przechowywania, kiedy się z niego nie korzysta.

Leżąca na podłodze czarna torba na rzutnik multimedialny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić torbę na projektor multimedialny
  2. jakie są rodzaje toreb na projektor multimedialny
  3. czym kierować się przy wyborze torby na rzutnik

Torba na projektor – dlaczego warto ją kupić?

Czarno-szara torba na projektor z paskiem na ramię

Projektor multimedialny to sprzęt stosowany podczas różnorakich prezentacji, szkoleń, odczytów i innych form publicznych wystąpień. Nie zawsze organizatorzy owych wydarzeń dysponują sprzętem do wyświetlenia przygotowanych treści. Aby uniknąć nieporozumień i mieć pewność spokojnego ich zaprezentowania, warto nabyć własny rzutnik. Jego bezpieczne przewożenie i przenoszenie zależy w dużej mierze od specjalnej torby. Akcesorium skonstruowane jest tak, żeby maksymalnie chronić urządzenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy przypadkowym uszkodzeniem. Możliwe jest do nabycia zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach RTV EURO AGD w zakładce „Torba do projektora”. W artykule znajdziesz wskazówki pomocne podczas zakupu torby na rzutnik.

Torba na projektor – jakie są rodzaje?

Torba na projektor dostępna jest w dwóch rodzajach. Czynnikiem, jakim wiele osób kieruje się podczas zakupów, jest funkcjonalność. Dla nich właśnie przeznaczona jest torba uniwersalna, która pasuje na wiele modeli rzutnika. Jej dużą zaletą jest brak konieczności zakupu nowej w razie zmiany projektora. W sprzedaży znajdują się także rozwiązania dedykowane konkretnym modelom rzutników. Na ich korzyść przemawia idealne dopasowanie do wybranego urządzenia.

Torba na projektor – ochrona przed uszkodzeniem mechanicznym

Użytkownicy projektorów multimedialnych zastanawiają się niekiedy, czy zakup torby na rzutnik to konieczność, skoro sprzęt mieści się w plecaku lub innym pokrowcu, który posiadają. Należy rozwiać wszelkie wątpliwości. Tylko specjalna torba na projektor uchroni sprzęt przed ewentualnymi zniszczeniami mechanicznymi. Umieszczenie rzutnika w nieprzystosowanym do tego etui wiąże się ze sporym ryzykiem powstania zarysowań, wgnieceń czy innych uszkodzeń. Przeznaczone na projektor torby są wzmacniane i usztywniane. Solidna konstrukcja to wynik użycia pianki lub innego rodzaju tworzywa, które zamortyzuje ewentualne uderzenia i wstrząsy.

  • 99,99 zł
  • 239 zł
  • 44,99 zł
  • 369 zł
  • 129,99 zł

Torba na projektor – ochrona przed niekorzystną pogodą

Czarno-szara torba na projektor multimedialny z uchwytem do trzymania w ręku

Projektor multimedialny, tak jak większość sprzętu elektronicznego, jest nieodporny na działanie wody. Użyte do wykonania torby na rzutnik specjalne wodoodporne materiały uchronią go przed szkodliwym działaniem deszczu podczas przenoszenia sprzętu pomiędzy różnymi miejscami. Futerał zapewnia również ochronę przed kurzem, brudem i wszelkiego rodzaju pyłkami, gwarantując utrzymanie rzutnika w czystości. Dobrze, jeśli na spodzie torby będą podstawki ze sztywnej gumy, zabezpieczające przed zabrudzeniem i zamoczeniem.

Torba na projektor – wygoda i komfort użytkowania

Czynnikiem, jaki należy uwzględnić przy wyborze torby na projektor, jest wygoda użytkowania. Pokrowiec powinien być wyposażony w pokrytą materiałem rączkę do wygodnego trzymania go w ręku. Dobrze, jeśli w zestawie znajduje się przypinany do torby pasek naramienny. Najlepszy jest ten posiadający możliwość regulacji długości, co umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb, oraz wyposażony w nakładkę naramienną. Rozwiązania te dają swobodę wyboru w przenoszeniu projektora – klasycznie jak teczkę lub założonego na ramię. Sam zdecyduj, który będzie dla Ciebie wygodniejszy. Pokrowiec zapinany może być na zamek błyskawiczny, zatrzaski lub rzepy, co pozwala na bardzo szybki dostęp do zawartości.

Torba na projektor – aranżacja wnętrza i wygląd

Osoby ceniące sobie funkcjonalność podczas kupowania torby zwrócą też uwagę na aranżację przestrzeni – tj. obecność dodatkowych przegródek. Torba zazwyczaj składa się z kilku kieszeni i przegródek o różnym przeznaczeniu. Przed zakupem zastanów się, jakich kieszeni będziesz potrzebować. Dzięki temu nie będzie potrzeby noszenia np. dodatkowej teczki na dokumenty. Jeżeli chodzi o główną kieszeń, najlepszą opcją będzie taka wyposażona w mocowane na rzepy wewnętrzne przegródki, które pozwalają regulować docisk projektora wewnątrz torby i zabezpieczają go przed przesuwaniem. Możliwe jest ich dowolne przemieszczanie i demontaż w zależności od rozmiarów sprzętu. Jeśli wewnętrzne wymiary wybranego modelu torby będą odpowiednie, to może ona być wykorzystywana także do przenoszenia laptopa.

W coraz większym stopniu kupujący zwracają uwagę na kwestie estetyczne. Nie warto jednak stawiać ich jako jednego z kluczowych elementów decydujących o wyborze torby na rzutnik. Najważniejszą funkcją tego akcesorium jest przecież ochrona sprzętu.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link