Lodówka do zabudowy do 1 500 zł – ranking

Autor: Joanna

Wybór lodówki do zabudowy bywa trudniejszy niż kupno wolnostojącego urządzenia. Musisz mieć pewność, że sprzęt będzie idealnie mieścił się w szafkach. W segmencie cenowym do 1 500 zł znajdziesz wiele solidnych urządzeń.  Szukasz lodówki do zabudowy? Nasz ranking pomoże Ci zdecydować się na najlepszy model.

Nowoczesna kuchnia z lodówką w zabudowie 

LISTING PRODUKTÓW

Electrolux ENN2801BOW

Electrolux ENN2800BOW

Whirlpool ARG 590/A+

Whirlpool ART 6502A+

Electrolux ERN1200FOW

Amica BK3165.4AA

Whirlpool ARG 585/A+

Lodówka do zabudowy Low Frost Electrolux ENN2801BOW

Electrolux ENN2801BOWLodówka do zabudowy Electrolux ENN2801BOW to model o świetnych parametrach jak na tę półkę cenową. Jest to pełnowymiarowa chłodziarko-zamrażarka w klasie energetycznej A+. Plusem jest swoboda montażu – drzwi lodówki mogą się otwierać albo w lewą, albo w prawą stronę. Łatwiej jest więc zainstalować urządzenie w szafce. Co jeszcze oferuje nam ta lodówka do zabudowy? W środku znajdziesz 4 szklane półki, które możesz łatwo wyczyścić za pomocą ściereczki. Atutem są także 2 szuflady z kontrolą wilgotności, które utrzymują stały poziom wilgoci wewnątrz komory, co pozwala przechowywać warzywa i owoce dłużej bez obaw o pojawienie się pleśni. Na drzwiach umieszczono praktyczne półki w formie „balkoników”, w tym jedną do przechowywania jajek. Chłodziarka posiada system automatycznego odszraniania. Wadą zamrażalnika jest brak technologii No Frost – musisz liczyć się z tym, że co jakiś czas konieczne będzie rozmrożenie urządzenia. Zastosowano za to konstrukcję Low Frost, która cechuje się łatwiejszym rozmrażaniem i mniejszą ilością szronu.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 202 l

Zamrażarka: 75 l, na dole

Poziom hałasu: 36 dB

Roczne zużycie prądu: 297 kWh

PLUSY

+ 2 szuflady z kontrolą wilgotności

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/P

+ Cicha praca

+ Technologia Low Frost

MINUSY

− Niewygodne przekładanie półek w lodówce po montażu

− Brak funkcji No Frost

OCENA PRODUKTU: 9/10

Lodówka pod zabudowę Low Frost Electrolux ENN2800BOW

Electrolux ENN2800BOWLodówka do zabudowy Electrolux ENN2800BOW to model bliźniaczy do opisanego wyżej, ale o nieznacznie niższej cenie. Urządzenie cechuje się tymi samymi parametrami – lodówka również ma pojemność 202 l, a umieszczona na dole zamrażarka – 75 litrów. Oznacza to dużą pojemność, a przy funkcjonalnym rozmieszczeniu półek i „balkoników” na drzwiach lodówka jest naprawdę pakowna. Jedyną różnicą między tymi dwoma modelami jest, że Electrolux ENN2800BOW nie wyposażono w szufladę z kontrolą wilgotności. Jest to niedogodność, jeśli często przechowujesz w kuchni warzywa i owoce i chciałbyś móc trzymać je w lodówce przez dłuższy czas. Jakie są plusy tej lodówki do zabudowy? Tak jak model opisany powyżej urządzenie posiada możliwość montażu drzwi po dowolnej stronie. Pracuje bardzo cicho, co także przekłada się na komfort użytkowania. Oprócz tego zamrażarka została zaprojektowana w taki sposób, by zminimalizować ilość powstającego szronu i jego wpływ na wydajność mrożenia.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 202 l

Zamrażarka: 75 l, na dole

Poziom hałasu: 36 dB

Roczne zużycie prądu: 297 kWh

PLUSY

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/P

+ Cicha praca

+  Low Frost

MINUSY

− Brak szuflady z kontrolą wilgotności

OCENA PRODUKTU: 7/10

Mała lodówka do zabudowy Whirlpool ARG 590/A+

Whirlpool ARG 590/A+Szukasz małej lodówki do zabudowy, która bez problemu zmieści się pod kuchennym blatem? Zwróć uwagę na model Whirlpool ARG 590/A+. Urządzenie to ma wysokość 81,5 centymetrów, co pozwala na montaż w zabudowie podblatowej. Mimo małych gabarytów pomieści sporo żywności dzięki chłodziarce o pojemności 111 litrów i 18-litrowej zamrażarce umieszczonej wewnątrz. Pomaga w tym funkcjonalny rozstaw półek i szuflad. Oczywiście nie oferuje wygody jak pełnowymiarowa chłodziarka z zewnętrznym zamrażalnikiem, ale sprzęt na pewno sprawdzi się jako rozwiązanie do mało ustawnej kuchni lub aneksu kuchennego. Chłodziarka i zamrażalnik są skuteczne, choć generują niewielkie zużycie prądu – utrzymują niskie temperatury nawet w czasie upałów.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 111 l

Zamrażarka: 18 l, wewnątrz

Poziom hałasu: 38 dB

Roczne zużycie prądu: 182 kWh

PLUSY

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/P

+ Odpowiednia do zabudowy podblatowej

MINUSY

− Niewystarczająca ilość miejsca w zamrażarce


OCENA PRODUKTU: 8/10

Lodówka do zabudowy Whirlpool ART 6502A+

Whirlpool ART 6502A+Model Whirlpool ART 6502A+wyróżnia się świetnym stosunkiem jakości do ceny. To funkcjonalna lodówka do zabudowy o bardzo dobrych parametrach. Utrzymuje stałą temperaturę chłodzenia nawet w największe upały, a jednocześnie wyróżnia się niskim zużyciem prądu – klasa energetyczna urządzenia to A+. Jest również bardzo cicha. Chłodziarka posiada system automatycznego odszraniania, dzięki czemu utrzymanie jej w dobrej kondycji nie wymaga częstego rozmrażania. Uniwersalne drzwi mogą być zamontowane na zawiasach z lewej lub prawej strony, w zależności od tego, jak skonstruowana jest szafka. Pojemność lodówki jest wystarczająca, by wygodnie korzystała z niej wieloosobowa rodzina. Na szczególną uwagę zasługuje funkcjonalny zamrażalnik o pojemności 80 litrów, położony w dolnej części lodówki. Jego wnętrze zostało zorganizowane w praktyczny sposób – na górze umieszczono niską szufladę na lód lub płaskie pudełka, a poniżej dwa większe wysuwane pojemniki o przezroczystych frontach. Mimo pewnych niedogodności, jak np. brak półki na jajka, model Whirlpool ART 6502A+ wciąż pozostaje jednym z najciekawszych w tym segmencie cenowym.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 195 l

Zamrażarka: 80 l, na dole

Poziom hałasu: 35 dB

Roczne zużycie prądu: 299 kWh

PLUSY

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/P

+ Cicha praca

+ Funkcjonalny zamrażalnik

MINUSY

− Wąskie półki na drzwiach

− Brak pojemnika na jajka

OCENA PRODUKTU: 9/10

  • 2 699 zł
  • 3 999 zł
  • 5 349 zł
  • 4 899 zł
  • 2 549 zł

Lodówka pod zabudowę do kawalerki Electrolux ERN1200FOW

Electrolux ERN1200FOWWśród lodówek podblatowych do 1 500 złotych na uwagę zasługuje model Electrolux ERN1200FOW. Dzięki standardowym wymiarom lodówka doskonale nadaje się do zabudowy. Jej największą zaletą jest niski poziom hałasu – pracuje ona na poziomie około 40 dB. Urządzenie dobrze utrzymuje stałą temperaturę nawet w gorące dni i przy niewielkim poborze prądu. Jego klasa energetyczna to A+. Lodówka jest łatwa w montażu – w razie potrzeby na drugą stronę można przełożyć zarówno drzwi lodówki, jak i znajdującego się wewnątrz zamrażalnika. Umieszczone w środku chłodziarki półki oraz obudowa wewnętrznej zamrażarki są wykonane z solidnego tworzywa sztucznego lub bezpiecznego szkła. Pojemniki na drzwiach są funkcjonalne i wystarczająco szerokie, by pomieścić butelki, słoiki czy kartony z mlekiem. Niestety pomimo bardzo praktycznie zorganizowanego wnętrza pojemność lodówki mogłaby być większa. Podsumowując, jest to udany model, który sprawdzi się w aneksie kuchennym lub kawalerce.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 97 l

Zamrażarka: 17 l, wewnątrz

Poziom hałasu: 40 dB

Roczne zużycie prądu: 193 kWh

PLUSY

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/P

+ Cicha praca

+ Pasuje do zabudowy podblatowej

MINUSY

− Mała pojemność


OCENA PRODUKTU: 8/10

Energooszczędna lodówka do zabudowy Amica BK3165.4AA

Amica BK3165.4AAAmica BK3165.4AA to jedyny model w tym rankingu, który może się poszczycić klasą energetyczną A++. Dzięki temu lodówka utrzymuje stałą temperaturę chłodzenia i krótki czas mrożenia przy jednoczesnym niskim poborze energii. Urządzenie jest także bardzo ciche. Atutem tej chłodziarki jest funkcja automatycznego odszraniania, dzięki której nie jest konieczne opróżnianie lodówki w celu jej rozmrożenia. Na uwagę zasługuje też zamrażarka, której pojemność wynosi aż 60 litrów. Wnętrze chłodziarko-zamrażarki zostało zaprojektowane w taki sposób, by przechowywanie jedzenia było wygodne. W środku znajdziemy 5 wytrzymałych półek z solidnego, hartowanego szkła, a także praktyczną półkę na butelki i podstawkę na jajka. Lodówkę można zamontować w zabudowie w dowolny sposób – drzwi są uniwersalne i mogą otwierać się w lewą lub prawą stronę. Wadą urządzenia jest brak zastosowanej technologii No Frost, jednak w tym segmencie cenowym jest to rzadko spotykana funkcjonalność.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A++

Pojemność chłodziarki: 182 l

Zamrażarka: 60 l, na dole

Poziom hałasu: 41 dB

Roczne zużycie prądu: 204 kWh

PLUSY

+ Półka na butelki

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/P

+ Cicha praca

+ Oświetlenie ledowe

MINUSY

− Brak funkcji No Frost

OCENA PRODUKTU: 9/10

Lodówka do zabudowy podblatowej Whirlpool ARG 585/A+

Whirlpool ARG 585/A+Whirlpool ARG 585/A+ to funkcjonalna lodówka do zabudowy podblatowej, której wymiary pasują do typowych szafek kuchennych. W przeciwieństwie do innych małych lodówek, ten model nie został wyposażony w wewnętrzny zamrażalnik. Dzięki temu chłodziarka zyskała na pojemności – jest to aż 146 litrów. W lodówce umieszczono 3 półki szklane oraz 2 szuflady do przechowywania owoców i warzyw. Korzystanie z urządzenia jest więc bardzo wygodne. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na niski poziom hałasu – wynosi tylko 37 dB, co oznacza, że lodówka pracuje bardzo cicho. Klasa energetyczna A+ gwarantuje wydajność i oszczędność energii. Ten model Whirlpool sprawdzi się dobrze wszędzie tam, gdzie zamrażalnik jest zbędny – na przykład gdy używasz lodówki tylko do chłodzenia napojów i potrzebujesz większej pojemności lodówki.

PARAMETRY

Klasa energetyczna: A+

Pojemność chłodziarki: 146 l

Zamrażarka: brak

Poziom hałasu: 37 dB

Roczne zużycie prądu: 120 kWh

PLUSY

+ Automatyczne odszranianie chłodziarki

+ Uniwersalne drzwi L/PMINUSY

− Brak zamrażarki


OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Zakup lodówki do zabudowy nie należy do najłatwiejszych, szczególnie jeśli masz ograniczony budżet. W segmencie cenowym do 1 500 złotych możesz jednak znaleźć modele, które spełnią Twoje oczekiwania. Wybierając urządzenie warto mieć na względzie nie tylko jego wymiary, ale też klasę energetyczną, generowany poziom głośności, pobór prądu i przede wszystkim pojemność i funkcjonalne rozplanowanie wnętrza chłodziarki. Jeśli kupujesz małą lodówkę do zabudowy i zależy Ci na jak największej pojemności mimo montażu pod blatem, możesz zrezygnować z części udogodnień i wybrać model bez zamrażalnika. Ważne jest również to, aby lodówka posiadała możliwość montażu drzwi po obu stronach – dzięki temu nie musisz się martwić o dopasowanie urządzenia do wybranych mebli.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link