Ranking najlepszych drukarek biurowych

Autor: Joanna

Drukarka biurowa to jedno z urządzeń, których używa się intensywnie w każdej firmie. Ze względu na dużą ilość drukowanych dokumentów, sprzęt ten musi być wydajny i tani w eksploatacji, pracować szybko, a przy tym zapewniać bardzo dobrą jakość wydruków. Jaki model najlepiej spełnia te wymagania? Zobacz nasz ranking najlepszych drukarek biurowych!

kobieta korzysta z drukarki biurowej

LISTING PRODUKTÓW

Brother HL-1222WE WIFI

Samsung SL-M2026

HP LaserJet Pro M12w (T0L46A)

Samsung SL-C430W

Epson L310

Epson WorkForce M105 (mono)

HP OfficeJet Pro 8210 (D9L63A)

Tania i ekonomiczna drukarka do biura Brother HL-1222WE WIFI

Podczas szukania drukarki do biura pierwszy wybór pada zwykle na drukarki laserowe. Powodem są niskie koszty eksploatacji, trwałość oraz szybkość wydruku. Te warunki spełnia model Brother HL-1222WE WIFI, który pozwala na ekonomiczne drukowanie w wysokiej rozdzielczości. Funkcjonalnością, która na pewno przyda się na co dzień w biurze, jest możliwość połączenia z urządzeniem bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi. W ten sposób możesz udostępnić drukarkę wielu pracownikom firmy bez konieczności skomplikowanego łączenia komputerów w sieć przewodową. Oprócz tego drukarka umożliwia bezpośrednie przesyłanie plików przez szybkie złącze USB. A jak prezentują się koszty drukowania w przypadku tego modelu? Cena oryginalnego tonera robi wrażenie. Jest on znacznie tańszy niż w przypadku innych urządzeń z tego segmentu i przewyższa je wydajnością – wystarcza na 1 500 arkuszy. Oczywiście trzeba pamiętać, że Brother HL-1222WE WIFI drukuje wyłącznie w czerni, więc nie sprawdzi się tam, gdzie na co dzień drukuje się kolorowe wykresy bądź ilustracje.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni:  20 str./min.

Wi-Fi: TAK

Wydajność: –

PLUSY

+ Wi-Fi

+ Wysoka rozdzielczość 2400 x 600 dpi w czerni

+ Wysoka jakość druku w technologii laserowej

+ Podajnik o pojemności 150 kartek

+ Ekonomiczne drukowanie

MINUSY

− Brak możliwości drukowania w kolorze

− Brak automatycznego druku dwustronnego (obsługa ręczna)

OCENA PRODUKTU: 8/10

Drukarka laserowa z USB Samsung SL-M2026

Samsung SL-M2026 to doskonała drukarka laserowa do biura, pozwalająca na bardzo szybkie drukowanie dokumentów przy zachowaniu wysokiej jakości wydruku i głębokiej czerni. Urządzenie robi wrażenie wydajnością, którą producent deklaruje na poziomie 10 tysięcy arkuszy miesięcznie. Tak jak inne laserówki, również model od Samsunga ma niskie koszty eksploatacji – jest to szczególnie ważne w przypadku drukarki biurowej, jeśli w Twojej firmie codziennie drukuje się setki stron dokumentów. Model ma niezbyt duże rozmiary, a wygląd jego obudowy ułatwia funkcjonalne zainstalowanie drukarki na przykład na regale. Atutem tej drukarki do biura jest fakt, że zostało tu zamontowane złącze USB 2.0. Dzięki temu możliwe jest podłączenie do drukarki pendrive’a lub dysku zewnętrznego z plikami. Producent nie zdecydował się niestety na wyposażenie tej drukarki w moduł Wi-Fi, choć znacznie ułatwiłoby to współdzielenie drukarki w sieci lokalnej. Na potrzeby niewielkiego biura lub pojedynczego gabinetu Samsung SL-M2026 sprawdzi się jednak bardzo dobrze.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni:  20 str./min.

Wi-Fi: NIE

Wydajność: 10 000 str/mies

PLUSY

+ Znakomita wydajność

+ Przesyłanie plików przez USB

+ Funkcjonalny podajnik na 150 kartek i taca odbiorcza na 100 arkuszy

+ Szybkie drukowanie

MINUSY

− Brak Wi-Fi

− Brak automatycznego druku dwustronnego (obsługa ręczna)

− Brak możliwości drukowania w kolorze

OCENA PRODUKTU: 7/10

Szybka drukarka laserowa HP LaserJet Pro M12w (T0L46A)

Jeśli zależy Ci na tym, aby drukarkę do biura można było łatwo podłączyć do sieci lokalnej. warto zwrócić uwagę na model HP LaserJet Pro M12w (T0L46A). Co oferuje nam ten model? Urządzenie zostało wyposażone zarówno w moduł Wi-Fi, jak i złącze USB 2.0 do bezpośredniego drukowania z pendrive’a. Na pochwalę zasługuje szybkość druku, która w tym urządzeniu wynosi aż 18 stron na minutę. Podobnie jak inne urządzenia drukujące w technologii laserowej, model od HP oferuje bardzo trwały, wysokiej jakości druk o głębokim odcieniu czerni. Tu warto podkreślić, że HP LaserJet Pro M12w to drukarka laserowa monochromatyczna, więc o ile świetnie sprawdzi się do drukowania dużej liczby dokumentów i umów, to jeśli zamierzasz drukować także kolorowe materiały, ten sprzęt nie będzie wystarczający. Do zalet tej drukarki biurowej z pewnością można zaliczyć także design urządzenia – ma kompaktowe wymiary i jest bardzo funkcjonalna. Na przykład pojemność podajnika na papier w tym modelu sięga aż 150 kartek, podczas gdy taca odbiorcza mieści do 100 arkuszy.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni:  18 str./min.

Wi-Fi: TAK

Wydajność: 5 000 str./mies.

PLUSY

+ Połączenie bezprzewodowe i przez USB 2.0

+ Wysokiej jakości, trwały druk w czerni

+ Wygodny i pojemny podajnik

MINUSY

− Brak druku kolorowegoe

OCENA PRODUKTU: 7/10

Drukarka laserowa kolorowa Samsung SL-C430W

Samsung SL-C430W to ciekawa propozycja do firm, w których drukuje się zarówno duże ilości czarno-białej dokumentacji, jak i np. raporty z wykresami w kolorze, ilustracje, projekty oraz zdjęcia. Jest to laserowa drukarka do biura pracująca zarówno w czerni, jak i w kolorze. Wrażenie robi wysoka jakość wydruków – urządzenie oferuje rozdzielczość nawet do 2400 x 600 dpi. Tak jak przy innych drukarkach laserowych możemy tu liczyć nie tylko na świetną precyzję, ale też dużą trwałość wydrukowanego tekstu i obrazu. Za najmocniejszą stronę tego modelu uważamy jednak wydajność drukarki, która pod tym względem bije konkurencję na głowę – producent deklaruje, że miesięcznie Samsung SL-C430W może wydrukować aż 20 tysięcy stron. Dzięki modułowi Wi-Fi urządzenie dobrze sprawdzi się jako drukarka do biura – można łatwo połączyć ją z wieloma komputerami bez konieczności ciągnięcia kabli między pomieszczeniami. Jedynym minusem urządzenia jest brak automatycznej obsługi druku dwustronnego – konieczne jest ręczne przekładanie stron, co stanowi pewną niedogodność.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (kolor)

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni: 18 str./min..

Wi-Fi: TAK

Wydajność: 20 000 str/mies

PLUSY

+ Wysokiej jakości druk w czerni i w kolorze

+ Bardzo wysoka wydajność drukarki

+ Druk w rozdzielczości 2400 x 600 dpi

+ Bezprzewodowe połączenie z drukarką

+ Złącze USB

MINUSY

− Brak automatycznego druku dwustronnego


OCENA PRODUKTU: 10/10


  • 1 339 zł
  • 1 499 zł
  • 1 149 zł
  • 2 239 zł
  • 1 179 zł

Wydajna drukarka biurowa Epson L310

Kupując drukarkę biurową, niekoniecznie musisz stawiać na urządzenie laserowe. Zazwyczaj wybiera się tę technologię do zastosowań profesjonalnych ze względu na szybkość drukowania i niskie koszty eksploatacji. Jednak dostępne na rynku modele atramentowe coraz częściej dorównują drukarkom laserowym pod tym kątem. Dobrym przykładem jest drukarka atramentowa Epson L310 wyposażona w zintegrowane pojemniki na tusz, które uzupełnia się samodzielnie przy użyciu atramentów sprzedawanych w wygodnych butelkach. Ten niestandardowy system pozwala znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji zarówno przy drukowaniu w kolorze, jak i w czerni. Na przykład zgodnie z informacjami w materiałach Epson, startowy zapas tuszu dostarczony przez producenta wystarcza na wydruk 13 tysięcy arkuszy w czerni i 6 500 arkuszy w kolorze. Model Epson L310 sprawdzi się jako drukarka biurowa na pojedyncze stanowisko. Nie jest niestety wyposażona w interfejs Wi-Fi, w związku z czym połączenie jej z siecią lokalną nie będzie najłatwiejsze.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni:  9,2 str./min.

Wi-Fi: NIE

Wydajność: –

PLUSY

+ Szybkie drukowanie w kolorze i w czern

+ Ekonomiczne tusze w butelkach

+ Niskie zużycie atramentu

MINUSY

− Brak interfejsu Wi-Fi


OCENA PRODUKTU: 8/10

Tania w eksploatacji drukarka do biura Epson WorkForce M105 (mono)

Epson WorkForce M105 to atramentowa drukarka biurowa, stworzona z myślą o bardzo tanim drukowaniu firmowych dokumentów w czerni. Jest przeznaczona do niewielkich biur. Model ten wyposażono w system ciągłego zasilania w atrament, dzięki czemu cechuje go niskie zużycie tuszu i niewielka cena atramentu, który producent dostarcza w butelkach. Atutem modelu WorkForce M105 jest nie tylko niski koszt urządzenia i eksploatacji. Drukarka oferuje bardzo szybką pracę, o prędkości druku na poziomie 15 stron na minutę. Jest to szybkość, która niemal dorównuje drukarkom laserowym, przy znacznie mniejszej cenie urządzenia. Ponadto model Epson WorkForce M105 wyposażono w interfejs Wi-Fi, dzięki któremu z drukarką można bezprzewodowo połączyć kilka komputerów w firmie, a także drukować dokumenty bezpośrednio ze skrzynki mailowej. Warto pamiętać, że jest to drukarka jednofunkcyjna, czyli monochromatyczna. Oznacza to, że nadaje się wyłącznie do druku w czerni – na przykład do powielani dokumentów, umów i innych plików tekstowych.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni:  15 str./min.

Wi-Fi: TAK

Wydajność: –

PLUSY

+ Połączenie bezprzewodowe przez Wi-Fi

+ Niskie zużycie tuszu

+ Szybki druk

+ Ekonomiczne tusze w butelkach

MINUSY

− Brak możliwości drukowania w kolorze

OCENA PRODUKTU: 9/10

Drukarka biurowa z WiFi HP OfficeJet Pro 8210 (D9L63A)

Model HP OfficeJet Pro 8210 (D9L63A) to drukarka atramentowa oferująca bardzo szybki druk w czerni i w kolorze. Urządzenie zachęca stosunkiem ceny do parametrów – model wyposażono w interfejs WiFi i mechanizm automatycznego drukowania dwustronnego. To cechy, które plasują ten model na wysokim miejscu wśród drukarek do firmy. OfficeJet Pro 8210 oferuje szybkość drukowania do nawet 22 stron na minutę, co pozwoli znacznie zaoszczędzić czas przy wydruku dłuższych dokumentów. Również deklarowana przez producenta wydajność na poziomie 30 tysięcy arkuszy miesięcznie jest zachęcająca – szczególnie że urządzenie możemy bezprzewodowo połączyć z wieloma komputerami w biurowej sieci lokalnej. Czy jednak model HP OfficeJet Pro 8210 to najlepszy kandydat na idealną drukarkę do biura? Niestety, tę decyzję warto przemyśleć ze względu na koszt oryginalnych wkładów atramentowych HP. Jeśli w biurze drukuje się bardzo dużo dokumentacji, warto zdecydować się na bardziej opłacalne rozwiązanie – na przykład drukarkę laserową do biura lub urządzenie ze stałym zasilaniem w tusz.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Format druku: A4

Szybkość druku w czerni:  22 str./min.

Wi-Fi: TAK

Wydajność: 30000 str/mies

PLUSY

+ Wysoka rozdzielczość: 2 400x1 200 dpi w kolorze

+ Połączenie bezprzewodowe przez Wi-Fi

+ Praktyczny podajnik na 250 arkuszy

+ Szybkie drukowanie w czerni i w kolorze

+ Automatyczne drukowanie dwustronne

MINUSY

− Koszt wkładów atramentowych

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Wybierając drukarkę biurową, trzeba wziąć pod uwagę różne parametry – nie tylko cenę urządzenia. Najtańsze drukarki mogą bowiem cechować się niewielką wydajnością, a także wysokimi kosztami tuszu lub tonera. Co więc wziąć pod uwagę, decydując, jaka drukarka do biura najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie? Przede wszystkim pamiętaj, że jakość wydruków wpływa na wizerunek Twojej firmy – dlatego wybierz model z technologią, dzięki której tusz nie rozmazuje się i jest trwały. Drukarka biurowa musi być wydajna i pracować szybko, przez co nie będziesz marnować czasu, oczekując na wydruk. Ponadto, jeśli ma z niej korzystać kilka osób, dobrze, aby drukarka do firmy posiadała łącze Wi-Fi. Dzięki niemu pliki będą przesyłane bezprzewodowo. Oprócz tego, jeśli zależy Ci na wygodzie, wybierz model z automatycznym drukowaniem dwustronnym. Nie będziesz musiał obracać stron i unikniesz nierównego wydruku.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link