Rewolucja w kręceniu włosów. Test lokówki automatycznej Philips ProCare Auto Curler

Autor: Ania

Piękne, kręcone włosy to idealna stylizacja niemal na każdą imprezę. Nie zawsze jednak mamy czas na wizytę u fryzjera, a tym bardziej na zakładanie tradycyjnych wałków. W takiej chwili z pomocą przyjdzie automatyczna lokówka Philips ProCare HPS940/00 Auto Curler. Ania sprawdza, czy przy jej pomocy uda się zamienić proste jak druty włosy w idealnie loki.
Moją pierwszą reakcją po wyjęciu lokówki z pudełka było przerażenie. Wygląd urządzenia nie przypomina żadnej lokówki, z którą miałam już do czynienia. Kolejną rzeczą, na którą zwróciłam uwagę był materiał z jakiego została wykonana, który jest solidny i trzymając lokówkę w ręce wiem, że jest to sprzęt z najwyższej półki. Pozytywnie zaskakuje również dbałość o najmniejsze detale, a złote wykończenia idealnie kompunują się z czarną obudową. 

Na szczęście opanowanie jej nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo prosta w obsłudze. Po włączeniu do kontaktu wystarczy odczekać 30 sekund i jest gotowa do pracy


Lokówka Philips ProCare HPS940/00 Auto Curler daje możliwość kręcenia włosów na kilka sposobów.


Na początku masz możliwość wyboru kieruneku skrętu loka - prawo, lewo lub naprzemiennie. Kolejnym krokiem jest ustawienie czasu kręcenia - 12s, 10s lub 8s. 

Na koniec należy ustawić temperaturę nagrzania lokówki i masz do wyboru 3 zakresy temperatur - 170, 190 lub 210 stopni Celsjusza. 

Duża ilość różnych kombinacji sprawia, że możemy zrobić fryzurę od lekkich fal, delikatnych loków po mocno skręcone włosy.

Moje włosy są dosyć oporne jeżeli chodzi o kręcenie, więc w trakcie kręcenia używałam 12 sekundowej opcji kręcenia w połączeniu z temperaturą 210 stopni Celsjusza. Czy udało się zakręcić? Zobacz na filmie umieszczonym niżej.

Przyciski są umieszczone w takim miejscu, że nie zmienimy przez przypadek ustawień w trakcie kręcenia.

Lokówka wyposażona jest w obrotowy kabel, co raczej jest już standardem w tego typu urządzeniach, ale za to bardzo przydatne ułatwienie w trakcie jej używania. Dzięki temu ryzyko poplątania jest minimalne.

Automatyczna lokówka jest skonstruowana w taki sposób, że nie ma szans na poparzenie siebie czy kogolwiek w pobliżu. 

Komora, do której wciągane są włosy oddzielona jest bezpieczną obudową, która się nie nagrzewa. Nawet dociskając lokówkę do głowy możesz być pewna, że nic złego sie nie stanie.

Obrotowy wałek wewnątrz komory lokówki pokryty jest tytanowo - ceramiczną powłoką. Dzięki temu nagrzewa się równomiernie i gładko przesuwa się po włosach.

Dużą zaletą automatycznej lokówki Philips Auto Curler jest to, że za każdym razem będziesz wiedziała, ba! sama możesz wybrać, w którą stronę lok jest skręcony. 

Z moim problemem prawo/lewo przy kręceniu tradycyjną lokówką za każdym razem wychodziło inaczej, a loki wyglądały dobrze po kilku poprawkach.

Po wybraniu ustawień i odczekaniu 30 sekund zaczynamy zabawę. Pasma włosów możesz oddzielać plastikowym elementem dodanym przez producenta do zestawu. Na początku radzę go używać, żeby załapać o co w tym kręceniu chodzi.

Po kilku skrętach możesz darować sobie plastikowy oddzielacz, ale pamiętaj, żeby pasma włosów były dokładnie oddzielone. W innym przypadku lokówka może wciągnąć włosy. 

Co prawda, nawet, jeżeli źle włożysz włosy, urządzenie samo wyłączy się i będziesz mogła bezpiecznie je wyplątać. 

Moim zdaniem Philips ProCare Auto Curler najlepiej sprawdzi się na włosach średniej długości. Długie włosy mogą okazać się za ciężkie i nie skręcić się w oczekiwany sposób.Chociaż jeżeli chcesz, żeby były lekko podkręcone możesz użyć jej wkładając pasmo na wysokości 3/4 włosów i w efekcie otrzymasz delikatne loki.

Zakręcenie włosów zajęło mi równe 23 minuty. 

 


Nie radzę używać jej na przesuszonych włosach, bo tylko zniszczysz je jeszcze bardziej, a z loków nic nie wyjdzie. W takich przypadkach proponuję użyć preparatów nawilżających oraz chroniących przed wysoką temperaturą, co odpowiednio przygotuje włosy do stylizacji.

Producent pomyślał także o czyszczeniu lokówki. Nie wyobrażam sobie, że miałabym wkładać palce do komory, żeby wyciągnąć pozostałe włosy, które wypadły. Dlatego w zestawie znajdziemy element do czyszczenia wnętrza lokówki, który jest bardzo przydatny.Podsumowując moje podejście do lokówek nigdy nie było pozytywne, wolałam raczej użyć sposobu na prostownicę - takie loki trzymają się najdłużej i robi się je najkrócej.

Muszę przyznać, że lokówka automatyczna Philips jest pierwszą, która dała lepszy efekt niż prostownica. Nie sądziłam, że kiedykolwiek przyznam, że lokówka jest lepsza od prostownicy. Skręcone loki wyglądają naturalnie, a całość prezentuje się świetnie.

Urządzenie wbrew pozorom jest bardzo bezpieczne i nie ma ryzyka, że na imprezę zamiast uzyskania efektu pięknych loków będziesz musiała szukać peruki. 

  

Zobacz inne lokówki automatyczne w naszym sklepie!

Kilka słów o Autorze:
Ania jest posiadaczką włosów, które są bardzo oporne na kręcenie. Do tej pory jedynym urządzeniem, które dawało radę zamienić proste jak druty włosy w loki była prostownica. Tak było do czasu kiedy zapoznała się lokówką Philips ProCare Auto Curler.  

 
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów