Data publikacji: 15 grudnia 2015
Autor: Marcin
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Czy golenie bez podrażnień jest możliwe? Test golarki Philips s7530

Poleć znajomemu Drukuj

Męskie twarze dzielą się na takie, którym niestraszne jest golenie na sucho tępą siekierą i te tak wrażliwe, że zaczerwienienie wywołuje na nich nawet muśnięcie jedwabiem. Marcin z niechęcią przyznaje, że należy do tej drugiej grupy i sprawdza, czy golarka elektryczna Philips s7530 sprawi, że golenie stanie się łatwiejsze i bez podrażnień.


Zobaczmy jak sprawdza się w praktyce. A praktyce golę się dopiero wtedy, kiedy przypadkowi ludzie zaczepiają mnie na ulicy, proponując rolę sobowtóra Toma Hanksa w kolejnej części „Cast away: Poza światem”.

Podejrzewam, że nie jestem w tym podejściu odosobniony. Dla wielu mężczyzn golenie się „na gładko” jest równie przyjemne jak nastawianie złamanego nosa. I pewnie równie krwawe.

Dlatego jeśli jakiś producent obiecuje bezbolesne dołączenie do schludnej części męskiej populacji, warto sprawdzić, czy oferuje doskonałe rozwiązanie problemu, czy tylko kosztującą kilkaset złotych ozdobę łazienkowej półki.

Kiedy otwieramy pudełko z golarką, nic specjalnego nas nie zaskakuje. Znajduje się w nim sama golarka przecudnej urody w ułatwiającym transport etui, ładowarka, instrukcja obsługi o grubości encyklopedii Brittanica, trymer i szczoteczka do czyszczenia twarzy.

Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, ale nadal zastanawiam się, co sprawia, że ta golarka kosztuje około 800 złotych i czym tak naprawdę różni się od kilkakrotnie tańszych produktów samego Philipsa i innych producentów.

Pierwszą podpowiedź daje już założenie pierwszej nakładki – szczoteczki masującej. W założeniu dzięki 32 tysiącom miękkich włosków i wibracjom ma za zadanie oczyścić i wygładzić skórę przed goleniem.

W rzeczywistości jest tak miękka i przyjemna, że dopiero rzut oka na instrukcję obsługi upewnił mnie, że nie jest zrobiona z futer młodych szynszyli. Jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, że wkrótce może stać się głównym narzędziem okolicznych masażystów.

To jednak nie koniec dobrych wrażeń. Philips wyposażył też swoją maszynkę w trymer z 5-stopniową regulacją. Nieoceniony, jeśli próbujesz nadążyć za aktualną fryzurą Paula Pogby lub Mario Ballotellego, albo po prostu przystrzyc brodę jak część mężczyzn o zdrowych zmysłach.

Najważniejszą częścią każdego zestawu do golenia pozostaje sama maszynka. W tej producent upakował tyle technologii, że wyjaśnienie ich działania wywołałoby grymas bólu i łzy nawet u najzdolniejszych inżynierów NASA.

Wszystko po to, by normalnemu człowiekowi goliło się łatwo, szybko i bez jakichkolwiek podrażnień.

Dodatkowo Philips zapewnia, że golarce nie sprawia różnicy golenie na sucho i na mokro – w obu przypadkach jest równie skuteczna i przyjemna w użytkowaniu.

Jako osoba, która do tej pory goliła się tylko na szpitalnych parkingach w obawie przed gwałtownym wykrwawieniem bez możliwości uzyskania natychmiastowej pomocy, mogę to w pełni potwierdzić.

Nie ma mowy o jakimkolwiek wyrywaniu zarostu, czy pozostawianiu niedogolonych „wysp” w trudno dostępnych miejscach. Nie musisz też wielokrotnie przejeżdżać golarką po tych samych częściach twarzy – znakomicie sprawdza się już za pierwszym podejściem. 

Dokładne golenie golarka zawdzięcza 3 głowicom, które mogą pracować pod różnymi kątami. Nawet, jeśli twoja szczęka łączy się z polikami pod kątem prostym, zrobisz wrażenie co najwyżej na specjalistach od anatomii, ale nie na niej.Ważną cechą golarki jest też pojemny akumulator. Wystarcza nawet na 50 minut ciągłej pracy, co oznacza, że w drodze z Ryk do Warszawy ogolisz się nie tylko ty, ale także 5 współpasażerów z busa, którym dojeżdżacie do szkoły lub pracy.

Wygląda na to, że Philips poważnie zajął się tematem męskich podrażnień przy goleniu. Wiele miesięcy i czerwonych szyi później zaprezentował maszynkę do golenia, która jest tak dobra, że szybko zapomnisz, że kiedykolwiek krzywdziłeś swoją twarz czymś innym.

Maszynka nie jest tania, ale moim zdaniem sama świadomość tego, że wreszcie możesz się golić bez obaw, że nie będzie Ci potrzebny sweter z golfem nawet w środku lipca, jest warta tych pieniędzy. 

Dla kogo jest ten produkt?
  • dla tych, których skóra jest bardziej wrażliwa niż dusza młodego Wertera,
  • dla mężczyzn, którzy muszą się golić często, a do tej pory każda próba oznaczała dla nich stratę krwi na pograniczu utraty przytomności,
  • dla tych, którzy woleliby w środku lata nosić coś innego niż szalik lub sweter z golfem.

Dla kogo nie jest ten produkt?

  • dla tych, których hobby jest rekonstrukcja życia starożytnych Spartan i innych regionów i kultur, w których mężczyzna od czołgu różnił się tylko tym, że poruszał się na nogach, a nie na gąsienicach, nigdy nie okazywał słabości, a jego największą chlubą były blizny po dzidach i nożach wrogów nabytych w walce.

 Kilka słów o Autorze:
Marcin jak większość mężczyzn stara się nie zauważać, że nadszedł czas na golenie, bo wie, że wiąże się to z bólem porównywalnym do tego jaki możemy poczuć po uderzeniu w twarz. Idealnie gładka skóra dawno nie była w jego zasięgu. Od momentu, kiedy używa golarki Philips s7530 golenie przestało być dla niego złem koniecznym, a gładka skóra stała się codziennością. 

Proponowane produkty:
Philips OneBlade Pro QP6510/20 <%– –%>
Philips OneBlade Pro QP6520/20 <%– –%>
Philips OneBlade Pro QP6510/64 <%– –%>
Philips Series 5000 S5130/06 <%– –%>
Remington PowerSeries PR1330 <%– –%>
 
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas