Termowentylator – 5 najbardziej stylowych modeli

Autor: Joanna

Termowentylator zapewnia uzyskanie komfortu cieplnego w pomieszczeniu w bardzo krótkim czasie. Oprócz tego jest lekki i mobilny, dzięki czemu z łatwością można go przenosić po całym domu w zależności od potrzeby. Ważnym czynnikiem przy wyborze termowentylatora jest również jego estetyka, tak aby pasowała do wystroju Twojego mieszkania. Zobacz 5 najładniejszych termowentylatorów z naszej oferty!

Termowentylator w mieszkaniu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa termowentylator,

- jaki wybrać termowentylator do łazienki,

- które modele termowentylatorów są najładniejsze.

Jak działa termowentylator?

Termowentylator na podłodzeZasada działania termowentylatora jest bardzo prosta. Urządzenie posiada grzałkę (spiralną lub ceramiczną), która pod wpływem prądu rozgrzewa się. Rozpędzone przez wiatrak powietrze przepływa przez urządzenie i się nagrzewa, odbierając ciepło od grzałki, a następnie wylatuje na zewnątrz i ogrzewa pomieszczenie.
Zaletą sprzętu jest szybkość działania – natychmiast po włączeniu zaczyna ogrzewać pomieszczenie. Można nim również sterować kierunkowo, nastawiając dmuchawę ku miejscu, które chcesz ogrzać. Kolejnym plusem są gabaryty i mobilność – w większości są to urządzenia przenośne, które za pomocą poręcznego uchwytu z łatwością przeniesiesz do dowolnego miejsca w mieszkaniu w zależności od aktualnej potrzeby.
Termowentylator w cieplejsze dni posłuży Ci również jako zwykły wentylator ochładzający powietrze.
Przed zakupem warto zwrócić uwagę na takie parametry jak rozmiary, moc, regulacja mocy, programowanie, tryby pracy, zastosowane zabezpieczenia oraz zasięg przewodu elektrycznego.

CIEKAWOSTKA

Popularna farelka wzięła swą nazwę od zakładu Farel w Kętrzynie, gdzie była produkowana. W przeszłości termowentylatory firmy Farel były jednymi z niewielu dostępnych na rynku. Firma funkcjonuje do dzisiaj, ale zajmuje się produkcją sprzętu oświetleniowego.

Jaki wybrać termowentylator do łazienki?

Termowentylator łazienkowy musi być przystosowany do pracy w warunkach wysokiej wilgotności. Urządzenia, które nie będą miały takiego przeznaczenia, mogą się szybciej zepsuć. Urządzenie do łazienki musi również posiadać zabezpieczenia na wypadek kontaktu z wodą. Warto więc sprawdzić przed zakupem, czy producent umieścił na opakowaniu informację, że urządzenie można użytkować w łazience.
Ważną kwestią przy wyborze będzie odgrywać wielkość łazienki. Jeżeli jest ona spora, należy wybrać urządzenie o mocy 2 000 W, pamiętając o tym, że pomieszczenia powyżej 20 m² należy ogrzewać bardziej wydajnymi systemami grzewczymi.

Które modele termowentylatorów są najładniejsze?

RAVEN ETW002Ważnym czynnikiem dla wielu osób przy wyborze urządzenia jest jego estetyka. Przygotowaliśmy listę 5 najbardziej stylowych termowentylatorów. Opinie użytkowników podkreślają ich ładny wygląd. Oto one:
RAVEN ETW002 wyróżnia się wysoką jakością wykonania, dopracowaną ergonomią oraz nowoczesnym wzornictwem. Niektórzy użytkownicy podkreślają, że jest bardzo solidna, a z wyglądu przypomina nieco legendarną farelkę,
RAVEN ETW001 – kolejny model marki Raven prezentuje zupełnie inną estetykę. Użytkownicy podkreślają, że wygląd tego urządzenia jest nietypowy. Dominuje okrągła bryła oraz ostro ścięte brzegi. Model ten powinien być dobrym uzupełnieniem do nowoczesnych wnętrz,
Sencor SFH 9012 – kolejny termowentylator, który swoim wyglądem wyróżnia się spośród innych urządzeń. Posiada stylistykę podobną do sprzętu RTV, przypomina nieco wieżę i śmiało możesz go postawić obok telewizora i zestawu kina domowego,
HB FH2004 – model bardzo ładnie i skromnie wykonany. Posiada smukłe linie, sprawnie wkomponowany w obudowę uchwyt do przenoszenia oraz prążkowane linie, skutecznie maskujące otwór, skąd wydobywa się ciepło,
Unold 86106 – ostatni z polecanych modeli posiada bardziej techniczny wygląd i przypomina nieco piecyk. Okrągłe linie, dobrze wkomponowany w obudowę uchwyt do przenoszenia, duże pokrętła oraz duży otwór grzewczy nadają termowentylatorowi solidny charakter.

Sprawdź także nasz inny artykuł: dogrzewanie pomieszczeń - jak wybrać grzejnik konwektorowy?
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link