Telewizor w salonie – powiesić na ścianie czy postawić na szafce? Wszystkie za i przeciw

Autor: Sara

Wstawiając telewizor do salonu, musisz podjąć bardzo ważną decyzję – powiesić go na ścianie czy skorzystać ze stolika RTV. Jeśli właśnie borykasz się z tym dylematem, z pewnością docenisz nasze wskazówki. Zobacz, co warto wiedzieć o obu tych wariantach!

szafka RTV sprawdza się raczej w większych salonach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy wybór szafki RTV jest dobrym pomysłem
 2. dlaczego warto wybrać wieszak na telewizor
 3. co sprawdzi się lepiej – wysięgnik do telewizora czy stolik RTV

Szafka pod telewizor – zalety i wady

Stoliki RTV cieszą się większą popularnością. Dlaczego? Wystarczy dokupić szafkę pasującą do wystroju salonu i postawić na niej urządzenie, korzystając z dołączonej do zestawu stopki – bez wiercenia w ścianie. Nie musisz również zastanawiać się nad tym, jak ukryć zwisające z tyłu kable – w końcu schowają się z tyłu szafki tak, że nie będą widoczne na co dzień. Warto też zwrócić tu uwagę na kwestię swobody aranżacyjnej, jaką niesie za sobą ten wariant. Możesz bowiem w dowolnym momencie przestawić szafkę i telewizor na drugą stronę pomieszczenia – na ścianie nie pozostaną nieestetyczne ślady po montażu uchwytu, a samo przeniesienie odbiornika zajmie jedynie chwilę.

WARTO WIEDZIEĆ

Szafka RTV nie tylko podtrzyma telewizor, lecz również stworzy dodatkową przestrzeń do przechowywania – a tej nigdy za wiele.

Musisz jednak pamiętać o tym, że szafka sama w sobie zajmuje sporo miejsca. Jeśli Twój salon jest niewielki, może go zatem niepotrzebnie zagracić. Z tego powodu szafki RTV są rozwiązaniem spotykanym w większych wnętrzach, które są utrzymane w klasycznym stylu.
 • 1 849 zł
 • 4 499 zł
 • 349 zł
 • 799 zł
 • 89,79 zł

Wybór uchwytu pod telewizor – co możesz zyskać?

uchwyt do TV to rozwiązanie w sam raz do nowoczesnych wnętrzUchwyty do TV spotyka się w nowocześnie urządzonych salonach. Co można zaliczyć do zalet tego rozwiązania? Z pewnością:
 • oszczędność miejsca – rezygnujesz z ciężkiego mebla, który zasłania posadzkę na rzecz lekkości i przestrzeni,
 • komfort oglądania – zdecydowaną większość wieszaków pod telewizor można regulować w pionie i poziomie w taki sposób, by korzystanie z nich wiązało się z maksymalną wygodą,
 • nowoczesna estetyka – wieszając telewizor na ścianie, sprawiasz, że zostaje wyeksponowany i staje się niejako dekoracją.
Musisz jednak pamiętać, że tym wszystkim zaletom towarzyszy jedna, zasadnicza wada – aby zawiesić telewizor na ścianie, trzeba najpierw wywiercić dziury w ścianie. Montaż trwa zatem dość długo i pozostawia ślady, których późniejsze usunięcie wymaga chwili czasu i odrobiny wysiłku – trzeba zaszpachlować wywiercone otwory i pomalować ścianę na nowo.
Zastanawiasz się nad tym, jaki uchwyt do telewizora kupić? Zajrzyj do naszego artykułu, a dokonanie wyboru nie przysporzy Ci trudności. Szczegóły tutaj: Najlepszy uchwyt do telewizora zdaniem naszych klientów.

uchwyt do TV Reinston EU010 32"-50"Powiesić czy postawić na stoliku RTV? Podpowiadamy!

Jeśli wciąż wahasz się pomiędzy zakupem szafki RTV a uchwytu do TV, zwróć szczególną uwagę na warunki panujące w Twoim salonie – to nadrzędne kryterium, które powinno Ci przyświecać przy wyborze. Na nic zda się bowiem elegancka i funkcjonalna szafka pod telewizor, jeśli w pomieszczeniu nie ma na nią miejsca – wnętrze będzie wyglądać na zagracone i niepraktyczne. Choć estetyka i spójność aranżacji są istotnymi aspektami, tutaj schodzą niejako na drugi plan.
Jeśli jesteś właścicielem dużego salonu, masz pełną dowolność w wyborze sposobu instalacji telewizora. Posiadacze małych wnętrz powinni jednak skłonić się ku powieszeniu go na ścianie – tak ze względów estetycznych, jak praktycznych.
Zobacz również, jakie uchwyty do TV znajdziesz w naszej ofercie!
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link