Telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem

Autor: Agnieszka

Firma LG, jako pierwsza na świecie wprowadziła telewizor z zakrzywionym ekranem. To długo wyczekiwany produkt, który w ostatnim czasie bardzo mocno skupia na sobie uwagę ekspertów i konsumentów. Ogromnym wyzwaniem była produkcja telewizora OLED o dużej przekątnej ekranu.


Zobacz TV OLED LG 55ea970 Curved!

Zupełnie nowe wrażenia wzrokowe


Zakrzywiony ekran, wraz technologią OLED pozwala na wyświetlanie obrazu o niespotykanej dotąd jakości. Dlaczego znaczenie ma zakrzywienie ekranu?Dzięki zakrzywieniu, wszystkie części ekranu znajdują się w jednakowej odległości od oczu widza. W efekcie oglądając obrazy na takim ekranie odnosimy wrażenie, że wszystkie obiekty na ekranie mają taką samą wielkość, zarówno gdy znajdują się w centrum, jak i gdy są zlokalizowane na brzegach. Krzywizna ekranu została dobrana na podstawie naukowych obliczeń. Co więcej oglądany obaz sprawia wrażenie dwuwymiarowości.

Czym jest technologia OLED? CO odróżnia ją od LED oraz Ultra HD?
Ekran telewizora LED jest podświetlany od tyłu przy użyciu lamp LED, natomiast matryca OLED sama jest źródłem światła. Dzięki temu, obraz wygląda naturalnie i ma wyższą jakość. Z tego powodu obraz wyświetlany przez matrycę OLED jest bardziej realistyczny, a sam telewizor może mieć niezwykle małą grubość - jedyne 4 mm. Każdy z pikseli matrycy OLED stanowi źródło światła. Dzięki temu, można uzyskać niespotykaną dotąd wierność odwzorowania barw oraz poziomów jasności obrazu.
Ponadto, czas reakcji jest ponad 1000-krotnie krótszy w porównaniu do matrycy LCD. Dzięki temu, nie występują żadne rozmycia spowodowane szybkim ruchem, a obraz jest wyraźny jak w rzeczywistości. Oprócz tego, jakość obrazu nie zależy od kąta patrzenia. Ekran telewizora OLED jest cienki i zakrzywiony. ULTRA HD (4K) to technologia pozwalająca na uzyskanie największej rozdzielczości telewizora LED. Telewizor OLED firmy LG jest zupełnie innym, nowym produktem, wyposażonym w innowacyjną matrycę, która pokonuje wszystkie ograniczenia występujące w telewizorach LED oraz zapewnia wspaniałą jakość obrazu przy bardzo cienkiej konstrukcji.
Dowiedz się więcej o technnologii 4K.


Dlaczego obraz jest zakrzywiony?

 • Zakrzywiony ekran jest w naturalny sposób dopasowany do naszego pola widzenia.
 • Dzięki zakrzywieniu wszystkie punkty ekranu znajdują się w takiej samej odległości  od oczu widza.
 • Krzywiznę ekranu dobrano na podstawie starannych, naukowych obliczeń.

Poznaj zalety zakrzywionego ekranu

 • Dzięki zakrzywieniu matrycy, obiekty na ekranie wydają się mieć taką samą wielkość zarówno, gdy znajdują się w samym centrum, jak i blisko brzegów.
 • Tym samym, uzyskuje się perfekcyjny efekt otoczenia obrazem, jak gdyby widz znajdował się rzeczywiście w centrum sceny, a nie siedział przed płaską, dwuwymiarową płaszczyzną.
 • Doświadczeń jak w kinie IMAX.

Co wyróżnia tlewizor LG 55EA970V Curved?

 • OLED z zakrzywionym ekranem,

 • Full HD, 1920 x 1080 3D,

 • Wi-Fi Miracast,

 • PVR - nagrywanie USB,

 • możliowść sterowanie za pomocą smartfona i tabletu,

 • Dual Play,

 • certyfikat DiviX HD
Zobacz TV OLED LG 55ea970 Curved!

Masz pytania? Skorzystaj z zakładki "Pytania i odpowiedzi"!

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów