Telewizor do kuchni: rodzaje i proponowane modele

Autor: Anna

Osoby, które dużo gotują, lubią piec ciasta, a także w inny sposób spędzają sporo czasu w kuchni, mogą zastanawiać się nad tym, jak umilić sobie pobyt w tym pomieszczeniu. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup telewizora do kuchni, na którym można oglądać różne programy i filmy oraz słuchać muzyki.

Telewizor w kuchni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są rodzaje telewizorów do kuchni;
 2. czym się kierować przy wyborze telewizora do kuchni;
 3. jakie modele telewizorów do kuchni warto wziąć pod uwagę.

Telewizor do kuchni: rodzaje

Telewizor z Internetem

Decydując się na zakup telewizora do kuchni, można wybrać spośród trzech podstawowych rodzajów:

 • podwieszany telewizor do kuchni, dzięki czemu sprzęt można zamontować nad stołem lub blatem roboczym. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej wysokości, aby nie trzeba było podnosić cały czas głowy do góry;
 • telewizor do kuchni do zabudowy, który jest świetnym rozwiązaniem w przypadku większych kuchni;
 • podszafkowy telewizor do kuchni, który stanowi świetną opcję w sytuacji, gdy na ścianach nie ma miejsca. W takim wypadku telewizor zostanie przymocowany do górnej linii szafek.

Na rynku można znaleźć także telewizory do kuchni z radiem, które pozwolą słuchać muzyki w trakcie przygotowywania posiłków. Warto wiedzieć, że świetnym wyborem jest umieszczenie telewizora na uchwycie, dzięki czemu można przekręcić sprzęt w swoją stronę.

UWAGA

Warto pamiętać o tym, że w ten sposób nieco ograniczysz swoją przestrzeń roboczą – blat będzie musiał być pusty, aby nic nie zasłaniało ekranu. Poza tym nietrudno tu o uszkodzenie urządzenia – np. poprzez zachlapanie go wodą.

Czym się kierować przy wyborze telewizora do kuchni?

Telewizor z Internetem do kuchni

Po podjęciu decyzji o zakupie telewizora do kuchni, warto zastanowić się nad najważniejszymi parametrami technicznymi takiego sprzętu. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że do kuchni najlepiej jest wybrać raczej mały telewizor, którego przekątna nie przekracza 20, maksymalnie 30 cali. Dobrze skoncentrować się na modelach z ekranem LED, który odpowiednio odwzorowuje kolory pod różnymi kątami. Spore znaczenie mają też dodatkowe funkcje, głównie połączenie z internetem. Dzięki temu mamy zapewniony dostęp do różnych platform z filmami oraz z muzyką. Telewizory z funkcją Smart są zwykle droższe, jednak ich sporą zaletą jest funkcjonalność. Wśród innych dodatkowych możliwości, które mogą przydać się w kuchni, wyróżnia się:

 • wejście USB, które pozwala na oglądanie filmów z zewnętrznych źródeł;
 • radio – wbudowane radio umożliwia słuchanie muzyki w czasie gotowania, skutecznie zastępując to klasyczne, wolnostojące;
 • tuner DVB-T – dzięki niemu telewizor będzie odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej bez osobnego dekodera;
 • regulowany ekran – pozwala obracać telewizor tak, aby był dobrze widoczny z każdego miejsca w kuchni.
Polecane telewizory
 • 4 799 zł
 • 599 zł
 • 4 999 zł
 • 5 299 zł
 • 9 999 zł

Proponowane modele telewizorów do kuchni

Jaki telewizor kupić do kuchni

Wybierając telewizor do kuchni, warto zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne różnych modeli oraz ich parametry techniczne. Zwykle w przypadku takiego zakupu można skoncentrować się raczej na mniejszych i tańszych sprzętach. Wśród proponowanych modeli da się wyróżnić:

 • Philips 32PFS5823/12 – to telewizor do kuchni, który zapewnia świetną jakość obrazu. Posiada również funkcję Smart, dzięki czemu możliwy jest dostęp do internetu. Technologia Pixel Plus zapewnia doskonały i wyraźny obraz o świetnym kontraście. W telewizor został wbudowany system operacyjny Saphi, który jest łatwy w obsłudze i intuicyjny.
 • Lin 32D1700 – to mały telewizor do kuchni w atrakcyjnej cenie, z jakością HD. Model można podłączyć z łatwością do internetu i korzystać z różnych funkcji. Dzięki złączu USB sa się odtwarzać filmy, muzykę oraz korzystać z różnych multimediów i funkcji. Szybką pracę telewizora zapewnia 4-rdzeniowy procesor. Sprzęt został wyposażony w tuner DVB-S2.
 • Samsung UE32N5372 – to telewizor do kuchni ze standardem Full HD, dzięki czemu jakość filmów, seriali i programów będzie wysoka. Dodatkową zaletą jest dostęp do internetu. Warto też wyróżnić zaawansowaną technologię HyperReal, dzięki której obrazy są zoptymalizowane i bardziej realistyczne, o większej głębi.
 • Philips 32PHT4503/12 – to smukły telewizor LED, który świetnie sprawdzi się w kuchni. Tylne podświetlenie oraz technologia Pixel Plus zapewniają wyjątkowe doznania wzrokowe. Urządzenie ma stylową podstawę, więc można je postawić lub powiesić.
 • Sony KDL-32WE610 – to model z natychmiastowym dostępem do Wi-Fi, dzięki czemu w pełni można korzystać z zasobów internetu. Sprzęt posiada obraz w jakości HD, a dodatkową zaletą jest funkcja Motionflow, czyli płynnej akcji na ekranie.

Podsumowując, można stwierdzić, że przy wyborze telewizora do kuchni warto sprawdzić jego wymiary, a także dodatkowe funkcje. Spore znaczenie mają też podłączenie sprzętu do internetu oraz możliwość odtwarzania muzyki i filmów z zewnętrznego źródła, za pomocą wejścia USB.

Zastanawiasz się nad tym, gdzie umieścić telewizor, by oglądanie filmów w kuchni było jak najbardziej komfortowe? Praktyczne wskazówki na ten temat znajdziesz w naszym artykule – zobacz!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów