Najlepsze telefony nagrywające w 4K. Który z nich wybrać?

Autor: Anna

Funkcja nagrywania 4K w telefonie pozwala uzyskać wysokiej jakości filmy, pełne szczegółów i nasyconych kolorów. Dodatkowo istnieje możliwość rejestrowania w slow-motion, a zaawansowane oprogramowanie aparatu ułatwia złapanie ostrości, podnosi jakość obrazu w nocy, a także upłynnia ruch.

Mężczyzna nagrywający film w 4K

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co zyskujesz dzięki rozdzielczości 4K
  2. jakie telefony nagrywające w 4K są najlepsze

Co zyskujesz dzięki rozdzielczości 4K?

Młoda kobieta nagrywa telefon w 4K vloga

Nagrywając wideo smartfonem, możemy zdecydować, w jakiej rozdzielczości ma zostać ono zapisane. Im jest ona wyższa, tym więcej detali zostanie zarejestrowanych na filmie. Warto o tym pamiętać, jeśli zależy nam na jak najwyższej jakości obrazu. Możliwości swojego smartfona sprawdzisz w ustawieniach aparatu.

Dlaczego dobrze jest nagrywać w 4K? Przede wszystkim zyskuje się na ostrości i ilości zarejestrowanych szczegółów. Takie filmy z powodzeniem będziesz mógł odtworzyć na nowoczesnych telewizorach bez efektu skalowania, tj. programowego przetwarzania obrazu do wyższej rozdzielczości. W porównaniu do wideo w jakości Full HD, zauważysz znacznie więcej detali oraz wyraźniejsze krawędzie. Telefony nagrywające w 4K dostarczają ponadto wiernie odwzorowane kolory, doskonałe cienie oraz głębię obrazu.

Nagrania w rozdzielczości 4K składają się z czterokrotnie większej liczby pikseli niż Full HD – to aż osiem milionów pojedynczych punktów obrazu! Dzięki temu zwiększają się możliwości kadrowania bez utraty na szczegółowości. Co więcej, telefony nagrywające w 4K dają możliwość wykorzystania każdej stopklatki filmu jako zdjęcia.

Porada eksperta: Nagrania w 4K zajmują więcej miejsca niż filmy Full HD. Najlepsze zatem okażą się telefony i smartfony z dużą pamięcią wewnętrzną lub wyposażone w slot na kartę microSD.

Często w ustawieniach aparatu spotykamy się z terminem fps. Informuje on nas o liczbie klatek na sekundę. Jeśli zależy nam na najbardziej płynnym nagraniu, warto wybrać w smartfonie opcję 4K 60 fps. Niektóre smartfony pozwalają nagrywać także w 120, a nawet 240 fps. Te wartości odnoszą się jednak do filmów typu slow-motion, czyli w zwolnionym tempie.

  • 4 949 zł
  • 1 549 zł
  • 88,89 zł
  • 699 zł
  • 179 zł

Jakie telefony nagrywające w 4K są najlepsze?

Kobieta nagrywa w 4K panoramę miasta

Jeśli korzystasz z ekosystemu Apple i chcesz, by Twoje zdjęcia automatycznie synchronizowały się z komputerem oraz tabletem, warto zwrócić uwagę na iPhone 11 Pro. Zastosowano w nim potrójny 12-megapikselowy aparat z teleobiektywem i ultraszerokokątnym obiektywem. Z przodu zaś znajduje się pojedyncza kamera selfie. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu oraz wysokiej klasy soczewkach smartfon rejestruje filmy w rozdzielczości 4K i trybie slow-motion. Poza tym oferuje optyczną stabilizację obrazu (OIS), co znacząco poprawia jakość ujęć w ruchu, niwelując drgania. iPhone 11 Pro doskonale sprawdzi się również w roli fotosmartfona – dostępne są specjalne tryby, takie jak portretowy czy automatyczny nocny, oraz 10-krotne zbliżenie cyfrowe.

Huawei P30 Pro będzie idealny, jeśli poszukujesz smartfona z nieco większym wyświetlaczem. 6,5-calowy ekran OLED FHD+ ułatwi wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów. Tylny aparat składa się z czterech obiektywów Leica, z których największy ma aż 40 megapikseli. P30 Pro rejestruje wideo w rozdzielczości 4K przy wsparciu specjalnych technologii AIS oraz OIS, które chronią przed widocznymi poruszeniami obrazu. Ponadto w smartfonie dostępny jest tryb SuperMacro, pozwalający fotografować obiekty z odległości zaledwie 2,5 cm, a także ultraszerokokątny obiektyw powiększający obszar ujęcia o 50%. Trzeba podkreślić bezpieczną i wygodną integrację z laptopem Huawei. Dzięki funkcji OneHop wystarczy zbliżyć telefon do urządzenia, by rozpocząć transfer plików.

Kolejną propozycją telefonu nagrywającego w 4K jest Samsung Galaxy S20. Dzięki potrójnemu aparatowi uwiecznisz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości 64 megapikseli, która zapewnia bezstresowe kadrowanie i edycję. Zaimplementowany w smartfonie tryb nocny doskonale poradzi sobie z fotografowaniem nieba oraz słabiej oświetlonych scenerii – w ciągu 5 sekund aparat wykonuje aż 30 zdjęć, by finalnie połączyć je w jedną fotografię. Samsung Galaxy S20 oprócz nagrywania wideo w 4K potrafi rejestrować filmy także w rozdzielczości 8K, czyli 7680 x 4320 pikseli. Dostępne są również wariacje tego modelu z obsługą 5G, takie jak Samsung Galaxy S20+ 5G oraz Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.

W czołówce telefonów oferujących doskonałe parametry foto-wideo znajduje się też Samsung Galaxy Note10+. Smartfon ten dodatkowo wyróżnia wbudowany rysik S Pen, co czyni z niego urządzenie multimedialno-biznesowe. Największymi atutami fotograficznymi są funkcja rozmywania tła podczas kręcenia filmów oraz mikrofon z opcją Audio Zoom. Nie tylko otrzymujesz możliwość tworzenia efektów specjalnych na żywo, ale także wzmocnienie dźwięku w obszarze, który szczególnie Cię interesuje.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów